Автоматичні ворота в Запоріжжі
Виготовлення воріт своїми руками і установка автоматики
Доброго часу доби! Ця стаття присвячена автоматичним воротам, в якій розповідається про принципові відмінності між тими чи іншими воротами і що потрібно зробити, щоб їх автоматизувати.
До речі хочу підкинути Вам тему для роздумів, а саме як заощадити не одну тисячу своїх гривень.
Наприклад, Ви можете купити всі необхідні матеріали для самостійного виготовлення воріт, тим самим заощадити приблизно 7000-8000грн на оплату послуг фірм-виробників, а за ці гроші придбати непогану модель автоматики для своїх воріт.
Крім грошей, плюсом в самостійному виготовленні є те, що Ви безпосередньо будете керувати усіма процесами, так що в якості і надійності сумніватися не доводиться.
Багато монтажники лякають складністю установки автоматики і, посилаючись на свій "величезний досвід», беруть за свої послуги близько 50 євро. Так ось я можу Вас запевнити, що при дотриманні монтажних інструкцій, Вам цілком по зубах це виконати власними силами.
При покупці моделі автоматики або фурнітури для своїх воріт, яку рекомендують наші фахівці (вони впевнені в довговічною роботі обладнання) спеціально для Ваших воріт буде виготовлений детальне креслення з усіма необхідними розмірами. Крім того Ви отримаєте покрокову детальну інструкцію як зробити ворота самостійно, і все це для Вас буде безкоштовно.
ОТРИМАЙТЕ БЕЗКОШТОВНО ТОЧНЕ ДО ММ КРЕСЛЕННЯ І КОШТОРИС ДЛЯ ВИГОТОВЛЕННЯ ВОРІТ І ЗАОЩАДЖУЙТЕ ДО 10 000 ГРН, ЗАЗНАЧТЕ РОЗМІРИ ВАШИХ ВОРІТ ЗА 1 ХВИЛИНУ
Виберіть параметри Ваших воріт і отримаєте:
Точне креслення каркасу;
Покрокову інструкцію по їх установці;
Сертифікат на покупку фурнітури;
ЯКИЙ ОТВІР ВОРІТ (ДОВЖИНА)?
ЯКА ВИСОТА ВІД ЗЕМЛІ?
КОЛИ ПЛАНУЄТЕ РОБИТИ ВОРОТА?
Залиште свій телефон і ми надішлемо:
- Точне креслення каркаса;
- Покрокову інструкцію по їх установці;
- Сертифікат на придбання фурнітури
Матеріали прийдуть в зручний Вам месенджер:
Ну а тепер давайте перейдемо безпосередньо до статті, а точніше огляду воріт і їх автоматичних систем. Стаття розбита спеціально на розділи:
- Автоматика для розпашних воріт
- Монтаж лінійного приводу з відкриванням воріт всередину
- Монтаж лінійного приводу з відкриванням воріт назовні
- Ворота відкатні
- Фурнітура для відкатних воріт
- Автоматика для відкатних воріт
- Додаткове обладнання автоматики
- Про що говорить показник інтенсивності приводу
- Навантаження, що впливають на привід
Автоматика для розпашних воріт
Вже протягом тривалого часу розпашні ворота користуються величезною популярністю через свою простої конструкції і відносно невисокій вартості виготовлення, а на сьогоднішній день їх ще й без проблем можна автоматизувати, так як ворітної обладнання стало набагато доступнішим, ніж ще якихось 10-15 років тому .
Щоб обладнати свої ворота системами автоматизації не потрібно займатися тривалими пошуками обладнання, сьогодні український ринок насичений чималою кількістю пропозицій.
Але давайте зараз почнемо з того, який мінімум потрібно встановити на свої ворота, щоб вони стали автоматичними. У такий комплект входять:
- Приводи для стулок
- Блок керування
- Пульт для подачі радіосигналів
Що стосується приводів, то тут теж немає обмеження одним варіантом по конструкції, їх як мінімум три:
- Лінійні
- Важільні
- Прихованої установки
Лінійні приводы очень широко распространены и, пожалуй, пользуются наибольшим спросом за простоту и надежность конструкции. Тем более они относительно других конструкций являются самыми недорогими.
Єдине, де з ними може виникнути складність, так це установка на широкі стовпи, але про це я розповім докладніше трохи нижче.
А ось важелі приводи вже йдуть дорожче через більш складної конструкції, яка не може похвалитися такою довговічною роботою як лінійна. Зате установка на широкі стовпи не викликає ніяких проблем.
Що стосується приводів прихованої установки, то за ціною вони найкрутіші, тобто стоять дуже дорого, тому застосовуються в рідкісних випадках. В основному, коли необхідно витримати екстер'єр, щоб на стулках не було видно нічого зайвого, крім декоративних елементів.
Монтаж лінійного приводу з відкриванням воріт всередину
Купуючи відносно дешеві і довговічні по конструкції лінійні приводи, деякі люди не повністю оцінюють важливість дотримання настановних розмірів при монтажі приводу, які вказані в його технічному паспорті. Справа в тому, що в результаті невідповідності потрібних параметрах лінійний привід не може повністю закрити стулку через те, що впирається в стовп.
Звичайно, з такої ситуації є вихід, це переставити вже змонтовану стулку або зробити нішу в стовпі воріт, але всі ці додаткові роботи призводять до загального подорожчання воріт.
Так що враховуйте цю можливу проблему, тому, що лише деякі виробники вирішили її за своїх покупців, зробивши спеціальні кронштейни при яких лінійний привід без проблем монтується на широкі ворота.
Монтаж лінійного приводу з відкриванням воріт назовні
Тут я хочу відзначити, що з огляду на те, що приводи встановлюються всередині воротного отвору, вони відбирають у нього ширину мінімум по 15см кожен, так що якщо Ви поки тільки плануєте робити стовпи воріт, врахуйте цей момент. Ну, а якщо стовпи вже готові, то закріпіть приводи якомога вище над проїздом.
Так само при монтажі стулок з відкриванням назовні, їх потрібно кріпити як можна ближче до зовнішньої межі стовпів, щоб без проблем туди помістився привід.
Ворота відкатні
Цей тип воріт дорожче, ніж розпашні ворота за рахунок того, що для «відкочування» необхідно купувати фурнітуру, яка на сьогоднішній день стоїть, починаючи від 2500грн. Але, це не заважає їм ставати все більш популярними і це пов'язано з тим, що рухаючись вздовж воріт вони практично не займають місця, на відміну від орних.
Від того, де розташовані ролики, які приводять в дію ворота вони діляться на:
- Підвісні
- Ролики рухаються по землі
- Консольні - найбільш популярні
Підвісні ворота могут быть с одной или с двумя створками, с открыванием в одну из сторон или в разные.
У такого типу конструкції воріт, ролики катаються по направляючої встановленої безпосередньо над проїздом. І тут слід зазначити один мінус такої конструкції, що напрямна обмежує висоту проїзду.
Ворота, що приводяться в рух роликами, розташованими на землі або направляє в підлозі частенько важко пересуваються, коли випадає сніг, утворюється лід або на їх шляху є сміття, що заважає нормальному коченню. Тому постійно потрібно очищати шлях руху роликів, що забирає чимало часу.
Консольні ворота це найкращий варіант серед воріт, так як в проїзді ні знизу, ні зверху немає ніяких напрямних. Стулка воріт під час руху взагалі не торкається землі, тобто знизу її руху нічого не заважає. Ворітної проїзд так само не має обмежень по висоті.
Ворота утримуються спеціальними опорами, ролики яких заведені в напрямна рейка, закріплений на стулці воріт.
Як я вже раніше говорив для воріт необхідно обов'язково купувати фурнітуру і далі я пропоную розглянути, що вона собою являє.
Фурнітура для відкатних воріт
Щоб відкатні ворота рухалися, необхідний такий набір елементів фурнітури:
- Напрямна рейка
- Роликові опори
- Верхня пластина з роликами
- Верхній уловлювач
- Нижній уловлювач
- Нижній кінцевий ролик
- Заглушки
Напрямна рейка. От него в целом и зависит плавное и тихое движение, а точнее от его геометрии. Очень важным является его прямолинейность по всей длине без прогибов и так далее.
Що стосується поперечного перерізу, то його стінки повинні бути симетричними, як і нижні полиці, які повинні знаходитися строго в горизонті, це виключить заклинювання воріт.
Роликові опори не менш важливі елементи фурнітури, ніж напрямна рейка. У різних виробників ролики кареток можуть бути зроблені з полімерів або металу.
Полімер це не найкращий матеріал, хоча завдяки йому, вартість фурнітури в цілому нижче. Але, судіть самі, полімери при низьких температурах стають дуже крихкими, а при високих стають дуже пластичними, що призводить до їх руйнування або втрати форми. Тому про тривалий термін їх експлуатації годі й казати.
Так як ролики заведені в напрямна рейка, за якими він переміщається, важливо щоб у них не було великого люфту, бажано не більше 1 мм, щоб ворота при максимальному закриванні або відкриванні НЕ клювали. Так при закриванні вони можуть настільки нахилитися, що не потраплять в нижній уловлювач, а можуть битися в його стінки, тим самим приводячи даний елемент в непридатність.
Каретки при монтажі встановлюються своєю базою на спеціально вже забетонований заставну деталь і приварюються до неї. Але, для того, щоб менше часу витрачати на установку, і підігнати ролики точно в розмір можна використовувати монтажну пластину, з якої ця задача стане набагато простіше.
Верхня пластина з роликами. Этот элемент обеспечивает прямолинейное движение верхней части створки.
Залежно від ваги воріт пластина може мати два або чотири ролика, які можуть бути з пластиковим або гумовим покриттям.
Гумове покриття не дряпає полотно на відміну від пластику.
Верхній уловлювач. Нужен, чтобы удерживать верхний крайний угол ворот, когда они закрыты. Он не дает ветру шатать ворота и создавать грохот.
Для того щоб в процесі експлуатації він не погнувся, товщина металу його стінок повинна бути не менше 3 м.
Коли Ви зупинили свій вибір на тій чи іншій фурнітурі, поцікавтеся, чи входить даний елемент в основний комплект, тому що багато виробників його продають за окремі гроші.
Нижній уловлювач устанавливают в нижней части ворот и приваривают его к нащельнику. Специальная горизонтальная полка у него предназначена для приема концевого ролика.
У зв'язку з тим, що уловлювач приймає на себе вагу воріт, товщина його стали повинна бути не менше 4 мм.
Нижній кінцевий ролик при закрывании ворот наезжает на нижний улавливатель, а опираясь на его полку, частично снимает нагрузку на роликовые опоры от ворот.
З метою зниження вартості фурнітури в цілому, багато виробників перейшли на виробництво роликів з полімерів, але є ще, хоч і небагато тих, хто робить їх з металу.
Заглушки потрібні для закривання торців направляючої рейки, щоб в нього не набивалися сніг і сміття. При підборі даних елементів, частина, яка буде контактувати з направляючим профілем повинна бути гофрованої, для більшого зчеплення.
Сама гума, з якої вони виготовлені, не повинна дубеть на морозі і розсихатися при спеці.
Автоматика для відкатних воріт
Щоб відкатні ворота стали автоматичними, необхідний такий мінімальний набір обладнання:
- Привід з вбудованим блоком управління
- Кінцеві вимикачі
- Зубчата рейка
- Пульт
Привід з вбудованим блоком управління. Ворота відкатні приводит в движение всего один привод, который может быть установлен с любой стороны проема на расстоянии от столба 0,5-1м.
Механізм рухає стулку воріт за рахунок обертання на його валу ведучої шестерні зчепленої з зубчастої рейкою, яка закріплена на стулці воріт.
Коли Ви вибираєте автоматику, зверніть увагу на її механічні елементи, які надають руху стулку, а точніше на матеріал з якого вони виготовлені.
Якщо це силумін або полімери, то довговічна робота такого обладнання викликає сумніву, тому що силумін від навантажень незабаром може зруйнуватися, а полімери під впливом температури і тих же навантажень прийдуть в непридатність.
Найкраще зупиняти свій вибір на тих моделях, у яких повністю металевий редуктор.
Блок керування это в принципе всем привычная электронная плата, от которой подаются команды всей автоматике ворот.
На відміну від розпашних воріт, у «відкочування» плата встановлюється безпосередньо в приводі, а не в окремому корпусі.
Слід звертати увагу, як вона встановлена - горизонтально чи вертикально.
При горизонтальній установці є ймовірність того, що на її поверхні утворюються конденсат і пил, які після закінчення якогось часу можуть її вивести з ладу.
Кінцеві вимикачі предназначены для того, чтобы останавливать привод, когда створка достигает крайнего открытого или закрытого положения. В зависимости от модели автоматики привод может отключаться механически или при помощи магнитов.
Механічний спосіб відключення полягає в тому, що по краях зубчастої рейки встановлюються металеві кронштейни. Коли один з них наближається до приводу, він тисне на пружину, яка розташована на корпусі приводу, а та в свою чергу натискає на мікровимикач, тим самим зупиняючи привід.
Механічна система дуже проста і по вартості значно дешевше магнітної, але у неї є істотний недолік, який проявляється взимку. Якщо зима видалася сніжною і морозною, пружина на приводі може примерзнути до мікровимикачем і це буде сигналом блоку управління, що стулка знаходиться в крайньому положенні і не дасть Вам запустити привід. Доведеться пружину і мікровимикачі відігрівати.
А коли випаде сніг, зубчаста рейка буде його за собою загрібати. У підсумку він може виконати функцію металевого кронштейна і відключить привід ще до того, як ворота будуть відкриті або закриті. В результаті цього доведеться возитися з мітлою, щоб очистити сніг.
З магнітними вимикачами таких проблем немає, тому що відключення відбувається за рахунок магнітних полів, так що сніг і лід не мають жодного впливу.
Додаткове обладнання автоматики
Крім того, що для воріт потрібен мінімальний набір автоматичного обладнання, його також можна доповнити елементами управління, наприклад, такими як кодова клавіатура, кнопковий вимикач, ключ-кнопка і так далі.
Для забезпечення безпечної роботи воріт можна використовувати сигнальну лампу, яка є загальноприйнятим знаком руху механізмів.
Крім лампи можна встановити фотоелементи, які забезпечать виявлення перешкоди до того, як його вдарять ворота. За рахунок того, що між фотоелементами під час роботи воріт утворюється невидимий промінь, який при розриві перешкодою, послужить сигналом, щоб автоматика на це негайно відреагувала.
Про що говорить показник інтенсивності приводу
Приводи для орних і відкатних воріт мають показник інтенсивності, який вказує, скільки привід може працювати, а скільки повинен витратити на відпочинок за певну одиницю часу, щоб не було перевантажень.
Показник інтенсивності вимірюється у відсотках. Ну, наприклад, якщо у приводу він дорівнює 60%, то протягом десяти хвилин він може працювати всього шість, навіть з зупинками, а решту чотири витратити на відпочинок.
Від показника інтенсивності в результаті залежить, яка буде пропускна здатність Ваших воріт.
Відразу скажу, що не слід замислюватися про покупку приводу з запасом, тому що ви банально переплатите мінімум в два рази за незатребувані можливості, але і якщо привід по інтенсивності НЕ буде дотягувати, то від навантажень його движок може згоріти.
Щоб не було помилок краще звернутися за детальною консультацією до наших фахівців, які однозначно допоможуть.
Навантаження, що впливають на привід
Першою навантаженням, з якої приводу доведеться зіткнутися, це довжина і маса стулки воріт. Тут потрібно звернути увагу, що практично кожен виробник в техпаспорті своєї автоматики вказує максимально допустимі параметри, до того ж вони обернено пропорційні, тобто не можна відразу застосовувати максимальна вага і довжину стулки. Наприклад, чим стулка довше, тим менше повинен бути її вага.
Для приводів розпашних воріт не маловажним є конструкція стулки. Якщо вона глуха, вона буде сприймати вітрове навантаження, що передається на привід, подібно вітрила.
Щоб Ви зрозуміли, наскільки вітер утяжелит роботу автоматики, давайте подивимося на невеликий розрахунок.
Для Запорізької області нормативне вітрове тиск 56кг / м2. Нехай стулка Ваших воріт буде 1,5х2м, тобто площею три квадратних метри. Тепер давайте порахуємо зусилля вітру:
Навантаження на стулку від вітру: 3м2 х 56кг / м2 = 168кг
З отриманого результату бачимо, що під впливом вітру стулка стане значно важче, а відповідно і додасть роботи приводу. Тому модель потрібно вибирати потужніший, але без фанатизму, щоб не переплачувати за зайве.
Як у відкатних, так і розпашних воріт на стулки може налипнути сніг або вони можуть обледенеть, що також додасть ваги воріт. Ще частину у формі навіси можуть примерзнути, і механізму знадобиться зусилля, щоб «зривати» ворота. Тобто, він повинен бути такої потужності, щоб подолати ці перешкоди.
Ось в цілому все, що я хотів Вам розповісти про автоматичні ворота, сподіваюся, що стаття для Вас виявилася корисною. Але, якщо раптом у Вас залишилися ще питання, то Ви можете зв'язатися з одним з наших фахівців, для безкоштовної консультації.