Автоматичні ворота в Харкові і області
Як зробити ворота своїми руками і встановити автоматику
Доброго часу доби! Дана стаття присвячена автоматизації відкатних та розпашних воріт саме в Харківській області, тому що регіон, де буде працювати ворітної обладнання, має не менш важливе значення через погодні умови.
Для кого-то може здаватися дорогим задоволенням покупка автоматики, але в цій статті я спробую переконати в зворотному.
І почну з того, що можна заощадити на виготовленні воріт, зробивши їх самостійно. Сума заощаджених грошей на послуги фірм близько 7000-8000грн. Знадобиться тільки купити матеріал для стулок, який обійдеться в 4-5 тис. Грн.
ОТРИМАЙТЕ БЕЗКОШТОВНО ТОЧНЕ ДО ММ КРЕСЛЕННЯ І КОШТОРИС ДЛЯ ВИГОТОВЛЕННЯ ВОРІТ І ЗАОЩАДЖУЙТЕ ДО 10 000 ГРН, ЗАЗНАЧТЕ РОЗМІРИ ВАШИХ ВОРІТ ЗА 1 ХВИЛИНУ
Виберіть параметри Ваших воріт і отримаєте:
Точне креслення каркасу;
Покрокову інструкцію по їх установці;
Сертифікат на покупку фурнітури;
ЯКИЙ ОТВІР ВОРІТ (ДОВЖИНА)?
ЯКА ВИСОТА ВІД ЗЕМЛІ?
КОЛИ ПЛАНУЄТЕ РОБИТИ ВОРОТА?
Залиште свій телефон і ми надішлемо:
- Точне креслення каркаса;
- Покрокову інструкцію по їх установці;
- Сертифікат на придбання фурнітури
Матеріали прийдуть в зручний Вам месенджер:
Складнощі зробити свої ворота самостійно немає ніякої. Порядок дій наступний:
Викопати дві ями під стовпи
Встановити сердечники стовпів і забетонувати їх
Для воріт виготовити заставну деталь під привід з швелера і забетонувати її
Далі зробити цегляну кладку з установкою закладних деталей для кріплення нащельников для відкатних воріт і накладок для орних
Для приводів розпашних воріт встановити заставні для кріплення з зовнішнім або внутрішнім відкриванням воріт
Закріпити нащельники для відкатних воріт
Або закріпити накладки для розпашних воріт
Зварити каркас воріт або розпашних воріт і обшити профнастилом
Ось в принципі і все. Виготовлення не займає багато часу, зате заощадивши не одну тисячу гривень, Ви зможете купити досить таки не погану автоматику.
Для установки автоматики можна скористатися послугами профессіоальних установників або ж встановити самостійно. В установці своїми силами немає нічого складного, до того ж це дасть економію коштів близько 50 євро - приблизно стільки коштують послуги монтажників.
Установники дбають насамперед про себе: умовляють купити ту модель автоматики, яку вони вже колись встановлювали або яка принесе їм особисту вигоду при продажу Вам, хоча буває, що в реальності привід не підійде для Ваших воріт.
За допомогою наших фахівців, вірніше їх безкоштовних консультацій у Вас буде найбільш підходяща автоматика, а самостійна установка буде гарантувати якість виконаних робіт.
Ще при покупці автоматики уточнюйте про наявність сервісних центрів, тому що часто буває, що людям продали обладнання, на яке в Україні немає сервісу, і ось доводиться навіть саму дріб'язкову запчастина везти з-за кордону, а це вже зовсім інші гроші, ніж обслуговування по місця.
При покупці автоматики, яку рекомендують наші фахівці, Ви отримуєте можливість безкоштовного її тест-драйву протягом одного року. Тобто якщо в ній Вас щось не влаштує протягом даного періоду, Ви можете нам повернути товар, а ми в свою чергу повернемо Вам гроші, сплачені за неї в повному обсязі.
При покупці фурнітури для відкатних воріт українського виробника Світ ворітТМ, Наші фахівці зроблять безкоштовно спеціальний креслення саме Ваших воріт, а також подарують інструкцію по самостійному їх виготовлення.
Також купуючи одну з моделей фурнітури Світ ворітТМ, Ви отримуєте гарантію на неї протягом 5 років, і це один з найтриваліших гарантійних термінів на ринку.
Ну а тепер давайте перейдемо безпосередньо до розгляду процесу створення автоматичних воріт «з нуля» і розглянемо такі основні питання:
- Відкатні ворота
- Фурнітура для відкатних воріт
- Автоматика для відкатних воріт
- Автоматика для розпашних воріт
- Установка приводу (лінійного) для відкриття стулок всередину
- Установка лінійного приводу, щоб ворота відкривалися назовні
- Додаткове обладнання системи автоматики
- Показник інтенсивності приводу
- Навантаження на привод, коли він працює
Відкатні ворота
Відкатні ворота по популярности набирают все больше оборотов, в первую очередь потому, что практически не занимают места, двигаясь вдоль забора.
У цих воріт в порівнянні з орними трохи складніше конструкція, і вартість їх вище за рахунок необхідності установки фурнітури, але це ніяк не заважає їм бути одними з найбільш вживаних.
В зависимости от того, где установлены ролики, приводящие створку в движение, відкатні ворота могут быть:
- Підвісні
- Ролики рухаються по землі
- Консольні - найпопулярніший варіант
Підвісні воротаприводятся в движение роликами, установленными сверху на направляющей. Конструкция таких ворот имеет недостаток, который заключается в том, что направляющая находится непосредственно над проездом и ограничивает его по высоте.
Ролики рухаються по землі. Такая конструкция, как по мне, наиболее неудачная. Ролики катаются непосредственно по проезду или направляющей в его основании. И вот если выпал снег, образовался лед или под ролики попал тот же мусор, все это приведет к тому, что ворота вообще не получится открыть или закрыть. Короче постоянно придется носиться с метлами и лопатами, чтобы очисть дорогу для роликов.
Консольні ворота - найбільш прийнятний варіант, тому що у них немає обмеження по висоті проїзду, а стулці, яка рухається в декількох сантиметрах від землі, не заважатиме ні сніг, ні листя і так далі.
Для консольних воріт не потрібно встановлювати направляючу в проїзді, тому що вона кріпиться прямо до стулки.
У направляючу заводяться ролики спеціальних опор, і в результаті защемлення між ними ворота стають консоллю. Також за рахунок цих роликів і відбувається переміщення опор.
Роликові опори і напрямна рейка є елементами фурнітури, і давайте тепер детально розглянемо, що вони собою являють, а також, що ще потрібно мати в комплекті, щоб ворота нормально працювали.
Фурнітура для відкатних воріт
Елементи фурнітури для того, щоб ворота рухалися:
- Напрямна рейка
- Роликові опори
- Верхня пластина з роликами
- Верхній уловлювач
- Нижній уловлювач
- Нижній кінцевий ролик
- Заглушки
Фурнітура для відкатних воріт
Напрямна рейка – один из самых значимых элементов, от качества, изготовления которого зависит плавное движение ворот, а также тишина хода и отсутствие грохота.
По всій довжині рейок повинен бути рівним, без всяких вигинів. Нижні його полки повинні знаходитися в горизонті, щоб ролики кареток швидко не зношувалися і каталися без заклинювань.
Роликові опори, их еще называют каретками, как и направляющий профиль не менее важные элементы фурнитуры.
У цих опор ролики можуть бути з полімерів або металу. Відразу скажу, що полімери - це далеко не кращий варіант, хоча за рахунок них фурнітура коштує дешевше, ніж з металевими.
Я вважаю полімери не довговічні для нашої кліматичної зони, тому що в Україні бувають низькі температури, а також спека. І ось при низьких температурах полімерні ролики можуть задубіти і зруйнуватися, а при високих - стати як пластилін і втратити форму деталі, яка вже не повернеться в первинний вигляд. Тому краще не економити на даних елементах гроші, а купувати опори з металевими роликами.
Ще потрібно звертати увагу на те, який люфт є між опорою і напрямною рейкою. Бажано, щоб він був не більше 1 мм, але і не був відсутній зовсім. Пояснюється це просто: чим більше люфт, тим сильніше ворота будуть клювати, в результаті чого вони просто можуть не потрапляти в уловлювачі, коротше кажучи, ворота нормально закриються, а повна відсутність може викликати заклинювання роликів в направляючої.
При установці роликові каретки кріпляться за допомогою зварювання до спеціальної заставної деталі. Для більш простий і швидкої установки опори можна використовувати спеціальну монтажну пластину, яка має чотири болта, за допомогою яких дуже просто відрегулювати роликові каретки по висоті.
Верхня пластина з роликами нужна, чтобы удерживать створку в вертикальном положении и направлять верхнюю грань ворот во время движения.
Залежно від ваги стулки цей елемент може бути з двома або чотирма роликами. Самі ж ролики можуть бути з пластиковим або гумовим покриттям. Ролики з гумою (на відміну від пластику) не дряпають стулку, тобто не здирають фарбу.
Верхній уловлювачнужен, чтобы держать верхнийугол створки, когда ворота закрыты. При наличии данного элемента ворота не болтаются от ветра.
Щоб він не гнувся від тиску стулки, товщина стінок повинна бути не менше 3 мм.
Коли Ви купуєте ту чи іншу модель фурнітури, уточнюйте, щоб верхній уловлювач був в комплекті, тому що деякі виробники його в основну комплектацію не включають.
Нижній уловлювачнеобходим, чтобы принимать и удерживать створку в закрытом положении. У этого элемента есть специальная полка, на которую накатывается и опирается концевой ролик.
Щоб нижній уловлювач НЕ гнувся під тиском воріт, товщина його стінок повинна бути не менше 4 мм.
Нижній кінцевий ролик плавно заводит в улавливатели ворота, а также частично снимает нагрузку от ворот на роликовые опоры.
Більшість виробників ролик роблять з полімерів, знижуючи, таким чином, вартість фурнітури, але деякі його роблять все ще з металу. Комплекти з металевим роликом можна знайти навіть у вітчизняних виробників.
Гумові заглушки закривають торці направляючої рейки, щоб в нього не набивалися сніг і сміття. Заглушки обов'язково повинні мати гофровану частина, щоб міцніше триматися на рейці.
Гума, з якої вони зроблені, не повинна розсихатися від спеки і дубеть на морозі.
Автоматика для відкатних воріт
Чтобы автоматизировать відкатні ворота, нужен такой минимальный набор оборудования:
- Привід з вбудованим блоком управління
- Кінцеві вимикачі
- Зубчата рейка
- Пульт дистанційного керування
Привід для воріт потрібен всього один. Він встановлюється на заставну деталь, на якій також стоять роликові опори.
Дане обладнання надає руху ворота за рахунок обертання на валу ведучої шестерні зчепленої з зубчастої рейкою.
При виборі приводу для своїх воріт потрібно звертати увагу, з яких матеріалів зроблені його основні механізми. Якщо вони мають силумін або полімери, то такого плану устаткування не довговічне в українських умовах роботи.
Що стосується силуміну, то цей сплав металу дуже крихкий і швидко розвалюється від навантажень. Полімери при низьких температурах стають крихкими і кришаться, при високих стають дуже пластичними і втрачають форму, яка не відновлюється в первісний вигляд.
Так що, вибираючи силове обладнання для своїх воріт, дивіться, щоб у нього основні робочі елементи були з металу.
Блок управління вбудований в корпус приводу і являє собою електронну плату, що відповідає за всю роботу автоматики.
Плата може бути встановлена вертикально або горизонтально. Але краще, коли вона знаходиться у вертикальному положенні, щоб на її на її поверхню не зміг потрапити конденсат і не осідала пил, які плату можуть вивести з ладу.
Кінцеві вимикачіостанавливают автоматику, когда ворота полностью открылись или закрылись, и отключение такое нужно, чтобы ворота не выехали дальше положенного.
Для відключення приводу є два способи: механічний і магнітний.
У механічної системи відключення по краях зубчастої річки кріпляться спеціальні металеві кронштейни, а на приводі знаходяться металева пружина з двома мікровимикачами.
Коли один з металевих кронштейнів наближається до приводу, він тисне на пружину, яка відгинаючись, впливає на мікровимикач, в результаті чого мотор-редуктор зупиняється.
Механічне відключення - найпростіший варіант, тому і найдешевший, але часто дає збої взимку, якщо вона виявилася морозною і сніжною.
При морозі пружинка може примерзнути до одного з мікровимикачів, і автоматика, вважаючи, що стулка досягла одного з крайніх положень, не дасть Вам включити привід, тому замерзлі елементи потрібно буде відігрівати.
При випав снігу зубчаста рейка його може загрібати, поки не утвориться ком, який може виконати функцію металевого кронштейна і, натиснувши на пружину, зупинити привід раніше, ніж ворота відкриються або закриються. Тому його доведеться прибирати мітлою, щоб все коректно працювало.
З магнітною системою все значно простіше. Вона не дає збоїв взимку, тому що на магнітне поле мороз і сніг не впливають.
Замість металевих кронштейнів у цій системи на зубчасту рейку встановлюються магніти, а в приводі знаходиться геркон - пристрій, що замикає контакти під впливом магнітного поля: наблизився магніт - кінцевик спрацював.
Зубчата рейка в основном применятся из оцинкованной стали. Крепится прямо к каркасу створки при помощи заранее приваренных монтажных болтов.
Загальна довжина рейки складається з елементів метрової довжини, щоб максимально точно відповідати довжині полотна воріт.
Автоматика для розпашних воріт
Ще якихось років 10-15 назад автоматика була недоступною в широкому колі людей, тому що у неї була дуже висока вартість. Але сьогодні все змінилося, крім того, що вона стала набагато доступніше, та й ринок досить наповнений пропозиціями. До того ж, як я раніше писав, зробивши ворота своїми руками, за зекономлені 7-8 тис. Грн. можна купити хороше обладнання для воріт.
Для того, щоб Ваші ворота стали автоматичними, потрібен такий мінімальний набір обладнання:
- Приводи для стулок
- Блок керування
- Пульт
За конструкцією приводи бувають:
- Лінійними
- Важільними
- Прихованої установки
Приводи лінійного типу мають найпростішу конструкцію за рахунок чого вони найбільш довговічні і недорогі. Єдине, що при установці на широкі стовпи потрібно дотримуватися певних вимог, про які я розповім в розділі «Установка приводу для відкривання стулок всередину».
Важільні приводи йдуть трохи дорожче, ніж лінійні, так і конструкція у них менше довговічна. Зате їх без проблем можна встановлювати на широкі стовпи завдяки важелю.
Автоматика прихованої установки має найбільш дорогу конструкцію, тому їх купують найрідше. Зазвичай вони встановлюються на воротах, стулки яких не повинні мати ніяких сторонніх елементів. Загалом, їх ставлять там, де жорсткі вимоги до екстер'єру.
Блок керування представляет собой специальный короб, в котором расположены плата управления, радиоприемник и трансформатор. Плата управления отвечает за все действия элементов автоматической системы.
Даний короб, як правило, кріпитися за допомогою чотирьох болтів.
Установка приводу (лінійного) для відкриття стулок всередину
Щоб встановити лінійний привід потрібно строго дотримуватися настановних розмірів, які практично кожен виробник вказує в паспорті на привід або інструкції. Якщо при монтажі вимоги до розмірів не будуть виконані, то можна отримати проблему, а саме те, що привід буде впиратися в кут стовпа і не зможе закрити ворота.
Якщо Ваші ворота ще не зроблені, то врахуйте це, ну а якщо оніуже готові, то тоді потрібно переставити стулку, зробити в стовпі нішу або ж купити автоматику, у якій є спеціальні кронштейни, Які дозволять установку на широкий стовп.
Установка лінійного приводу, щоб ворота відкривалися назовні
При відкриванні приводом стулок назовні враховуйте, що кожен мотор-редуктор забере мінімум по 15см отвору. Тому, якщо стовпи ще не готові, передбачте це відразу, зробивши ширше проїзд. Ну а якщо стовпи вже стоять, то, як варіант, обладнання можна закріпити якомога Вище на стулках, щоб зберегти ширину проїзду.
Додаткове обладнання системи автоматики
Крім обов'язкового обладнання для автоматизації ворота можна також обладнати додатковими елементами управління і безпеки.
Для управління крім пультів можна використовувати провідний кнопковий вимикач, ключ-кнопку і так далі.
Взагалі є багато різноманітних варіантів управління, перелік яких залежить від виробника і моделі автоматики.
Що стосується безпеки, то ворота можна обладнати сигнальною лампою, яка буде супроводжувати миготінням рух стулок. Цей елемент буде корисний в темний час доби або при поганій видимості.
Ще можна встановити на стовпи воріт або спеціальні стійки фотоелементи, які призначені для виявлення перешкоди ще до того як в нього упрутся ворота.
Фотоелементі безпеки працюють у парі (передавач і приймач) між якими при включенні приводу з'являється інфрачервоний промінь, який в разі розриву перешкодою буде сигналом, щоб автоматика зупинила ворота.
Показник інтенсивності приводу
Дана характеристика вказує на здатність приводу працювати і необхідність обов'язкового відпочинку протягом певного відрізка часу.
Інтенсивність виражається у відсотках, і якщо привід, наприклад, має цей показник рівний 40%, то протягом десяти хвилин він повинен працювати всього 4-е, нехай навіть із зупинками, а решта шість хвилин знаходиться в спокої, щоб не було перевантажень, які можуть вивести обладнання з ладу.
Приводи, що володіють показником до 60%, зазвичай використовуються для приватних будинків, дач і так далі, а все що вище вже знаходять застосування на парковках невеликих або великих офісних центрів. Загалом, в кожному випадку привід для воріт підбирається індивідуально.
І у виборі приводу принципово важливо не помилитися, тому що, встановлюючи привід з запасом, Ви їм таку потужність не будете використовувати, а тільки переплатите при покупці автоматики мінімум в два рази. А їли Ви поставите менш потужний привід, то ризикуєте отримати згорілий від постійних перевантажень електродвигун.
Тому, щоб не помилитися, я рекомендую звернутися для безкоштовної консультації з даного питання до одного з наших фахівців, щоб підбір виявився максимально точним.
Навантаження на привод, коли він працює
Будь-привід в першу чергу долає навантаження від довжини і маси стулки воріт. Майже кожен виробник автоматики в паспорті або інструкції вказує максимальні її параметри, але крім цього слід розуміти, що параметри обернено пропорційні і їх одночасне використання по максимуму має бути виключено.
На роботу приводів розпашних воріт не малий вплив надає вітрове тиск, особливо якщо стулки наглухо зашиті тим же профнастилом. Стулка буде як вітрило ловити вітер.
Я зробив невеличкий розрахунок вітрового навантаження для Харківської області яка має нормативну величину до 51кг / м2. Нехай стулка воріт має розмір 1,5мх2м, тобто 3 м2. І тепер порахуємо, яку силу вона сприймає, передаючи її на привід:
3м2 х 51кг / м2 = 153кг
Як Ви бачите, стулка в вітряну погоду може стати важче більш ніж на 150 кг, і це потрібно враховувати при виборі приводу по потужності.
В принципі все, що я хотів висвітлити в цій статті, я розповів. І якщо у Вас залишилися відкриті питання, то Ви можете звернутися за безкоштовною консультацією до одного з наших фахівців, який обов'язково Вам допоможе розібратися в тому чи іншому питанні.