Автоматика для воріт BFT
Наші спеціальні пропозиції для відвідувачів сайту:
1. ТЕСТ-ДРАЙВ рекомендованого приводу протягом 12 місяців. Якщо сподобається, як він працює, залишите собі, а якщо не сподобається - повернете його нам і заберете свої гроші. Без питань і пояснень. В будь-який час.
2. Оплата після перевірки вмісту посилки.
3. Доставка до зручного Вам відділення транспортної компанії.
4. Безкоштовне встановлення базових налаштувань плати управління.
5. Безкоштовна консультація експерта на етапі вибору автоматики, комплектації, установки і експлуатації автоматичної системи.
6. Гарантійне і післягарантійне обслуговування рекомендованого обладнання у власному сервісному центрі зі складом запчастин.
7. Ціна автоматики рекомендована її виробником - ми не додаємо націнок і накруток.
8. При покупці фурнітури для відкатних воріт ми подаруємо Вам детальний креслення цих воріт і детальну інструкцію по їх самостійного виготовлення.
Далі я проведу короткий огляд модельного ряду електроприводів для відкатних воріт виробництва BFT і приведу порівняльні характеристики всіх пропонованих моделей. Однак Вам можуть бути не зовсім зрозумілі деякі критерії, тому я трохи докладніше опишу їх у відповідних блоках:
- Короткий огляд пропонованих модельних лінійок
- Технічні характеристики:
- Призначення електроприводів виходячи з параметра інтенсивності
- Межі застосування ворітної автоматики
- Яку вибрати систему кінцевих вимикачів?
- Що пропонується в комплектації автоматичної системи і для чого:
- Висновки та рекомендації.
Короткий огляд пропонованих модельних лінійок
BFT - марка відома, автоматика проводиться в Італії з 1980 року і сьогодні реалізується в 120 країнах по всьому світу. Підприємство давно переросло в корпорацію: його філії зареєстровані у Франції, Іспанії, Великобританії, Німеччини, Бельгії, Хорватії, Польщі, США, Португалії, Австралії, Чехії та Росії, а мережу дистриб'юторів налічує 530 компаній.
Відкатні ворота можуть бути різними, тому виробник розробив кілька модельних лінійок, в яких пропонується техніка для конструкцій різного призначення: побутових і промислових, і в них є механізми, здатні переміщати стулки з різною вагою.
Вам пропонується:
Серія BFT SL:
- A 300 SL - для легких воріт вагою до 300кг.
Серія BFT Deimos:
- Deimos 300 - для воріт вагою до 300 кг;
- Deimos ВТ (500) - для воріт вагою до 600кг;
- Deimos ВТ 700- для воріт вагою до 700кг.
Серия BFT >Ares:
- Ares 1000 - для воріт з інтенсивним використанням вагою до 1000кг;
- Ares 1500 - для воріт з інтенсивним використанням вагою до 1500кг.
Серія BFT Urano:
- Urano BT - професійний привід для воріт вагою до 1200кг.
Серія BFT Icaro:
- Icaro МА - для промислових воріт вагою до 2000кг.
Серія BFT SP:
- SP 3500 TRI - швидкісний промисловий привід для воріт вагою до 3,5 т.
Якщо Ви не налаштовані вникати в особливості механізмів, можете скористатися безкоштовною консультацією нашого фахівця, який відповість на Ваші питання і допоможе підібрати оптимальну модель. Наші телефонні номери вказані на сайті, але якщо Ви хочете, щоб наш експерт сам Вас набрав, можете залишити свій номер в формі, і ми незабаром передзвонимо:
Якщо Ви залишите на цьому сайті свій телефонний номер з Вами зв'яжеться наш наш монтажник, а не продавець - Вам ніхто нічого не буде пропонувати купити, він просто відповість на Ваші питання.
Технічні характеристики моделей
Технічні характеристики моделі BFT SL:
Серія представлена однією моделлю для легких воріт вагою до 300кг - A 300 SL. Привід оснащений магнітним енкодером (датчик, що забезпечує зв'язок блоку управління зі стулкою) і призначений для інтенсивної роботи.
Технічні характеристики BFT Deimos:
Лінійка представлена трьома моделями для стулок вагою до 300кг, до 600кг і до 700кг. Привід для воріт вагою до 600 кг може мати кілька модифікацій: з двигуном, що живиться від змінного струму напругою 230В або з низьковольтних мотором з живленням від постійного струму 24В.
Крім того, моделі можуть мати механічну або магнітну систему кінцевих вимикачів.
Технічні характеристики BFT Ares:
Лінійка складається з двох моделей з низьковольтними двигунами, призначених для автоматизації габаритних воріт (до 1000кг і до 1500кг), призначених для пропуску великої кількості транспорту (офіси, підприємства).
У кожної моделі є дві модифікації, що розрізняються лише системою кінцевих вимикачів: вона може бути механічною або магнітної.
Технічні характеристики BFT Urano:
У лінійці одна модель (Urano ВТ), призначена для автоматизації промислових воріт вагою до 1200кг з інтенсивним використанням завдяки низьковольтному мотору - її можна встановлювати на ворота промислових підприємств.
Технічні характеристики BFT Icaro:
У лінійці одна модель (Icaro МА) Для важких конструкцій (вагою до 2,0 т), причому її мотор харчується від змінного струму напругою 230В, але використання 100% дозволяє застосовувати цей привід для автоматизації промислових воріт підприємств, складів, ангарів і т.д.
Технічні характеристики BFT SP:
10 - привід BFT SP
Привід розроблений для великогабаритних, надважких воріт (до 3,5т). Він призначений для промислових об'єктів з підвищеними вимогами до безпеки.
Як бачите, можна підібрати механізм для будь-яких воріт, але для того, щоб вибір виявився дійсно оптимальним, потрібно робити його з урахуванням необхідної Вам інтенсивності використання, а сам механізм експлуатувати в зазначених виробником межах застосування.
Що характеризує інтенсивність моделі і які межі застосування автоматики наведені її виробником, я розповім в двох наступних розділах, а зараз розшифрую деякі параметри, загальні для всіх моделей автоматики BFT.
Ступінь захисту - IP (Ingress Protection Rating). Це класифікація захисту корпусом приводу його внутрішніх вузлів у відповідність до міжнародного стандарту IEC 60529 (DIN 40050, ГОСТ 14254).
Перша цифра характеризує захист від проникнення всередину твердих предметів, а друга - рідини.
IP 54 говорить про те, що мотор-редуктор і блок управління автоматики виробництва BFT, гарантовані від пошкодження пилом і бризками води, що розлітаються в будь-якому напрямку.
Клас ізоляції - це ступінь захисту від ураження електричним струмом.
Для моделей з харчуванням двигуна від змінного струму напругою 230В це перший клас (1), що гарантує безпеку при наявності заземлення - такий же клас у всіх домашніх побутових електроприладів.
Для моделей з моторами, що харчуються від постійного струму напругою 24В це третій клас (3), що характеризує наднизьке безпечне для людини напруга.
Робоча температура від -20 ° С до + 60 ° С. Це важливо, оскільки виробник застосовує в редукторах різні матеріали, в тому числі і технополімера.
За межами прийнятного температурного режиму пластик може змінити властивості: при перемерзання зробитися крихким, а при перегріванні - пластичним, в результаті чого може зламатися або під навантаженням змінити форму.
Призначення електроприводів виходячи з параметра інтенсивності
За своїм призначенням автоматика умовно поділяється на «побутову» і «промислову», тобто, призначену або для воріт приватного сектора, де у приводу буде один користувач, або для воріт, де користувачів багато (офіси, підприємства, багатоквартирні будинки).
Визначити призначення обладнання можна по параметру інтенсивності використання, який відображає відсоткове співвідношення допустимого часу роботи і обов'язкового охолодження.
Вважається, що механізми з використанням до 40% є виключно побутовими, а для промислових воріт годяться приводи з інтенсивністю не менше 70%.
BFT для воріт пропонує дві групи автоматики:
- з інтенсивністю 50% - за умовний годину механізм може працювати не більше 30 хвилин (з перервами), а ще 30 хвилин обов'язково повинен остигати;
- з інтенсивністю 100% - привід остигає поки проїжджає транспорт.
То есть, перед тем, как выбирать воротную автоматику, следует прикинуть сколько раз в сутки и в час Вам нужно будет открыть и закрыть ворота (это два рабочих цикла), после чего Вам станет понятно: можно взять модель з інтенсивністю 50% или нужна именно промышленная техника.
Якщо Ви встановите недостатньо інтенсивний механізм виробництва BFT, він навряд чи відразу згорить - просто автоматиці доведеться весь час працювати з перевантаженнями, оскільки ніхто не зможе контролювати обов'язковий період охолодження, а це сильно скоротить термін його «життя» на Ваших воротах.
Для тих, хто сумнівається в правильності свого вибору моделі по необхідної інтенсивності, є можливість порадитися з експертом в рамках безкоштовної консультації для відвідувачів сайту.
Межі застосування ворітної автоматики
Вибираючи обладнання для воріт, ми з Вами орієнтуємося на зазначені виробником їх максимальні габарити, для установки на які призначена та чи інша модель.
Однак будь-який максимальний розмір не є рекомендованим або навіть прийнятним для монтажу техніки - це всього лише характеристика можливостей приводу. Вона показує, що механізм може переміщати стулку з певною вагою по ідеальній фурнітурі, без урахування будь-яких додаткових навантажень.
До додаткових навантажень, Які автоматиці доведеться долати, переміщаючи Вашу стулку, слід віднести такі:
- довжина і площа стулки;
- вітрове тиск;
- можливий вага снігу і льоду;
- тип ворітної конструкції;
- легкість ходу воріт.
Крім максимального ваги стулки виробники іноді вказують і максимальну її довжину. Наприклад, модель BFT Ares 1000 призначений для конструкцій з максимальною вагою до 1,0 т і довжиною до 10,0м.
При цьому два максимальних габариту завжди мають зворотну залежність: чим важче стулка, тим меншою може бути її довжина, і навпаки.
Однак важлива не стільки довжина стулки, скільки її площа, оскільки саме від площі залежить сила вітрового впливу: крізь прути гратчастої конструкції вітер пролетить, а глухе габаритне полотно він «довантажити», причому тим більше, чим більшою буде площа Вашого «вітрила».
Кількість снігу і льоду, які можуть затриматися на полотні, залежить від площі стулки і її конструкції: чим більше художніх елементів на полотні, тим більше «місць зберігання» для цих «зимових довесков».
Крім додаткової ваги від впливу кліматичних агентів, навантаження на привід можуть збільшувати самі ворота, вірніше їх тугий хід.
Якщо стулка не починати рівномірний плавно загасаюче рух після легкого поштовху, значить, ворота необхідно відрегулювати. Немає сенсу монтувати автоматику на конструкцію з тугим ходом - привід на це не розрахований, Ви просто угробите його такому некоректному експлуатацією.
Ускладнювати рух стулки може неякісна фурнітура: по кривому направляючим профілем на «квадратних» роликах домогтися плавного руху неможливо, тому краще замінити погану фурнітуру, ніж вбити не їй автоматику.
Як вибирати фурнітуру можна прочитати тут.
Яку вибрати систему кінцевих вимикачів?
Кінцеві вимикачі - це спосіб зупинки руху воріт після досягнення стулкою крайнього положення на відкриття або закриття.
Приводи для воріт можуть мати механічну або магнітну систему, а деякі моделі автоматики виробництва BFT мають дві модифікації, що розрізняються тільки типом кінцевиків.
Механічні кінцеві вимикачі являють собою систему з пружинки, укладеної межу двома мікрокнопка, і стирчить з корпусу приводу, а також двох кронштейнів, закріплених на краях зубчастої рейки:
Під час руху стулки один з кронштейнів дорівнює з пружинкою і відгинає її в певну сторону, в результаті чого вона натискає на відповідну мікрокнопку і розмикає реле.
Так блок управління розуміє, що ворота повністю відкрилися або закрилися, і відключає двигун.
Магнітні кінцеві вимикачі працюють за таким же принципом, але замість пружинки з мікрокнопка в корпусі приводу встановлюється магнітний датчик (геркон), а замість кронштейнів до рейки кріпляться два різнополярні магніту.
Якщо Ви живете в регіоні, де не буває снігу і морозу, раціональніше буде вибрати модель з механічними кінцевиками, оскільки вони дешевші.
Однак встановлювати таку автоматику в місцевості з холодною зимою не рекомендую: пружинка може примерзати до однієї з мікрокнопок і ви не відкриєте ворота, поки не відігрієте даний вузол. А якщо на зубчасту рейку ляже сніг, пружинка назбирає собі сніжку, яка її отогнет через пару сантиметрів руху стулки. Поки не очистите рейку, відкрити ворота не вдасться.
Геркон вловлює тільки магнітне поле «своїх» магнітів, тому автоматика буде коректно працювати навіть якщо сам привід виявиться в заметі.
Що пропонується в комплектації автоматичної системи і для чого
Зазвичай ми пропонуємо два варіанти комплектації: MINI і MAXI.
У першому випадку в комплект входять тільки обов'язкові елементи, без яких ворота не зможуть працювати в автоматичному режимі, а в другому варіанті, комплект доповнений аксесуарами безпеки, резервною системою управління і якщо модель дозволяє, резервною системою харчування.
Комплект MINI:
В обов'язкову комплектацію входять: сам привід з блоком управління і монтажним набором, зубчаста рейка і одна система управління.
Зубчата рейка не є елементом автоматики, але з її зубцями повинна зчіплюватися зовнішня шестерня приводу - так крутний момент двигуна перетворюється в поступальний рух стулки.
Прив'язуватися до виробника при покупці рейки не обов'язково - просто вона повинна мати модуль зубів, відповідний зовнішній шестерні моделі приводу. Для всіх механізмів BFT підійде рейка з модулем М 4, крім моделі SP3500 TRI - цього приводу потрібна рейка з модулем М 6.
При покупці рейки важливий ще матеріал, з якого вона зроблена - для роботи в Україні підійде оцинкована сталь. Пластик не годиться, оскільки сталева шестерня прорідить такий рейці зуби в перший же день роботи.
Ми включаємо в комплект чотири метрових відрізка зубчастої рейки (в такому вигляді її зручно транспортувати і кріпити до воріт) - цього достатньо для триметрового проїзду. Якщо Ваш проїзд ширше, доберете необхідну кількість шматків.
Система управління теж не є елементом автоматики, але для подачі сигналу приводу потрібен хоча б один варіант.
Зазвичай ми пропонуємо два пульта дистанційного керування, сигнали яких готовий розшифровувати вбудований в блок управління будь-якого приводу універсальний радіоприймач.
Пульти можуть бути двоканальними або чотириканальними і на будь-яку кнопку Ви можете прописати як окрему команду, так і окрему автоматичну систему.
Два передавача - це мінімум. Їх потрібно по одному для кожного користувача, що має доступ до воріт, плюс один запасний.
Комплект MAXI:
У розширений комплект ми додаємо до вищепереліченого аксесуари безпеки, а також резервну систему управління, яка може бути і основний.
Наприклад, для підприємств, де на в'їзді є пункт охорони, радіосигнал використовувати нераціонально - кнопковий вимикач або панель керування набагато зручніше.
Як аксесуари безпеки ми рекомендуємо сигнальну лампу і фотоелементи:
Сигнальна лампа - це всім знайомий і зрозумілий проблисковий маячок оранжевого кольору, який миготінням 1 раз / сек, попереджає про роботу в зоні доступу рухомого механізму.
Фотоелементи - детектори перешкод, які працюють у парі в отворі воріт таким чином, щоб вони утворювали між собою інфрачервоний промінь.
Якщо Ви перетнете проїзд, промінь перерветься і блок управління отримає сигнал зупинити рух, а якщо ворота закривалися, вони відкриються.
Це єдина система виявлення перешкод, яка спрацьовує не в результаті удару стулкою, а саме запобігає цей удар.
Ще одним корисним елементом комплекту може стати резервна система харчування приводу (дві акумуляторні батареї по 12В). Така опція доступна тільки для низьковольтних моделей (з харчуванням двигуна 24В).
Аксесуари виробництва BFT стильні і надійні, але не найдешевші на ринку. Якщо Ви хочете замінити їх китайськими аналогами щоб знизити загальну вартість комплекту - це можливо. Лампа без фірмового лейбла буде блимати точно також, а фотоелементи будуть створювати такий же інфрачервоний промінь. Навіть пульти можна замінити, якщо підключити зовнішній приймач для розшифровки їх сигналів.
Кому цікаво - дзвоніть, наш менеджер запропонує надійні, перевірені і недорогі моделі.
Висновки та рекомендації
Автоматика для відкатних воріт виробництва італійської компанії BFT представлена моделями з шести лінійок, в яких є приводи для побутових і промислових воріт вагою до 3,5 т:
BFT SL:
- A 300 SL - до 300кг.
BFT Deimos:
- Deimos 300 - до 300кг;
- Deimos ВТ (500) - до 600кг;
- Deimos ВТ 700- до 700кг.
BFT Ares:
- Ares 1000 - до 1000кг;
- Ares 1500 - до 1500кг.
BFT Urano:
- Urano BT - до 1200кг.
BFT Icaro:
- Icaro МА - до 2000кг.
BFT SP:
- SP 3500 TRI - до 3,5 т.
Вся продукція BFT виробляється в Італії, сертифікована відповідно до законодавчих актів ЄС та України, відповідає вимогам до електрообладнання, машин і механізмів.
Гарантійне і післягарантійне обслуговування автоматики BFT здійснюється в сервісному центрі бренду (м.Київ, Ул.Деревообрабативающая, 5), що гарантує наявність деталей і комплектуючих.
Підбирати оптимальну модель, потрібно керуючись такими критеріями:
1. Призначення воріт. У приватному секторі можна застосовувати механізми з інтенсивністю використання до 40%, але для воріт з багатьма користувачами потрібні приводи з інтенсивністю не менше 70%.
Автоматика BFT може мати використання 50% або 100%. Для автоматизації промислових воріт краще брати більш інтенсивне обладнання.
2. Межі застосування. У технічних характеристиках виробник вказує максимальну вагу стулки, для корою призначена модель (іноді ще й максимальну довжину цієї стулки), але максимальні габарити не можуть бути прийнятними для використання автоматики.
Необхідно врахувати всі навантаження, які доведеться долати приводу, переміщаючи стулку Ваших воріт, і додати вагу від них до власної масі стулки. Тобто, до чистому вазі своїх воріт потрібно доплюсовать навантаження від вітрового тиску, снігу, льоду, тугого ходу воріт і т.д.
Можете подвоїти власну масу стулки для обліку цих навантажень, але краще все-таки провести розрахунок, оскільки для глухого полотна з великою площею подвоєного ваги може не вистачити.
3. Робоча температура використання автоматики. Якщо всі деталі обраного Вами приводу виконані з металу, можете ігнорувати цей критерій. Якщо ж в редукторі є пластикові деталі - при недотриманні температурного режиму вони можуть змінити властивості: при перемерзання пластик іноді стає крихким і ламається, а при нагріванні вище + 60 ° С полімери можуть розм'якшуватися, внаслідок чого під навантаженням змінюється геометрія деталі.
У цьому випадку вихід редуктора з ладу не буде гарантійним випадком - ремонтувати будете за свій рахунок.
4. Система кінцевих вимикачів. Приводи можуть мати механічні або магнітні концевики, але для роботи в Україні рекомендую брати тільки моделі з магнітною системою, оскільки механічні деталі примерзають і блок управління отримує некоректні сигнали.
Якщо залишилися питання - краще відразу з'ясувати все, що цікавить. Потім своє питання можна забути і помилитися при виборі далеко не дешевої техніки.