Автоматичні ворота в Одесі
Самостійне виготовлення воріт і установка автоматики
Вітаю! У цій статті я хочу розповісти основні конструктивні особливості автоматичних воріт. Що необхідно, щоб вони працювали без збоїв і приносили комфорт замість головного болю.
До речі Ви зможете виключити можливі проблеми зі своїми воротами, зробивши їх власними руками. По-перше, роблячи все самостійно, Ви будете робити для себе, тобто на совість, по-друге, витративши гроші тільки на матеріали для виготовлення, Ви заощадите близько 7000-8000грн, за які зможете купити в повніше пристойну автоматику для своїх воріт.
Також встановивши автоматику своїми силами (в монтажі немає нічого складного) Ви зможете піти від платежу професіоналам в розмірі близько 50 євро.
Крім того при покупці фурнітури для воріт і автоматики, які рекомендують наші фахівці, Вам підготують детальний креслення саме Ваших воріт (тільки відкатних), а також подарують покрокову інструкцію з виготовлення та монтажу абсолютно безкоштовно.
Маючи у себе такий детальний матеріал, від Вас знадобитися тільки бажання і деякий час, щоб все зробити самостійно.
Це все було прологом, тепер давайте перейдемо до безпосереднього огляду розпашних воріт. Щоб ця стаття була простою для сприйняття вона розбита на розділ. До речі клікнувши на будь-який пункт статті, інформація, описана в ньому, відразу з'явиться у Вас перед очима.
- Автоматика розпашних воріт
- Монтаж лінійного приводу для стулок всередину і назовні
- Відкатні ворота
- Фурнітура для відкатних воріт
- Автоматика для відкатних воріт
- Чим додатково можна обладнати основний комплект автоматики
- На що вказує показник інтенсивності приводу
- Які навантаження долає привід
Автоматика розпашних воріт
Как и столетия назад распашные ворота имеют наиболее широкое распространение благодаря своей не сложной конструкции и в результате чего относительно не высокой стоимости изготовления. Например, имея одинаковые габаритные размеры и материалы для изготовления відкатні ворота, будут стоить дороже, из-за того, что для них обязательно нужно покупать фурнітуру, стоимость которой на сегодня от 2500грн.
Для того, щоб автоматизувати розпашні ворота необхідний такий мінімальний набір обладнання:
- Приводи для стулок
- Блок керування
- Пульт
За конструкцією приводи для розпашних воріт бувають:
- Лінійні
- Важільні
- Прихованої установки
Лінійні. Маю найбільш простий і довговічною конструкцією. Саме через простоту найбільш дешеві, ніж заслужили широку популярність.
Єдина проблема, яка може з ним виникнути, це установка їх на широкі стовпи, але як вийти з ситуації я трохи пізніше розповім.
Важільні электроприводы мають більш високу вартість, ніж лінійні. Конструкція у них складніше, що позначається на довговічності механізму в цілому, зате їх без проблем можна встановити на широкі стовпи.
Приводи прихованої установки застосовуються досить рідко, в основному там, де згідно з вимогами на стулках воріт нічого не повинно бути видно крім декоративних елементів, коротше там, де жорсткі вимоги до екстер'єру.
Монтаж лінійного приводу для стулок всередину і назовні
Відкриття воріт всередину. Щоб після установки привід зміг нормально закривати ворота необхідно його зміцнювати згідно монтажних розмірів зазначених в його технічному паспорті. Такі розміри вказує практично кожен виробник для свого обладнання.
Якщо монтажні розміри не витримати, то не виключено, що привід не зможе закривати ворота, тому що буде впиратися в стовп воріт.
Якщо стулки Ваших воріт вже закріплені до стовпів і є проблема з установкою згідно необхідних розмірів, то потрібно або переставляти стулку або вирубувати в стовпі спеціальну нішу, хоча, що перше, що друге рішення веде до подорожчання воріт.
Ах так, є деякі моделі лінійних приводів, які йдуть зі спеціальним монтажним, кронштейном, який дозволяє послабити жорсткі вимоги до настановних розмірів.
При відкриванні воріт назовні приводи кріплять до стовпів безпосередньо всередині отвору воріт. Тому Ви повинні враховувати, що кожен з них забере мінімум по 15см ширини проїзду.
Якщо стовпи воріт ще не зроблені, то отвір можна зробити відразу ширше, а якщо вже стоять - то приводи потрібно підняти якомога вище при установці, щоб зберегти проїзд для автомобіля.
Коли планується установка приводів для відкривання назовні, стулки воріт повинні бути закріплені якомога ближче до зовнішнього краю стовпів.
Відкатні ворота
Конструкція таких воріт, на відміну від розпашних воріт, дозволяє заощадити значну площу території, тому що стулка рухається вздовж паркану, і тому, вони набирають на сьогоднішній день широку популярність, навіть не дивлячись на те, що коштують трохи дорожче.
ОТРИМАЙТЕ БЕЗКОШТОВНО ТОЧНЕ ДО ММ КРЕСЛЕННЯ І КОШТОРИС ДЛЯ ВИГОТОВЛЕННЯ ВОРІТ І ЗАОЩАДЖУЙТЕ ДО 10 000 ГРН, ЗАЗНАЧТЕ РОЗМІРИ ВАШИХ ВОРІТ ЗА 1 ХВИЛИНУ
Виберіть параметри Ваших воріт і отримаєте:
Точне креслення каркасу;
Покрокову інструкцію по їх установці;
Сертифікат на покупку фурнітури;
ЯКИЙ ОТВІР ВОРІТ (ДОВЖИНА)?
ЯКА ВИСОТА ВІД ЗЕМЛІ?
КОЛИ ПЛАНУЄТЕ РОБИТИ ВОРОТА?
Залиште свій телефон і ми надішлемо:
- Точне креслення каркаса;
- Покрокову інструкцію по їх установці;
- Сертифікат на придбання фурнітури
Матеріали прийдуть в зручний Вам месенджер:
Залежно від того, як встановлені ролики, що приводять у рух стулки, ворота діляться на:
- Підвісні
- Ролики рухаються по землі
- Консольні - найбільш популярні
Підвісні ворота. Бывают с одной или двумя створками. При одной створке открывание происходит в ту или иную сторону, а при наличии двух – в разные.
Ролики надають руху ворота, переміщаючись по направляючої, яка розташована над проїздом. І в цьому полягає мінус в такій конструкції, тому що проїзд обмежений по висоті.
Біля воріт з роликами на землі є недолік в тому, що налиплий сніг на проїзді або сміття будуть заважати нормальному ходу воріт, тому постійно доведеться очищати шлях руху роликів. Якщо цього не зробити ворота можуть не те що не рухатися, а навіть випасти з напрямних, тобто впасти на землю.
Консольні ворота завдяки своїй конструкції мають найбільш широке поширення. У них немає напрямних в створі воріт ні знизу, ні зверху. Напрямна закріплена прямо до стулки воріт.
Взагалі напрямна являє собою спеціальний профіль всередину, якого заведені роликові каретки. Між роликами і профілем відбувається свого роду защемлення, за рахунок чого і утворюється консоль.
Стулка воріт розташована на кілька сантиметрів вище за землю, так що сніг і сміття її руху заважати не будуть.
Для цих воріт необхідно купити фурнітуру (Напрямна рейка, роликові каретки і так далі), і давайте далі коротко розглянемо, що ж входить в її комплектацію
Фурнітура для відкатних воріт
Для руху воріт необхідна фурнітура, в комплектацію якої входять такі елементи:
- Напрямна рейка
- Роликові опори
- Верхня пластина з роликами
- Верхній уловлювач
- Нижній уловлювач
- Нижній кінцевий ролик
- Заглушки
Напрямна рейка є одним з найбільш значущих елементів фурнітури при виборі, якого обов'язково потрібно звертати на його геометрію.
По всій довжині він повинен бути рівним, а в поперечному розрізі його стінки і нижні полиці повинні бути симетричні, щоб ролики опор нормально рухалися без заклинювань і не гуркотіли.
Роликові опори. Среди широкого выбора моделей данных элементов фурнитуры можно встретить полимерные или металлические ролики. Сразу скажу, что если Вы через короткий промежуток времени не хотите иметь головную боль с воротами, то от полимерных роликов лучше сразу отказаться, хоть они и дешевле. Нагрузка, которая действует на опоры, однозначно в скором времени кончит полимеры.
Як я вже трохи вище писав, ворота переміщуються за рахунок заведених роликів опор в напрямна рейка. І тут важливо щоб люфт у них був не більше 1 мм, щоб ворота, досягаючи крайніх положень відкриття або закриття, що не клювали. Якщо таке буде відбуватися, то при повному закриванні стулка замість того, щоб потрапляти в нижній уловлювач, буде «проходити» повз нього або битися об його стінки.
Ще хочу сказати про установку самих кареток. Спочатку передбачено виробниками, що каретки кріпляться своєю базою до заставної деталі, але якщо Ви хочете спростити процес виставлення в потрібний розмір роликів, то можна скористатися спеціальними монтажними пластинами, які в основну комплектацію фурнітури не входять, але деякі виробники їх надають за окрему плату.
Верхня пластина з роликами. Ця річ служить направляє під час руху воріт, а також для утримання верхньої межі стулки.
Пластина може мати два або чотири ролика в залежності від того, для якої ваги воріт призначена фурнітура.
Самі ролики можуть бути з пластиковим або гумовим покриттям. Гумове покриття більш прийнятний варіант, тому що при контакті з полотном воріт вона його не дряпає, тобто у воріт не псуватися естетичний вигляд.
Верхній уловлювач. Предназначен для фиксации верхнего свободного края полотна ворот, когда они в закрытом положении. При его наличии ворота не будут болтаться на ветру.
Я говорил при его наличии, потому что не которые производители не включают его в основную комплектации, поэтому заказывая фурнітуру, поинтересуйтесь о том, есть ли он в основном комплекте.
Ще звертайте увагу на товщину металу, яка повинна бути не менше ніж 3 мм, щоб уловлювач не деформовані.
Нижній уловлювач. Кріпиться в нижній частині нащільники, для того, щоб приймати кінцевий ролик зі стулкою. Для накочування ролика у нього передбачена спеціальна полиця.
Через те, що нижній уловлювач частково приймає на себе масу воріт, при виборі фурнітури звертайте увагу, щоб у нього товщина стінок була не меншою 4 мм.
Нижній кінцевий ролик накатывается и потом опирается на полку нижнего улавливателя, тем самым частично разгружая роликовые поры от веса ворот, когда они закрыты.
Основна маса виробників, прагнучи знизити вартість фурнітури, роблять його з полімерів, але є деякі, навіть серед українських, які ще виготовляють з металу.
Заглушки. Це гумові елементи, призначені для закриття торців направляючої рейки від попадання всередину нього бруду і снігу.
Щоб заглушка прослужила якомога довше, вона повинна бути виготовлена з якісної гуми, яка влітку не розсихається, а взимку не дубєєт. Крім того, частина, за допомогою якої вона кріпиться до рейки, повинна бути гофрованої.
Автоматика для відкатних воріт
Для того щоб автоматизувати свої ворота, необхідний такий мінімальний комплект елементів автоматики:
- Привід з вбудованим блоком управління
- Кінцеві вимикачі
- Зубчата рейка
- Пульт
Привід з вбудованим блоком управління. Для воріт використовується всього один привід, тому що ворота відкриваються тільки в одну сторону. Установка праворуч або ліворуч від отвору воріт не є принциповою.
Кріпиться він до заставної деталі, на відстані 0,5-1м від стовпа, на якій також встановлені роликові опори.
Привід надає руху ворота за рахунок обертання на своїй осі ведучої шестерні, яка зчеплена передачею з зубчастої рейкою, закріпленою на рамі полотна стулки.
Вибираючи ту чи іншу модель приводу для своїх воріт, обов'язково з'ясуйте, з яких матеріалів зроблені його механізми. Справа в тому, що на сьогодні вже далеко не рідкість, що замість стали застосовується силумін або полімери з метою знизити вартість автоматики.
Якщо редуктор виготовлений з цих замінників, то гарантії в тому, що обладнання прослужить Вам довго, ніякої немає.
Силумін хоч і відноситься до сплавів металу, але з огляду на те, що він дуже крихкий, навантаження, які будуть надавати на нього вплив, можуть легко його розламати.
Що стосується деталей з полімерів, то тут теж не все в порядку. При низьких температурах полімер зазвичай дубєєт і розсипається, а при високих стає пластичним і, втративши форму деталі, вже не відновлюється.
Блок керування, Що подає команди всій автоматиці, це електронна плата, яка перебуває в корпусі приводу.
Електронна плата встановлюється вертикально або горизонтально, в залежності від конструкції приводу. Варіант з вертикальною установкою краще, тому що при такому положенні на поверхні плати не буде утворюватися конденсат у великих кількостях і пил, які виводять з ладу.
Кінцеві вимикачі нужны для того, чтобы при достижении створкой крайнего открытого или закрытого положения электропривод был своевременно остановлен.
Буває дві схеми відключення мотор-редуктора: механічна і магнітна.
Механіка працює за рахунок встановлених по краях зубчастої рейки металевих кронштейнів. Так під'їжджаючи один з них до приводу, тисне на пружину, встановлену на його корпусі. У свою чергу пружина відгинаючись, тисне на мікровимикач і двигун приводу зупиняється.
Механічне відключення досить таки проста конструкція за рахунок чого її вартість трохи нижче, ніж магнітна. Але є у неї значний недолік під час роботи в зимовий період.
Якщо зима видалася сніжною і морозно, то не виключено примерзанню металевої пружини до мікровимикачем, в результаті чого автоматика буде вважати стулку досягли крайнього положення, і не дасть Вам включити привід. Це все призведе до того, що Вам доведеться відігрівати замерзлий механізм тим же феном.
Ще під час руху воріт, зубчаста рейка може загрібати собою сніг, який збираючись в кого може зіграти функцію металевого кронштейна і в підсумку відключити автоматику до того як ворота відкриються або закриються. Це все призведе до того, що щіткою або мітлою потрібно буде чистити рейку.
З магнітними вимикачами такої проблеми немає, тому що виключення відбувається за рахунок магнітних полів, на які сніг і лід не впливають.
Хоч магнітна система коштує дорожче механічної, але саме на ній багато людей зупиняють свій вибір, щоб на морозі не бігати з феном і мітлами.
Чим додатково можна обладнати основний комплект автоматики
Основний комплект автоматичної системи можна доповнити ще елементами управління і безпеки.
Для управління автоматикою крім пультів можна використовувати кнопкові вимикачі, ключ-кнопки, кодові клавіатури і так далі.
Для забезпечення безпеки, ворота можна обладнати сигнальною лампою і фотоелементами.
Сигнальна лампа це звичний всім знак про рух механізмів, які можуть становити небезпеку.
Фотоелементі призначені для завчасного виявлення перешкоди на шляху руху воріт, тобто автоматика зупинить ворота ще до того як вони битися в перешкоду.
Це відбувається за рахунок того, що між фотоелементами під час роботи воріт утворюється невидимий промінь, який при розриві перешкодою, послужить сигналом, щоб автоматика на це негайно відреагувала.
На що вказує показник інтенсивності приводу
Независимо, будут у Вас распашные или відкатні ворота, немаловажным параметром привода при его выборе является показатель интенсивности, характеризующий рабочую способность без перегрузок.
Показник інтенсивності - здатність приводу працювати без зупинок і необхідність перерви, за певну одиницю часу вимірюється у відсотках.
Якщо взяти за відрізок часу десять хвилин, а показник інтенсивності рівним 60%, то виходить, що привід може працювати протягом цього часу всього 6-ть хвилин (навіть з перервами), а чотири витратити на відпочинок, щоб не було перевантажень, в результаті яких він може вийти з ладу.
Але при виборі приводу за інтенсивністю потрібно підходити практично, тобто розуміти для себе якийсь потік транспорту необхідно буде пропускати воріт. Це потрібно тому що, купивши привід з запасом, Ви просто переплатите мінімум в два рази, але і в разі, якщо обладнання не зможе обслуговувати ворота з необхідною інтенсивністю потоку транспорту, то двигун може вийти з ладу.
Які навантаження долає привід
У орних і відкатних воріт привід відчуває навантаження від їх довжини і маси. Практичні всі виробники в паспортах приводів вказують максимально допустимі вага і довжину стулки. І тут слід враховувати, що ці значення максимальні, до того ж обернено пропорційні, тобто чим довше стулка, тим менше повинна бути її маса і також в зворотному порядку.
Окремо для розпашних воріт надає велике значення вітрове тиск тому що, відкриваючись, вони виявляються як вітрило. Наскільки вітер може додати роботи приводу, а вірніше погіршити стулку пропоную розрахувати його величину, що давить на полотно.
Для одеської області нормативне вітрове тиск має значення 51кг / м2. Нехай ворота будуть розміром по довжині 1,5 м, а по висоті 2м, тобто площею 3м2. Тепер порахуємо вітрове навантаження.
Навантаження на стулку від вітру: 3м2 + 56кг / м2 = 168кг
Як Ви бачите з отриманого результату, ворота реально стають важчими і це потрібно враховувати при підборі приводу по потужності.
Якщо говорити про налипання снігу і обмерзання то, крім розпашних воріт, це вже стосується і відкатних.
У період сніжної і морозної зими на стулках може утворюватися лід і налипає сніг, особливо якщо полотно має декоративні елементи. Ці природні опади також значно збільшують ворота.
Ще можуть примерзнути навіси або фурнітура, в результаті чого приводу доведеться зривати ворота.
Ось в принципі моя стаття і підійшла до кінця, в цілому в ній я розповів все що хотів і якщо у Вас залишилися питання, то Ви зараз же можете звернутися до одного з наших фахівців за безкоштовною консультацією.