Автоматичні ворота в Черкасах і області
Ворота своїми руками з самостійною установкою автоматики
Вітаю! Я присвятив цю статтю автоматичним воротам саме для Вашої області, тому що при автоматизації воріт необхідно враховувати регіон, в якому автоматика повинна працювати. Дуже великий вплив на роботу надають природні умови.
Крім основних конструктивних особливостей воріт, щоб встановити автоматику, я Вам розповім про основне і допоміжне обладнання.
До речі, перш ніж перейти до технічної частини хочу розповісти про фінансовий бік воріт в цілому, а також їх автоматизації.
Вам не обов'язково замовляти виготовлення воріт у якоїсь фірми, тому що їх можна зробити самостійно. Так, і це під силу практично кожному.
Що дає самостійне виготовлення:
- Економія грошей в районі 7000-8000 гривень, за які Ви можете купити комплект хорошою автоматики для воріт
- Якісні ворота. Ви ж не будете купувати якийсь некондиційний матеріал для виготовлення, як це буває з «професійними» монтажниками
Що стосується фурнітури необхідної для відкатних воріт, то з її вибором Вам допоможуть наші фахівці. Вони зроблять безкоштовно для Вас креслення саме Ваших воріт, в якому будуть всі потрібні розміри і кількість матеріалу. Так само до Вас разом з фурнітурою і кресленням приїде розроблена нами покрокова інструкція з виготовлення воріт своїми руками.
Все це можливо буде отримати при покупці рекомендованої нашими фахівцями фурнітури.
ОТРИМАЙТЕ БЕЗКОШТОВНО ТОЧНЕ ДО ММ КРЕСЛЕННЯ І КОШТОРИС ДЛЯ ВИГОТОВЛЕННЯ ВОРІТ І ЗАОЩАДЖУЙТЕ ДО 10 000 ГРН, ЗАЗНАЧТЕ РОЗМІРИ ВАШИХ ВОРІТ ЗА 1 ХВИЛИНУ
Виберіть параметри Ваших воріт і отримаєте:
Точне креслення каркасу;
Покрокову інструкцію по їх установці;
Сертифікат на покупку фурнітури;
ЯКИЙ ОТВІР ВОРІТ (ДОВЖИНА)?
ЯКА ВИСОТА ВІД ЗЕМЛІ?
КОЛИ ПЛАНУЄТЕ РОБИТИ ВОРОТА?
Залиште свій телефон і ми надішлемо:
- Точне креслення каркаса;
- Покрокову інструкцію по їх установці;
- Сертифікат на придбання фурнітури
Матеріали прийдуть в зручний Вам месенджер:
Про автоматику для воріт в даній статті я розповім в цілому, тобто ніяку модель для прикладу брати не буду, а тільки розповім загальні поняття, про все необхідне устаткування і що воно собою являє.
До речі, Ви хочете заощадити близько 50 євро? Тоді встановіть автоматику самі. Багато монтажники лякають, що це дуже складна процедура, яка по зубах тільки професіоналам з багаторічним стажем. Але це далеко не так, особливо з інструкцією по установці, яку ми даруємо при покупці автоматики.
Ну, ось коротко, що треба зробити, щоб встановити привід для розпашних воріт:
- Прикріпити монтажну пластину з кронштейном для приводу
- Приварити кронштейн штока до стулки
- «Посадити» привід на болти
- Прикріпити на чотири анкера шафа блоку управління
- Підключити всі кабелю відповідно до інструкції і прописати пульти
- Всі ворота стали автоматичними
Ще є один момент з монтажниками. Не рідко вони намагаються нав'язати автоматику, яку вони знають, як монтувати, та ось тільки не завжди вона підходить. Якщо Ви погодитеся на їх рекомендації, а в підсумку вона «не те пальто» і ще якщо не було договору підряду, то кожен залишиться при своїх інтересах, а ви з непрацюючим обладнанням.
Одним з найбільш важливих питань крім вибору обладнання для воріт, це наявність сервісних центрів. На сьогодні дуже багато фірм-одноденок продають автоматику, так, що довіряйте тим організаціям, які на ринку вже не один рік.
Давайте перейдемо тепер до технічної частини і розглянемо такі основні питання по автоматичним воротам:
- Відкатні ворота
- Фурнітура для відкатних воріт
- Автоматика для відкатних воріт
- Автоматика для розпашних воріт
- Установка лінійного мотор-редуктора з відкриванням воріт всередину
- Установка лінійного мотор-редуктора з відкриванням воріт назовні
- Додаткове обладнання для воріт
- Показник інтенсивності автоматики
- Навантаження, що впливають на роботу приводу
Відкатні ворота
На сьогоднішній день ворота цієї конструкції все більше набирає популярність, тому що, на відміну, від розпашних воріт рухаючись вздовж паркану, практично не займають місця.
Так, погоджуся з тим що «розорювання» дешевше, тому що для неї не потрібно купувати фурнітуру, яка необхідна для відкатних воріт, але, тим не менш, все більше і більше людей вже це не зупиняє.
Взагалі є три найбільш вживаних типу воріт, які відрізняються розташуванням роликів, що приводяться їх в дію:
- Підвісні
- Ролики рухаються по землі
- Консольні - найбільш популярні
Підвісні ворота перемещаются за счет роликов установленных сверху на направляющий рельс, непосредственно над проемом ворот. Вроде бы такая конструкция и не совсем плоха, но она ограничивает проезд по высоте, что не очень так скажем практично.
З роликами на землі. Як на мене, так серед типів воріт така конструкція для нашої країни найменше підходить.
Ролики, рухаючись по землі або направляючої, яка в основі можуть зіткнутися з перешкодами у вигляді снігу, льоду або листя, з якими постійно доведеться боротися, тобто робити постійно чистку проїзду, інакше ворота просто не будуть нормально працювати.
Така конструкція підходить в тих країнах, де клімат більш м'якше.
Консольні ворота. Це, мабуть, краще серед воріт, що можна використовувати в Україні.
На рух даної конструкції сніг, лід і так далі не роблять ніякого впливу, тому що стулка знаходиться на відстані від землі в декількох сантиметрах.
У комірних отворів не потрібно робити ніяких напрямних, тому що вона знаходиться безпосередньо на стулці, а точніше на ній закріплена.
Переміщення стулки здійснюється за рахунок двох спеціальних опор розташованих збоку воротного отвору, ролики яких заведені в напрямна рейка, тим самим утворюється між ними защемлення, яке дозволяє бути воротам консоллю.
Роликові опори відносяться до фурнітури воріт, і тепер давайте детально розглянемо, які ще елементи фурнітури необхідні, вірніше яка її комплектація.
Фурнітура для відкатних воріт
Отже, в комплектацію фурнітури входять такі елементи:
- Напрямна рейка
- Роликові опори
- Верхня пластина з роликами
- Верхній уловлювач
- Нижній уловлювач
- Нижній кінцевий ролик
- Заглушки
Напрямна рейка очень важный элемент для нормального движения ворот за счет которого обеспечивается плавность движения и тихий ход.
Щоб це все було на практиці, направляючий профіль повинен мати точну геометрію: по довжині бути повністю рівним, в поперечному розрізі нижні полиці повинні бути в єдиному горизонті, щоб ролики опори не заклинювало.
Роликові опори, так же как и направляющий рельс должны быть изготовлены без огрехов, что даст гарантию долговечной работы.
Що стосується самих роликів, то вони можуть бути з полімерів або металевими.
Я рекомендую зупиняти свій вибір на металевих, тому, що полімери кришаться під впливом сильних морозів, а при спекотній жарі стають «пластиліновими» і вже не можуть відновити свою первісну форму.
Також важливим є люфт у рейки з опорами, коли їх ролики заведені в нього, який повинен бути не більше 1 мм. Якщо ж люфт буде великим, то ворота просто будуть клювати і при закриванні, ролик не зможе потрапити в нижній уловлювач.
Щоб роликові каретки було простіше і швидше було встановлювати, можна використовувати спеціальну монтажну пластину. На ній є чотири спеціальні регулювальних болта, за допомогою яких легко виставити необхідну висоту роликів.
Верхня пластина з роликами держит и направляет верхнюю грань створки, чтобы ворота при открывании или закрывании двигались строго по прямой.
Пластина може бути з чотирма або двома роликами в залежності від ваги воріт, які потрібно утримувати.
Ролики можуть бути з покриттям з пластмаси або гуми. Гумове покриття на мій погляд варіант трохи краще, тому що полотно воріт не дряпається.
Верхній уловлювач фиксирует сверху ворота, когда они закрыты, чтобы ветер их не болтал. Для того, чтобы данный элемент не гнулся от воздействия ворот, толщина его металлических стенок должна быть не менее 3мм.
Купуючи фурнітуру для своїх воріт уточнюйте входить в комплектацію даний елемент, тому що деякі виробники його продають окремо.
Нижній уловлювач нужен, чтобы принимать и удерживать нижнюю часть ворот, когда они закрыты. У данного элемента есть специальная полка, чтобы на нее накатывался и опирался концевой ролик.
Товщина металу нижнього улавливателя повинна бути не менше 4 мм, тому що він сприймає на себе навантаження від маси воріт.
Нижній кінцевий ролик нужен, чтобы створка плавно заходила в улавливатели. Кроме того, опираясь на нижний улавливатель, он снижает нагрузку от ворот на роликовые опоры.
На сьогоднішній день практично всі виробники виготовляють кінцеві ролики з полімерів, таким чином, домагаючись зниження вартості фурнітури в цілому. Але залишилися ще й ті, серед них є і вітчизняні, які роблять ролики з металу.
Гумові заглушки закривають торці направляючої рейки, щоб в нього не потрапляли сніг і сміття під час руху. Як правило, вони робляться з гуми, і потрібно відзначити, що вона не повинна дубеть на морозі і не розсихатися в спеку.
У заглушок обов'язково повинна бути гофрована частина, щоб зчеплення з рейкою було максимальним.
Автоматика для відкатних воріт
Чтобы автоматизировать відкатні ворота, необходим такой минимальный комплект оборудования:
- Привід з вбудованим блоком управління
- Кінцеві вимикачі
- Зубчата рейка
- Пульт дистанційного керування
Привід з вбудованим блоком управління для откатных ворот нужен всего один. Устанавливается он на закладную деталь, к которой также закреплены роликовые опоры.
Рух стулки здійснюється за допомогою провідної шестерні приводу, яка знаходиться в зчепленні з зубчастої рейкою.
Коли Ви вибираєте привід, то потрібно обов'язково звернути увагу, з яких матеріалів вони зроблені. Їли у редуктора є елементи з полімерів або силуміну, то таке обладнання не найкращий варіант.
Силумін сам по собі дуже крихкий матеріал і від навантажень дуже швидко може посипатися. Полімери при низьких температурах дубеют і руйнуються, а при високих стають пластичними і втрачають свою форму, яка вже навряд чи відновиться.
Тому купуючи для себе автоматику, вимагайте, щоб редуктор був повністю металевим.
Блок управління являє собою електронну плату, яка встановлюється в корпусі приводу. Плата управляє всіма елементами автоматики, якими обладнані ворота.
Що стосується установки, то плата може перебувати в горизонтальному, або вертикальному положенні. Горизонтальне положення, не найкраще рішення, тому що, конденсат або пил, на її поверхні можуть вивести з ладу.
Кінцеві вимикачі нужны, чтобы останавливать ворота, когда они достигают открытых крайнего открытого или закрытого положений.
Є два варіанти відключення мотор-редуктора, це механічний і магнітний.
Механічний спосіб має на увазі собою установку по краях зубчастої рейки металевих кронштейнів і пружини з мікровимикачами на корпусі приводу.
Металевий кронштейн, під'їжджаючи до приводу, тисне на пружинку, яка відгинаючись, тисне на кнопку мікровимикача, в результаті чого двигун зупиняється.
Ця схема відключення дуже проста і відносно не дорога, але зі значним мінусом, який проявляється взимку.
Якщо зима виявилася морозною і сніжною, то пружинка на корпусі може примерзнути до мікровимикачем, в результаті чого Ви не зможете включити привід, тому що плата управління буде вважати, що стулка знаходиться в крайньому положенні. За підсумком пружинку потрібно буде відігрівати феном.
Крім того, під час руху стулки, зубчаста рейка може загрібати собою сніг, кому якого може виконати функцію металевого кронштейна і відключити автоматику ще до того, як ворота відкриються або закриються. Тому доведеться брати мітлу і чистити ворота від снігу.
З магнітною системою таких проблем у Вас не буде. У неї встановлюються на рейку замість металевих кронштейнів магніти, а в привід вбудований в геркон.
Сніг і мороз даній системі не перешкода, так як на магнітне поле вони не впливають.
Автоматика для розпашних воріт
Протягом багатьох столітті розсувні ворота широко застосовуються завдяки своїй простій і недорогий конструкції.
Вони дешевше тих же воріт (хоча габарити можуть бути однаковими), тому що для них не потрібна фурнітура.
Кілька років тому автоматизація таких воріт була проблемною через дорожнечу автоматичних систем, але на сьогодні все змінилося, український ринок переповнений різноманітними пропозиціями, а вартість обладнання стала значно нижче.
Щоб зробити ворота автоматичними, мінімум Вам знадобляться:
- Приводи для стулок
- Блок керування
- Пульт для подачі радіосигналів
По конструкції мотор-редуктори можуть бути:
- Лінійними
- Важільними
- Прихованої установки
Лінійні мотор-редуктори, мають найширше розповсюдження, тому що мають найпростішу і довговічну конструкцію. Простота відклалася і на вартості - вони найбільш дешеві.
Єдине, де з ними можуть виникнути деякі проблеми, так це установка на широкі стовпи, але як не потрапити на додаткові витрати і встановити, щоб нічого не переробляти я трохи далі розповім.
Мотор-редуктори типу важеля використовуються не так широко як лінійні, з огляду на те, що їх конструкція складніша, та й довговічність у неї явно нижче. А ось вартість такого обладнання вже мінімум в два рази вище.
Плюсом такої конструкції є її безпроблемна установка на широкі стовпи.
Під прихованої установкою мається на увазі монтаж мотор-редукторів в землю, щоб їх взагалі на стулці не було видно.
Даний тип приводів дуже дорогий і використовується в основному там, де потрібно відповідати високим вимогам екстер'єру.
Установка лінійного мотор-редуктора з відкриванням воріт всередину
Для установки обладнання з відкриванням воріт всередину, практично кожен виробник в технічному паспорті або інструкції вказує строгі установчі розміри, і якщо їх не витримати, то можна зіткнутися з проблемою, яка полягає в тому, що привід, впираючись в стовп, не зможе закрити ворота.
Так що якщо Ви ще свої ворота не починали робити, то врахуйте цей момент.
Ну, а якщо Ваші стовпи вже готові то, як варіант, можна переставити стулки або зробити ніші в самих стовпах, але все це призведе до подорожчання.
А є ще парочка виробників, які для своїх лінійних мотор-редукторів, роблять спеціальні кронштейни, Які допускають установку на широкі стовпи.
Установка лінійного мотор-редуктора з відкриванням воріт назовні
Якщо Ви плануєте відкривати свої ворота назовні, то тут слід врахувати, що кожен привід вкраде по 15 см проїзду. Все це тому, що для відкривання назовні потрібно кріпити до стовпів безпосередньо в отворі.
Якщо у Вас стовпів ще немає, то просто врахуйте це, а якщо він вже готові то, як варіант, приводи можна встановити якомога вище, щоб залишити потрібну ширину
Додаткове обладнання для воріт
Крім того, що для автоматизації потрібно використовувати обов'язкове обладнання, до воріт можна «доважили» додаткові елементи управління і безпеки.
Для управління автоматичними воротами крім пультів, можна використовувати ключ-кнопки, кнопкові вимикачі і так далі. Перелік керуючих пристроїв дуже великий і залежить від виробника і моделі.
Для безпеки можна встановити сигнальну лампу, яка своїм світлом буде супроводжувати рух воріт. Це загальноприйнятий знак, який в принципі зрозумілий усім.
Ще можна підключити фотоелементи, які кріпляться до стовпів воріт або встановлюються на спеціальних стійках.
Вони працюють у парі, створюють між собою промінь, який в разі розриву перешкодою, послужить сигналом, щоб зупинити ворота.
Коротше кажучи, фотоелементи потрібні для того, щоб виявити перешкоду, ще до того як ворота в нього упрутся або вдарять.
Показник інтенсивності автоматики
Ця характеристика автоматики дуже важлива, і при виборі моделі для своїх воріт обов'язково повинна враховуватися
Показник інтенсивності вказує на те, скільки привід зможе працювати. А скільки повинен відпочивати за певну одиницю часу. Наприклад, якщо у приводу показник дорівнює 70%, то протягом 10-ти хвилин вона чотири повинен обов'язково відпочивати, а працювати лише сім, нехай навіть з короткочасними зупинками.
За показником інтенсивності приводи діляться на побутові і промислові, тобто для воріт приватного будинку, дачі або ж великих офісних центрів і так далі.
І тут важливо не помилитися з визначенням які у Вас ворота по призначенню, тому що купуючи побутову автоматику для промислових воріт при постійних перевантаженнях вона просто може згоріти, а й з запасом теж брати не слід, тому що за запас Ви переплатите мінімум в два рази, а використаний він не буде.
Навантаження, що впливають на роботу приводу
Приводи для воріт будь-якої конструкції відчувають різноманітні навантаження. Спочатку таким навантаженням є маса і довжина стулки.
Практично всі виробники для свого обладнання вказують максимально допустимі параметри воріт, але слід враховувати, що зазначені довжина і маса є значеннями обернено пропорційними, тому їх одночасно використовувати не можна. Тобто, чим довше стулка, тим менше повинен бути її вага і навпаки, чим стулка важче, тим менше повинна бути її довжина.
Для приводів розпашних воріт не мале значення відіграє полотно стулки. Якщо воно глухе, то це відмінний вітрило, щоб ловити вітрове тиск і передавати це навантаження на привід.
Щоб оцінити який вплив надає вітер, я зробив невеличкий розрахунок.
Нехай стулка воріт буде розміром 1,5х2 м, тобто 3 м2. Вітровий тиск для Черкаської області відповідно до норм одно 46кг / м2. І тепер порахуємо вітрове тиск на полотно:
3 м2 х 46 кг / м2 = 138 кг
Саме настільки ворота стануть важче в вітряну погоду.
Крім того, на всі ворота без винятків може налипнути сніг або лід, які теж їх обтяжать. Можуть примерзнути навіси і фурнітура та приводу знадобитися додаткова потужність щоб ворота зрушити з місця.
Все навантаження відображаються на потужності автоматики, а потужність на її вартості. Тому обладнання необхідно підбирати максимально точно, щоб і потужності вистачало і не було переплати при купівлі автоматичної системи.
В цілому, все що я хотів в даній статті розповісти начебто викладено. Якщо у Вас залишилися якісь питання, то Ви можете зв'язатися з одним з наших фахівців, щоб він Вам допоміг розібратися. Всі консультації безкоштовні.