Автоматичні ворота в Дніпрі
Як виготовити ворота своїми руками і встановити автоматику
Вітаю! У цій статті я хочу Вам розповісти про автоматичні ворота, а якщо бути точніше, що в першу чергу потрібно знати про особливості їх конструкції і яке треба обладнання, щоб їх автоматизувати.
У кого-то може скластися думка, що виготовлення воріт, а тим більше їх автоматизація дуже дороге задоволення, але це не зовсім, так як може здатися на перший погляд.
Вам цілком по силам зробити свої ворота самостійно (це досить просто), а все що знадобитися - купити необхідний матеріал для виготовлення.
Роблячи ворота своїми руками, Ви економите порядку 7000-8000грн на послуги фірм-виробників і за ці гроші можете купити цілком гідну автоматику для Ваших воріт.
Крім того самостійне виготовлення виключає шлюб, який часто роблять наймані працівники - не своє, не шкода. Як правило, монтажники намагаються купити матеріали якомога дешевше, а замовнику піднести, що це найкраще, що може бути.
Що стосується установки автоматики, то тут теж професійні монтажники «тримають ніс за вітром» і будуть Вам «пхати» обладнання, яке знають, як встановлювати, а не те що необхідно для Ваших воріт.
Тому я рекомендую крім самостійного виготовлення воріт, встановити самому і приводи. Це не займає багато часу, якщо Ви не вмієте користуватися зварювальним апаратом, то Ви можете найняти зварника, його послуги Вам знадобляться всього на пару годин.
Установка автоматики своїми руками дає Вам економію в районі 50 євро. І щоб Ви не сумнівалися в своїх силах, ми даруємо нашим покупцям спеціальну покрокову інструкцію при покупці рекомендованого обладнання нашими фахівцями, за допомогою якої монтаж у Вас однозначно вийде.
Ось деякий перелік автоматики, які рекомендують на сьогоднішній день наші фахівці, спираючись на свій багаторічний досвід:
Що включає в себе стаття:
- Система автоматизації для розпашних воріт
- Особливості установки лінійного приводу для відкривання воріт всередину
- Установка лінійного приводу з відкриванням воріт назовні
- Ворота відкатні
- Фурнітура для відкатних воріт консольного типу
- Автоматика для відкатних воріт
- Додаткові елементи автоматики
- Показник інтенсивності приводу
- Які долає навантаження привід під час роботи
Система автоматизації для розпашних воріт
Протягом багатьох століть розсувні ворота використовуються для перекриття проїздів по всьому світу зважаючи на простоту конструкції, а також недорогого виготовлення.
Ще якихось років 10-15 назад автоматизувати такі ворота було задоволенням не з дешевих, але на сьогоднішній день ситуація кардинально змінилася, український ринок досить наповнений всілякими варіантами автоматичних систем, залишається тільки вибрати найбільш підходящу модель.
У статті я розповім, яке обладнання потрібно, щоб автоматизувати свої ворота.
Отже, в основний комплект автоматики входять:
- Приводи для стулок
- Блок керування
- Пульт для подачі радіосигналів
Приводи в залежності від конструкції представлені трьома основними типами:
- Лінійні приводи
- Важільні
- Прихованої установки
Лінійні приводи найбільш широко поширені не тільки в Україні, а пов'язано це з їх простий і довговічною конструкцією, яка до того ж дозволила їх зробити найбільш дешевим варіантом.
Правда у них є особливості установки на широкі ворота, про які я розповім трохи нижче.
Важільні приводы дорожче лінійних, а «ліктьова» конструкція вже не може похвалитися міцністю. Але такі приводи без проблем кріпляться до широких стовпів, установчі розміри яких, згідно паспорта на привід, не є строгими, а можна так сказати рекомендованими.
Приводи прихованої установки найдорожчий варіант і тому попит на них мінімальний. Встановлюються вони в основному на тих воротах, де суворі вимоги до екстер'єру, простіше кажучи, щоб на стулках не було видно ніяких зайвих елементів.
Особливості установки лінійного приводу для відкривання воріт всередину
Практично у кожного виробника лінійних приводів в паспорті вказуються максимально допустимі монтажні розміри. Якщо вони не дотримуються (таке часто виникає при установці приводу на широкі стовпи), то механізм не зможе закрити стулку, тому що буде впиратися в стовп.
Деякі йдуть від цієї проблеми, роблячи нішу в стовпі, або переставляють стулку, але все це веде до додаткових витрат.
Якщо Ви стовпи воріт вже зробили, а автоматику ще не купили, то можу Вам підказати, що є деякі виробники лінійних приводів, Які розробили спеціальні кронштейни кріплення, що дозволяє встановити їх на широкі стовпи.
Установка лінійного приводу з відкриванням воріт назовні
При обладнанні воріт автоматикою, які відкриваються назовні, враховуйте, що приводи кріпляться до стовпів безпосередньо в проїзді, так що кожен з них забере як мінімум по 15см воротного отвору.
Якщо стовпи воріт ще не встановлені, то досить просто збільшити між ними відстань, ну а якщо вони вже стоять, то приводи можна закріпити вище, щоб залишити нормальний проїзд для автомобіля.
Ворота відкатні
Вартість воріт за підсумком вище, ніж у орних, тому що для них потрібно обов'язково купувати фурнітуру, яка на сьогодні коштує від 2500грн. Але це не зупиняє багатьох людей віддавати перевагу саме такої конструкції, тому що на відміну від орних, відкатні практично не займають місця, рухаючись вздовж паркану.
ОТРИМАЙТЕ БЕЗКОШТОВНО ТОЧНЕ ДО ММ КРЕСЛЕННЯ І КОШТОРИС ДЛЯ ВИГОТОВЛЕННЯ ВОРІТ І ЗАОЩАДЖУЙТЕ ДО 10 000 ГРН, ЗАЗНАЧТЕ РОЗМІРИ ВАШИХ ВОРІТ ЗА 1 ХВИЛИНУ
Виберіть параметри Ваших воріт і отримаєте:
Точне креслення каркасу;
Покрокову інструкцію по їх установці;
Сертифікат на покупку фурнітури;
ЯКИЙ ОТВІР ВОРІТ (ДОВЖИНА)?
ЯКА ВИСОТА ВІД ЗЕМЛІ?
КОЛИ ПЛАНУЄТЕ РОБИТИ ВОРОТА?
Залиште свій телефон і ми надішлемо:
- Точне креслення каркаса;
- Покрокову інструкцію по їх установці;
- Сертифікат на придбання фурнітури
Матеріали прийдуть в зручний Вам месенджер:
Самі ж відкатні ворота між собою відрізняються в залежності від того де встановлені ролики призводять стулку в дію, а саме:
- Підвісні
- Ролики рухаються по землі
- Консольні - найбільш популярні
Підвісні ворота бувають з однією або двома стулками, які відповідно відкриваються в одну або різні сторони.
У підвісних воріт ролики розташовуються зверху і катаються по направляючої розташованої над самим отвором воріт. І якраз мінусом у такій конструкції є обмеження проїзду по висоті.
З роликами на землі, Як Ви розумієте, кочення відбувається з опертям безпосередньо на проїзд або по направляючої рейки, який в нього вмонтований.
Така конструкція не рідко змушує очищати шлях руху роликів від налиплого снігу, льоду або сміття, інакше ворота взагалі неможливо буде відкрити.
Консольні ворота, найвдаліший варіант серед усіх типів воріт, тому що у них немає ніяких напрямних в отворі воріт, тобто проїзд нічим не обмежений.
Таке стало можливим завдяки тому, що напрямна рейка закріплений на самій стулці воріт, в який заведені роликові опори, а в результаті між ними защемлення, утворюється консоль.
Я раніше писав, що для відкатних воріт потрібна фурнітура. Давайте далі розглянемо, що ж вона собою являє, і я розповім про елементи, які потрібні для відкатних воріт консольного типу.
Фурнітура для відкатних воріт консольного типу
Для забезпечення руху воріт, знадобиться така комплектація фурнітури:
- Напрямна рейка
- Роликові опори
- Верхня пластина з роликами
- Верхній уловлювач
- Нижній уловлювач
- Нижній кінцевий ролик
- Заглушки
Напрямна рейка. Цей елемент повинен мати чітку геометрію і бути повністю рівним по довжині, щоб забезпечувати плавний рух стулки.
У поперечному розрізі його стінки повинні бути симетричні, а нижні полиці знаходиться в строгому горизонті, щоб завчасно не виходили з ладу роликові опори і не створювався гуркіт.
Роликові опори дуже важливий елемент, який повинен бути досить міцним, щоб витримувати навантаження від ваги воріт. Опори бувають з полімерними і металевими роликами, а що довше прослужить, я думаю пояснювати не треба.
Ролики з полімерів робляться, тільки стій метою, щоб хоч якось зробити фурнітуру дешевше в цілому, але в підсумку вона виявиться для Вас дорожче, тому що мине якийсь не тривалий час роботи воріт і опори Вам просто доведеться викинути і купити нові.
Між роликами і рейкою не повинно бути великого люфту (бажано не більше 1 мм), щоб ворота не клювали. Так при великому люфт ворота при закриванні можуть не потрапити в нижній уловлювач, а вдариться об його стінки і зіпсувати цей елемент.
Якщо при установці роликових опор Ви не хочете морочитися з прихваткой зварюванням, потім її зрізанням, і повторювати це до тих пір, поки опори не будуть виставлені точно в розмір, то купите відразу для своїх воріт спеціальні монтажні пластини. На них розташовані чотири болта за допомогою, яких Ви регулювати ролики, щоб ворота рухалися, так як потрібно.
Верхня пластина з роликами утримує верхню частину стулки і є для неї направляючої під час руху.
Залежно від того, для якої ваги воріт використовується пластина, вона може бути з двома або чотирма роликами. Самі ж ролики можуть бути з пластиковим або гумовим покриттям. Тут потрібно враховувати, що покриття з гуми під час тертя зі стулкою НЕ буде дряпати фарбу, тобто зовнішній вигляд воріт залишатиметься незіпсованим.
Верхній уловлювач. Утримує верхній кут воріт в закритому положенні, не даючи стулці бовтатися на вітрі. Товщина стали цього елемента повинна бути не менше 3 мм, щоб стулка його НЕ розігнула.
Крім того при покупці фурнітури, уточнюйте, чи є в комплекті верхній уловлювач, тому що деякі виробники надають його за окрему плату.
Нижній уловлювач призначений для того, щоб тримати сворке, як у вертикальному, так і в горизонтальному положенні. Принцип утримування в горизонтальному положенні, такий же, як і у верхнього улавливателя. А в вертикальному напрямку він утримує за рахунок наявності у нього горизонтальної полиці, на яку спирається кінцевий ролик.
Нижній кінцевий ролик при закритті воріт накочується на полицю нижнього улавливателя і спирається на неї, таким чином, частково знімаючи навантаження від маси воріт з роликових опор.
Практично всі виробники перейшли на виготовлення кінцевих роликів з полімерів, можливо, це пов'язано з їх бажанням знизити вартість фурнітури, але все-таки ще є і ті, які роблять ролики з металу, серед яких є навіть вітчизняні виробники.
Заглушки закривають торці направляючої рейки, щоб в нього не набивалися сніг і сміття. Як правило, вони зроблені з гуми. Що стосується цього матеріалу, то він не повинен дубеть на морозі і не розсихатися взимку, щоб заглушка не випадають.
Також на заглушці обов'язково повинна бути гофрована частина для того, щоб зчеплення з рейкою було максимальним.
Автоматика для відкатних воріт
Мінімальний комплект обладнання, яке необхідне, щоб автоматизувати ворота:
- Привід з вбудованим блоком управління
- Кінцеві вимикачі
- Зубчата рейка
- Пульт дистанційного керування
Привід з вбудованим блоком управління. Для воріт потрібен всього один привід, який можна встановити справа або зліва (це не принципово) від стовпа воріт на відстані 0,5-1м.
Стулку привід змушує рухатися за допомогою обертання своєї провідної шестерні, яка знаходиться в зачепленні з зубчастої рейкою на стулці воріт.
При виборі приводу потрібно звернути увагу, з яких матеріалів зроблені його основні механізми, і зокрема редуктор. Якщо у нього присутні елементи з силуміну або полімерів, то це обладнання викликає сумнів у своїй довговічною роботі, тому що силумін дуже крихкий матеріал, а полімери під впливом високих або низьких температур можуть втратити форму або розкришитися від впливу навантажень.
Так що, вибираючи привід для своїх воріт, вимагайте, щоб його редуктор був повністю металевий.
Блок керування это привычная для глаз электронная плата, отвечающая за работу всех механизмов. Она устанавливается прямо в корпусе привода, а не так как у распашных ворот в отдельном ящике.
Вона може бути розташована вертикально або горизонтально. Горизонтальне розташування не найкращий варіант, тому що на платі може утворюватися конденсат і пил в великих кількостях, що може вивести з ладу цей електронний елемент
Кінцеві вимикачі обеспечивают остановку ворот, когда они доходят до крайнего открытого или закрытого положения.
Є взагалі два найпоширеніші типи кінцевих вимикачів - це механічні та магнітні.
Принцип роботи механічних вимикачів полягає в тому, що на зубчасту рейку встановлюються металеві кронштейни (з однієї й іншої сторони), один або другий під'їжджаючи до приводу, відгинає розташовану на ньому пружину, яка в свою чергу приводить в дію один з мікровимикачів і привід зупиняється.
Такий спосіб дуже простий і недорогий, але він має один істотний недолік: взимку може примерзнути пружинка до мікровимикачем і це буде хибним сигналом, що стулка досягла крайнього положення, тому блок керування не дасть Вам включити привід. Так що як варіант доведеться все це справа відігрівати феном.
Крім того, якщо випало чимало снігу, при русі зубчаста рейка його може загрібати, в результаті чого він може замість кронштейна натиснути на пружину і відключити привід раніше, ніж ворота відкриються або закриються. Тому сніг доведеться чистити віником.
Що стосується магнітної системи, то магніти також встановлюються на рейку, а в корпусі приводу геркон. Така система без збоїв працює в мороз або при наявності снігу, тому що на магнітне поле вони не впливають.
Додаткові елементи автоматики
Крім основного обладнання, яке потрібно щоб автоматизувати ворота, можна ще додати до нього додаткові елементи управління, наприклад, ключ-кнопку, кнопковий вимикач, кодову клавіатуру і так далі.
Щоб зробити роботу воріт безпечнішою для оточуючих можна встановити сигнальну лампу, яка є звичним для всіх знаком, що сповіщає про небезпеку.
Так само можна поставити фотоелементи, які виявлять перешкода до того як ворота в нього упрутся.
Виявлення перешкоди здійснюється за рахунок того, що між фотоелементами утворюється невидимий промінь, який в разі розриву, послужить сигналом, щоб зупинилися ворота.
Показник інтенсивності приводу
Однією з важливих характеристик приводу є його показник інтенсивності використання, який показує, скільки привід може працювати, а скільки повинен відпочивати протягом певної одиниці часу.
Інтенсивність вимірюється у відсотках. Наприклад, якщо привід має даний показник рівний 50%, то це означає, що протягом 10-ти хвилин він повинен працювати не більше п'яти, навіть з зупинками, а решта п'ять відпочивати, щоб не було перевантажень.
Ще хочу порадити, не брати автоматику з запасом потужності, тому що Ви переплатите мінімум в два рази, а використовуватися вона не буде, але і з меншою потужністю теж брати ризиковано, тому що від постійних перевантажень обладнання через якийсь час може вийти з ладу .
Які долає навантаження привід під час роботи
Всі без винятку приводи під час своєї роботи долають навантаження. Першою з таких є вага і довжина стулки.
Майже кожен виробник в технічному паспорті вказує максимальні значення довжини і маси. Потрібно розуміти, що ці значення крім того, що максимальні, вони ще й обернено пропорційні, тобто не можна, щоб одночасно стулка мала максимальні вагу і довжину. Чим більше довжина стулки, тим повинен бути менше її вага, і навпаки.
Також для приводів розпашних воріт грає не малу роль конструкція полотна стулки, і якщо вона глуха то зіграє роль вітрила, сприймає вітровий тиск.
А ось якою буде його величина, пропоную зробити невеликий розрахунок.
Для початку задамося розміром воріт. Ну, нехай стулка буде довжиною 1,5м і висотою 2м, тобто її площа буде дорівнює 3м2. Нормативне вітрове тиск для Дніпропетровської області одно 51кг / м2.
Тепер робимо розрахунок тиску на стулку, множачи площа стулки на нормативне вітрове тиск:
3м2 х 51кг / м2 = 153кг
Як Ви бачите по отриманому результату, ворота стають значно важче і це потрібно враховувати при підборі приводу.
Також чималий вплив надає налипання снігу на стулку і її обмерзання, які значно обтяжують ворота. І ще можуть примерзнути навіси (петлі) воріт або фурнітура, що приводу також додав роботи, щоб зрушити ворота в цілому.
Ось в принципі і все, що я хотів Вам розповісти про автоматичні воротах, сподіваюся, Вам ця стаття допомогла розібратися в багатьох питаннях, але якщо все таки для Вас деякі моменти залишилися незрозумілими, то Ви можете звернутися за безкоштовною консультацією до одного з наших фахівців.