Автоматичні ворота у Вінниці та Вінницькій області
Як виготовити ворота і встановити автоматику самому
Доброго часу доби! Ви знаходитесь на сайті першого супермаркету воротного обладнання. У своєму рідному місті рекламу нашої компанії Ви однозначно не могли бачити, хоча ми на ринку вже 14 років, а все тому, що ми в ній не потребуємо, хоча в Вашому місті однозначно є ворота, автоматизовані пропонованим нами обладнанням. Про нас знають, тому що наші задоволені покупці рекомендують своїм близьким і знайомим звертатися з усіх питань автоматизації до фахівців нашої компанії.
Ми намагаємося допомогти людям зекономити їхні гроші, і я Вам в цій статті розповім, що для цього можна зробити, а також як взагалі не помилитися в правильності вибору автоматики і що воно собою являє.
Отже, почнемо з самого початку, а саме з того, що якщо Ваші ворота ще не готові, то Ви можете їх зробити самостійно і заощадити близько 7-8 тисяч гривень.
Ну, ось давайте прикинемо, скільки знадобиться матеріалу, щоб зробити ворота розміром 3х2м. Провівши нескладний розрахунок, у мене вийшло, що потрібно:
- Труба прямокутна 60х30мм - 39,2кг
- Труба прямокутна 30х20мм - 21,6кг
- Профнастил фарбований - 6м2
На сьогоднішній день приблизна вартість металу близько 20000 гривень за тонну, а профнастилу 110грн / м2. І тепер порахуємо, скільки Вам знадобиться грошей, щоб їх купити:
- Труба прямокутна 60х30мм: 0,0392т * 20000грн = 784грн
- Труба прямокутна 30х20мм: 0,0216т * 20000грн = 432грн
- Профнастил фарбований: 3м2 * 110 грн = 660грн
І зведемо все в загальну суму:
784грн + 432грн + 660грн = 1876грн.
Так, Ви можете сказати, що для виготовлення воріт матеріалів мало, що ще, наприклад потрібні саморізи для профлиста, електроди і так далі, але навіть якщо і їх додати, то підсумкова вартість воріт буде 4-5 тисяч. І ось дивіться який буде економія на тлі того що фірми-виробники воріт візьмуть за свою роботу 10000-12000 гривень.
Точне креслення каркасу; Покрокову інструкцію по їх установці; Сертифікат на покупку фурнітури;
ОТРИМАЙТЕ БЕЗКОШТОВНО ТОЧНЕ ДО ММ КРЕСЛЕННЯ І КОШТОРИС ДЛЯ ВИГОТОВЛЕННЯ ВОРІТ І ЗАОЩАДЖУЙТЕ ДО 10 000 ГРН, ЗАЗНАЧТЕ РОЗМІРИ ВАШИХ ВОРІТ ЗА 1 ХВИЛИНУ
Виберіть параметри
Ваших воріт і отримаєте:
ЯКИЙ ОТВІР ВОРІТ (ДОВЖИНА)?
ЯКА ВИСОТА ВІД ЗЕМЛІ?
КОЛИ ПЛАНУЄТЕ РОБИТИ ВОРОТА?
Залиште свій телефон і ми надішлемо:
Матеріали прийдуть в зручний Вам месенджер:
Що стосується безпосередньо самого монтажу воріт, то я Вам зараз покажу, що це в цілому досить не складно, аби було бажання.
Етапи створення воріт
І почнемо з того, що потрібно викопати ями під фундаменти стовпів:
Встановити в ями металеві сердечники і забетонувати їх:
Якщо Ви хочете робити свої ворота відкатними, то ще потрібно буде встановити заставну деталь з швелера, щоб на нього в подальшому встановлювати обладнання:
Коли все бетонні роботи виконані приблизно через тиждень можна почати цегляну кладку стовпів і походу встановлювати закладні деталі для кріплення нащельников відкатних та власників розпашних воріт
Заставні для нащільники воріт
Заставні для держателя розпашних воріт
Якщо Ви робите ворота орними, то в цегляну кладку ще потрібно закласти заставну деталь для кріплення приводу з відкриванням усередину або назовні
Заставна для кріплення приводу розпашних воріт з відкриванням усередину
Після того як цегляна кладка закінчена, приварюють до стовпів нащельники або власники:
Далі робимо каркас відкатних або розпашних воріт, кріпимо його і все, ворота готові
Таким чином, заощадивши гроші за них можна приступати до вибору автоматики для воріт, так як цієї суми буде цілком достатньо для покупки.
Ще якщо Ви хочете не витрачати близько 50 євро на послуги монтажників автоматики, ми зможемо Вам рекомендувати таку, яку Ви зможете самостійно встановити і налаштувати.
Тим більше що нерідкі випадки, коли так звані «монтажники» і самі беруться за установку вперше, тому що є дуже багато різних моделей устаткування, яке між собою має відмінність.
Є й такі «специ», які мають досвід установки якоїсь однієї моделі і мало не просять купувати саме її. Але відразу скажу, що універсального воротного обладнання немає і кожен випадок індивідуальний, тому тут обов'язковим повинен бути підбір за параметрами Ваших воріт.
Тому при виборі тієї або іншої моделі автоматики, зверніться в організації, які працюють вже не перший рік. Крім того, обов'язково дізнавайтеся про наявність сервісних центрів в Україні, в іншому випадку ви ризикуєте купувати за кордоном, наприклад, пульт управління, тому що старий був загублений, а це вже будуть зовсім інші гроші.
Пропозиції, які ми робимо нашим покупцям
При покупці автоматики, як для відкатних, так і для розпашних воріт, яку рекомендують наші фахівці, Ви отримуєте можливість на її випробування протягом одного року. Тобто Ви користуєтеся обладнанням протягом 365 днів і якщо Вам щось не сподобалося, Ви можете нам повернути покупку, за яку ми відшкодуємо гроші в повному обсязі.
Купуючи фурнітуру для відкатних воріт, яка нами рекомендована, фахівці нашої компанії безкоштовно розроблять детальний креслення з усіма необхідними специфікаціями, а також ми подаруємо Вам спеціально розроблену інструкцію по самостійному виготовленню воріт
Ну а тепер давайте детально розглянемо, які бувають конструкції воріт, які можна автоматизувати в такому порядку:
- Відкатні (розсувні) ворота
- Фурнітура для відкатних воріт
- Автоматика для відкатних (розсувних) воріт
- Автоматична система для орних стулок
- Додаткове обладнання автоматики
- Параметри вибору приводів в залежності від навантажень
Відкатні (розсувні) ворота
Ворота такого типу на сьогоднішній день все частіше знаходять застосування в першу чергу за те, що стулка, переміщаючись уздовж забору, практично не займає місце.
Конструкція воріт виходить трохи дорожче, порівняно з орними за рахунок того, що для їх руху потрібна фурнітура.
Самі ворота за типом конструкції можна розділити на три типи:
- Підвісні
- Ролики рухаються по землі
- Консольні ворота
Підвісні ворота переміщаються за рахунок роликів, які знаходяться на направляючої над проїздом.
Найбільшим недоліком таких воріт є обмеження проїзду по висоті.
Ворота з роликами на землі. Ролики можуть рухатися прямо по покриттю проїзду або по направляючої. Така конструкція не підходить для нормальної роботи в наших кліматичних умовах, тому що випав сніг або бруд будуть заважати нормальному руху, що призведе до необхідності постійно чистити проїзд.
Ворота консольного типу це сама вдала конструкція, тому що стулка не стосується проїзду, в результаті чого їй не заважають бруд і сніг.
І саме на такому типі воріт я хочу зупинитися детальніше і в першу чергу розповім яка для них потрібна фурнітура.
Фурнітура для відкатних воріт
Для руху воріт потрібні такі елементи фурнітури:
- Напрямна рейка
- Роликові опори
- Верхня пластина з роликами
- Верхній уловлювач
- Нижній уловлювач
- Нижній кінцевий ролик
- Гумові заглушки
Напрямна рейка закріплюється на несучій трубі каркаса воріт. Для плавного руху і без подклиниванием рейок повинен бути повністю рівним по всій довжині.
У поперечному розрізі нижні полиці повинні бути горизонтальні і симетричні, щоб забезпечити довговічну роботу роликових опор.
Направляючий профіль може бути з чорної або оцинкованої сталі. В основному застосовується він з чорного металу, тому що дешевше, а щоб він був стійким до корозії його потрібно прогрунтувати і пофарбувати.
Роликові опори ставлять парою на заставну деталь (швелер) якнайдалі один від одного. Їх ролики заводяться в напрямна рейка.
Ролики можуть бути з металу або з технополімера.
Полімери далеко не кращий варіант для роботи в наших кліматичних умовах, тому що не завжди температурний режим підходить
При сильному морозі ролики дубеют і стають дуже крихкими, а в спеку стають пластичними і втрачають свою форму.
Так що, якщо Ви хочете, щоб фурнітура служила довго, потрібно використовувати тільки металеві ролики.
Між роликами і напрямною рейкою повинен бути люфт не більше 1 мм, щоб при закриванні ворота не клювали, а заходили в уловлювачі.
Якщо цей люфт буде більше, край воріт настільки буде опускатися, що не зможе потрапити в уловлювач.
Щоб простіше і швидше встановити опори деякі використовують регулювальні пластини, завдяки яким значно зменшується час монтажу.
Верхня пластина з роликами необхідна щоб утримувати верхню межу стулки, а також направляти її по прямій.
Пластина буває з двома або чотирма роликами. Їх кількість залежить від маси воріт.
Ролики бувають з пластиковим або гумовим покриттям. Обрезинені ролики при контакті зі стулкою не дряпають її.
Щоб встановити даний елемент, в нащельником потрібно зробити виріз.
Верхній уловлювач приймає і утримує стулку в закритому положенні.
Щоб даний елемент не гнувся під натиском воріт, він повинен бути товщиною не менше 3 мм.
Перед покупкою фурнітури уточнюєте про наявність даного елемента, тому що деякі виробники не включають його в комплект, а продають за окрему плату.
Нижній уловлювач принимает своей полкой нижний концевой ролик, тем самым частично снижая нагрузку от массы ворот с роликовых опор.
Нижній кінцевий ролик необхідний щоб ворота накочувалися в уловлювач.
Практично всі виробники його роблять з полімерів, знижуючи вартість фурнітури, але ще залишилися і ті, хто ролики роблять з металу.
Гумові заглушки необхідні, щоб закривати торці направляючої рейки від попадання в нього снігу і бруду.
Щоб вони щільно трималися, у них повинна бути гофрована частина. Гума не повинна дубеть на морозі і не розсихатися в спеку.
Автоматика для відкатних (розсувних) воріт
Рекомендоване нашими фахівцями обладнання
Автоматика для відкатних воріт
Які потрібні елементи фурнітури в коротко розібралися, тепер давайте перейдемо до розгляду обладнання, яке потрібно, щоб автоматизувати ворота.
Для цього знадобитися такий мінімальний набір системи автоматизації:
- Привід з блоком управління
- Кінцеві вимикачі
- Зубчата рейка
- Пульт дистанційного керування
Привід ставитися з будь-якого боку воротного отвору на відстані 0,5-1м від опори воріт і кріпиться до заставної деталі (швелеру).
Двигун приводу в залежності від маси воріт може мати різну потужність, а напруга електроживлення 220В або 24В.
Для автоматики з напругою 24В можна встановити систему безперебійної подачі електроенергії. Зазвичай це два акумулятора по 12В кожен.
При виборі приводу потрібно дивитися, щоб всі його елементи були зроблені з металу, а не полімерів. Як я раніше писав, полімери не підходять для роботи в нашій кліматичній зоні, тому що в мороз стають крихкими, а в спеку «плавляться» і від навантаження втрачають первісну форму.
Якщо у редуктора є сілуміновие елементи, то це теж говорить про недовговічність обладнання, тому що даний сплав дуже крихкий.
Тому я рекомендую купувати приводи тільки з металевим редуктором.
Блок керування у приводів воріт вбудований. Це електронна плата, що управляє все воротним обладнанням.
Плата може бути встановлена горизонтально або вертикально. Якщо вона знаходиться в горизонтальному положенні, така установка не надто хороша, тому що утворилися на її поверхні конденсат і пил, можуть вивести цей елемент з ладу.
Кінцеві вимикачі потрібні, щоб зупиняти ворота, коли вони досягають крайнього відкритого або закритого положення.
Для зупинки приводу є дві системи: Механічна і магнітна.
Механічна система являє собою два металевих кронштейна встановлених по краях зубчастої рейки, а на приводі закріплену пружину з двома вимикачами.
Коли один з кронштейнів наближається до приводу, він тисне на пружину, яка відгинаючись, тисне на вимикач, при цьому зупиняється двигун.
Така система дешевше ніж магнітна, але має великий недолік, який проявляється взимку.
Пружинка в мороз може примерзнути до вимикача, і це не дасть включити привід, тому що блок управління буде вважати, що ворота досягли крайнього відкритого або закритого положення. Тому, щоб запустити обладнання, привід доведеться відігрівати феном.
При випав снігу, рейка може її загрібати сніг і якщо утворюється кому, він може виконати функцію металевого кронштейна і відключити автоматику раніше, ніж ворота відкриються або закриються. Зубчасту рейку доведеться мітлою очищати від снігу.
Встановлюючи магнітну систему, Ви не будете відчувати проблем в зимовий період. У неї замість металевих кронштейнів стоять магніти, а в корпус приводу вбудований геркон. Сніг і лід на магнітні поля не роблять вплив.
Зубчата рейка кріпиться до нижньої трубі каркаса воріт. Для того, щоб довжина рейки відповідала довжині зграї, вона складається з відрізків по одному метру.
Рейка буває металевою або полімерної. Найбільшого поширення у сталевий, тому що вона довговічніша.
Автоматична система для розпашних воріт
Автоматика для розпашних воріт
Щоб автоматизувати розпашні ворота, знадобитися такий мінімальний комплект обладнання:
- Привіды для створок (2 штуки)
- Блок керування
- Пульт
Розпашні ворота і автоматика. Загальний вигляд. Вінниця
Привіды для распашных ворот бывают трех типов:
- Лінійні
- Важільні
- Прихованої установки
Лінійні приводы найбільш популярні, тому що мають просту довговічною конструкцією, а також вони найдешевші.
Для того, щоб не було проблем при їх установці, потрібно враховувати деякі моменти.
При відкриванні назовні автоматика кріпиться до стовпів воріт всередині проїзду і забирає його ширину по 15см з кожного боку.
Якщо стовпи готові, а проїзд потрібно зберегти, встановлюйте приводи якомога вище.
Щоб встановити привід точно стулка повинна знаходитися якомога ближче до зовнішнього краю стовпа.
Привід на распашных воротах с открыванием наружу. Винница
При установці з відкриванням усередину, потрібно точно витримувати параметр «А». Якщо цього не зробити, то привід, впираючись в стовп, не зможе закрити стулку.
Для більшості автоматики цей параметр 5-7см, але є і такі, у яких він досягає 14см.
Якщо стовпи воріт ще не готові, то необхідно відразу встановити заставну деталь кріплення приводу з урахуванням відкривання воріт.
При готових воротах потрібно встановити металеву пластину за допомогою анкерних болтів.
Привіды рычажной конструкции легко встановлюються на широкі стовпи, але коштують значно дорожче, ніж лінійні, а конструкція мене надійна.
Привіды скрытой установки використовуються найрідше і дуже дорогі. Застосовуються на воротах, де висуваються жорсткі вимоги до екстер'єру.
Додаткове обладнання автоматики
Трохи вище ми з Вами розглянули обов'язкове обладнання для автоматизації воріт, тепер я хочу розповісти, що ще можна поставити.
Для управління крім пультів можна використовувати кодову клавіатуру, ключ-кнопку або кнопковий вимикач.
Взагалі елементів управління дуже багато і все залежить від виробника.
Для безпеки можна встановити сигнальну лампу і фотоелементи.
Сигнальна лампа всім відомий знак, який супроводжує миготінням роботу рухомих механізмів.
Фотоелементи виявляють перешкоду на шляху руху воріт до того, як вони в нього упрутся. Це відбувається за рахунок того, що між оптикою фотоелементів утворюється інфрачервоний промінь, який при обриві перешкодою є сигналом блоку управління для зупинки приводу.
Параметри вибору приводів в залежності від навантажень
Крім конструкції обладнання, потрібно ще враховувати постійні і тимчасові навантаження, а саме:
- Показник інтенсивності використання
- Маса і довжина стулки воріт
- Природні чинники
Показник інтенсивності використання визначає, для яких воріт підходить обладнання по пропускній здатності.
Даний показник вимірюється у відсотках. Якщо привід має його величину в 50%, то це означає, наприклад, протягом 10-ти хвилин, обладнання повинно працювати (навіть з зупинками) не більше п'яти, а решта п'ять відпочивати, щоб не було перевантажень.
Автоматика для приватного використання має даний показник до 40%, а все що вище відноситься до напів- і промислового обладнання.
Вибираючи ту чи іншу модель з цим показником важливо не помилитися бо, купивши з запасом потужності, Ви за млостей переплатите в два рази, а використовувати не будете. Але і якщо обладнання виявиться, слабкіше ніж потрібно, то є велика ймовірність через деякий час отримати згоріле обладнання.
Довжина і маса воріт. Ці навантаження очевидні, але слід враховувати, що виробник в тих паспорті вказує максимальні параметри, які до того ж і обернено пропорційні. Тому їх одночасне використання заборонено і дані вони без урахування тимчасових навантажень.
Кліматичні умови. Привіду понадобиться прилагать дополнительные усилия во время воздействия природных факторов.
Стулки можуть обледенеть або ж на них налипнути сніг, які збільшать масу. Петлі або фурнітура можуть примерзнути і автоматиці ворота доведеться зривати.
Вітровий тиск значно впливає на розсувні ворота, особливо з глухими стулками.
Одна стулка розміром 1,5х2м у Вінницькій області в вітряну погоду може стати важче більш ніж на 100 кг згідно нормативних документів.
Навантаження від кліматичних умов важко вгадати, тому, щоб забезпечити штатну роботу обладнання, габарити воріт потрібно зменшувати в 2-3 рази, в порівнянні тими, які вказані в техпаспорті.
Ось в цілому і все, що я хотів розповісти в цій статті і якщо у Вас залишилися питання, Ви можете звернутися за безкоштовною консультацією до нашого фахівця.