BFT Phobos A 40

Код товару
112

Немає в наявності
Безкоштовна доставка

Ціна: 0 грн.

Опис

Привід Phobos A 40 - автоматика італійської компанії BFT для розгорнутих воріт зі стулками вагою до 500кг


Електропривод виробництва італійської компанії BFT Phobos ВТ A 40 призначений для автоматизації розгорнутих воріт зі стулками вагою до 500кг і довжиною до 4,0 м.

Літери «ВТ» в назві моделі говорять про те, що даний механізм живиться від мережі змінного струму напругою 230В, але його мотор низьковольтний - він працює від постійного струму напругою 24В.


Комплектація BFT Phobos A 40 MAXI:

Phobos ВТ A 40

Електропривод з монтажним набором і ключами для ручного розблокування

2 шт

ZARA BT L2

Блок управління з вбудованим радіоприймачем

1 шт

MITTO 2

Пульт дистанційного керування двоканальний

2 шт

SB BAT

Резервна акумуляторна батарея (12В, 1,2Ач)

2 шт

РС 2Е

Ключ-вимикач

1 шт

EM

Електрозамок

1 шт

CELLULA 130

Комплект фотоелементів

1 комплект

RAY X

Сигнальна лампа (24В) з вбудованою антеною

1 шт


Комплектація BFT Phobos A 40 MINI:

Phobos ВТ A 40

Електропривод з монтажним набором і ключами для ручного розблокування

2 шт

ZARA BT L2

Блок управління з вбудованим радіоприймачем

1 шт

MITTO 2

Пульт дистанційного керування двоканальний

2 шт


Додаткові аксесуари:

MITTO 2

Пульт дистанційного керування двоканальний

SB BAT

Комплект резервних акумуляторних батарей (12В, 1,2Ач)

CELLULA 130

Комплект фотоелементів

RAY X

Сигнальна лампа (24В) з вбудованою антеною

EM

Електрозамок

РС 2Е

Ключ-вимикач

SPC

Кнопкова панель

У даній статті я лагідно розповім про ті елементи, які входять в комплектацію, включаючи технічні і робочі характеристики самого електроприводу і блоку управління, межі застосування моделі та її призначення.

Проаналізувавши цю інформацію, Ви зможе безпомилково визначити наскільки підходить пропоноване обладнання для монтажу на Ваші ворота. Огляд розбитий на блоки, які відкриваються кліком комп'ютерної мишки:

  • Технічні характеристики моделі Phobos ВТ A 40
  • Призначення автоматики
  • Обмеження у застосуванні приводу і необхідний запас потужності
  • Монтажні параметри приводу: на які опори його можна встановити
  • Елементи комплектації:
  • Висновки та рекомендації

Якщо немає часу або бажання проводити такий аналіз, можна відразу перейти до розділу з висновками і рекомендаціями або просто зателефонувати нашому експерту і в телефонному режимі з'ясувати все, що цікаво.

Наші номери вказані в шапці сайту.

Реєстрація на цьому сайті не зобов'язує Вас ні до чого - Ви не повинні нічого у нас купувати.

Крім того, Вам зателефонує технічний фахівець, а не продавець, тому наша консультація передбачає тільки відповіді на Ваші питання. Рекламу SMS-повідомленнями надсилати не будемо, оскільки поважаємо своїх клієнтів.

Замість реклами пропонуємо відвідувачам цього сайту:

1. Рекомендовану нами автоматику Ви можете тестувати на своїх воротах цілий рік - якщо подобається її робота, залишаєте собі, а якщо не подобається - повертаєте її нам і отримуєте повернення грошей в повному обсязі.

2. Вибирайте форму оплати - можна розплатитися за фактом отримання замовлення, і навіть попередньо перевірити вміст посилки.

3. Ми організуємо доставку автоматики до зручного Вам відділення транспортної компанії.

4. Наші ціни рекомендовані самими виробниками, ми, як офіційний дилер не встановлюємо націнок і накруток.

5. Безкоштовно встановимо базові настройки плати управління.

6. Обслуговуємо рекомендований обладнання у власному сервісному центрі в гарантійний та післягарантійний періоди.

7. Безкоштовно надаємо консультації експерта на етапі вибору відповідної моделі, комплектації, установки і експлуатації автоматичної системи.

Вся автоматика, яку Ви можете придбати на цьому сайті, сертифікована у відповідність до вимог законодавства країни-виробника і України.


Технічні характеристики моделі Phobos ВТ A 40

Характеристики:

Значення:

Блок керування

ZARA BTL 2

Харчування приводу, В (змінний струм, 50-60Гц)

230

Харчування двигуна, В (постійний струм)

24

Споживана потужність, Вт

40

Струм, А

1,5

Корисний хід штока, мм

470

Час циклу, сек

20

Ступінь захисту, IP

54

Клас ізоляції

3

Тип кінцевого вимикача

магнітний

Діапазон робочих температур, ° С

від -20 до +60

Інтенсивність використання,%

50

Паспортний максимальна вага стулки, кг

500

Рекомендований максимальна вага стулки, кг

250

Паспортна максимальна довжина стулки, м

4,0

Рекомендована максимальна довжина стулки, м

2,0

Габарити приводу, мм

960х11х120

Маса приводу, кг

5,0


Деякі параметри слід роз'яснити:

Ступінь захисту (IP). За міжнародною системою IEC 60529 (DIN 40050, ГОСТ 14254) це характеристика параметра захищеності корпусом приводу його внутрішніх вузлів і механізмів. Ступінь захисту оболонки IP 54 відповідає параметру захисту від пилу і від бризок, що розлітаються у всіх напрямках.

Клас ізоляції. Це система позначення способів і ступеня безпеки при користуванні електричним обладнанням. Третій клас характеризує наднизьке безпечне для людини напруга.

Діапазон робочих температур. Температура експлуатації даного механізму обмежена виробником: від -20 ° С до + 60 ° С. Якби всі деталі редуктора були виконані з металу, можна було б проігнорувати це обмеження, але всередині приводу є пластикові елементи, тому вихід за рамки допустимої температури може призвести до зміни властивостей полімеру. У цьому випадку він може стати крихким від перемерзання або м'яким від перегріву.


Тип кінцевого вимикача. Кінцеві вимикачі - це система інформування блоку управління приводу про досягнення стулкою кінцевого положення на відкриття і закриття.

Магнітні концевики зупиняють рух воріт і відключають електродвигун після того, як спеціальний датчик (геркон) визначить магнітне поле одного з магнітів, встановлених по краях штока з різьбленням всередині приводу.


Крім магнітної системи концевиков існує більш дешева - механічна, але для роботи в регіонах з холодною зимою краще брати автоматику з магнітними вимикачами, оскільки механічні елементи системи можуть примерзати, після чого блок управління отримує некоректні сигнали і ворота неможливо відкрити поки не отогреешь це вузол.

Далі Ви бачите в таблиці параметри інтенсивності використання механізму і максимальні габарити стулок, причому як вага, так і довжина мають не тільки «максимальні паспортні» параметри, але ще і «рекомендовані максимальні». Що це означає і чому так - в наступних двох розділах.

Для тих, хто не має часу або бажання вивчати нюанси вибору ворітної техніки, є альтернативна пропозиція: можна просто поговорити з фахівцем і з'ясувати все, що цікавить.

Призначення автоматики

Електроприводи умовно поділяються на «побутові» і «промислові», і ця градація ніяк не пов'язана з габаритами воріт, для яких вони призначені - в даному випадку призначення техніки визначає необхідна частота відкривання і закривання стулок.

Виробник приводу Phobos A 40 визначив призначення моделі показником інтенсивності її використання - 50%. Це співвідношення дозволеного часу роботи і обов'язкового охолодження двигуна, тобто, протягом години дане обладнання може працювати не більше 30-ти хвилин, навіть з перервами, а час, що залишився йому потрібно для відпочинку.

Прийнято вважати, що автоматика з інтенсивністю до 40% є побутовий і її можна використовувати виключно для автоматизації воріт приватного будинку.


Для воріт офісів, підприємств або багатоквартирних будинків (де багато незалежних користувачів) може застосовуватися тільки промислова автоматика, у якій показник інтенсивності 70-100%.

В даному випадку використання 50% говорить про якийсь напівпромисловому приводі, який може бути встановлений на ворота приватного сектора, у двір будинку на кілька господарів або маленького офісу, але необхідний час охолодження двигуна Ви повинні забезпечити, інакше обладнання вимордує весь закладений конструкторами ресурс роботи неприродно швидко.

Якщо Вам потрібна порада фахівця щодо необхідної інтенсивності використання автоматики для Ваших воріт - відвідувачам цього сайту такі консультації надаємо безкоштовно.

Обмеження у застосуванні приводу і необхідний запас потужності

В інструкції з монтажу та експлуатації електроприводу BFT Phobos A 40 сказано, що модель призначена для автоматизації розгорнутих воріт зі стулками не важчі 500кг і не довше 4,0 м.

Однак люди не завжди правильно розуміють зазначені параметри: виробник НЕ допускає монтаж даної моделі на ворота зі стулками таких габаритів. У цій же інструкції наведено графік залежності допустимих параметрів довжини і маси воріт (однієї стулки) для застосування приводу A 40:


Як бачите, 500кг може важити стулка не довше 2,5 м, а якщо її довжина буде 4,0 м, маса не повинна перевищувати 250 кг.

Це залежність допустимих параметрів воріт по вазі і ширині проїзду, але в ній не враховані впливу будь-яких додаткових навантажень - тільки власну вагу і довжина стулки.

У житті Вашому електроприводу доведеться працювати на вулиці, де не завжди температура повітря + 20 ° С, а ворота можуть довантажити сніг і лід. Як багато цих додаткових кілограм затримається на стулках залежить від їх конструкції: чим більше ніш і виступів, тим більше «кишень» для додаткового вантажу.


Крім таких «зимових довесков» роботу автоматиці можуть ускладнити самі ворота - часто хід стулок буває досить тугим, а техніка ніяк на це не розрахована (ворота повинні відкриватися одним пальцем, щоб не створювати додаткового навантаження).

Взимку петлі можуть ще й примерзати - тоді для початку руху механізму доведеться прикладати додаткове зусилля, щоб їх зірвати.

Однак найбільшим випробуванням для приводу часто виявляється вітрове тиск. Виробники італійської техніки ніколи його не враховують, оскільки для старої Європи характерні низькі гратчасті конструкції, крізь які вітер пролітає транзитом, навантажуючи тільки прути.


Для нашої країни більш звичними є високі ворота з наглухо зашитим полотном, яке ловить вітер подібно вітрила і передає його тиск на привід.

Чим більше площа глухий стулки, тим більшим буде додатковий вага від вітру. Наприклад, для полотна довжиною 2,5 м і висотою 2,0 м (5м2), розрахунок вітрового навантаження проводиться простим множенням площі на нормативний показник Вашого регіону. Для України нормативне вітрове тиск варіюється в межах 40-60 кг / м2, значить стулку 5м2 вітер утяжелит на:

  • при нормативному показнику 40кг / м2: 40кг / м2 х 5м2 = 200кг;
  • при нормативному показнику 60кг / м2: 60кг / м2 х 5м2 = 300кг.

Ви самі бачите, що з урахуванням вітрового тиску, вага якого потрібно додати до власної масі стулки, можна і не вписатися в межі застосування вподобаного приводу.


Для розрахунку консолідованої навантаження необхідно перевести всі додаткові «доповнення» в кілограми і додати їх до власної масі стулки, після чого підбирати модель, в межі застосування входить така «утяжелена» воротная конструкція.

Розрахунок може викликати труднощі, тому ми рекомендуємо для нівелювання додаткових навантажень подвоїти власну вагу своєї стулки, а якщо площа полотна велика - краще потроїти.

У таблиці з технічними характеристиками приводу Ви бачили максимальні габарити воріт «максимальні паспортні» і «рекомендовані максимальні», і рекомендовані в два рази менше паспортних - це і є облік додаткових навантажень. Однак повторюю: якщо Ваша стулка являє собою глухо зашите полотно з великою площею, подвійного запасу буде недостатньо.

Для відвідувачів цього сайту наш інженер в рамках безкоштовної консультації може провести розрахунок консолідованої навантаження воріт (з урахуванням вітрового навантаження).

Монтажні параметри приводу: на які опори його можна встановити

Модель BFT Phobos A 40 є приводом лінійного типу: Всередині механізму вал двигуна з'єднаний зі штоком, на різьбі якого розташована гайка-каретка, прикріплена до стулки воріт.

Коли шток обертається, гайка або закручується і вкорочує його, притягаючи стулку, або навпаки, подовжує шток і закриває ворота.


За таким принципом працюють 95% випущених в світі приводів для розгорнутих воріт, оскільки це самий простий, надійний і одночасно дешевий тип ворітної автоматики.

Однак даний принцип роботи підпорядковується правилу важеля, і прикладається зусилля ефективно, якщо привід на опорі розташований паралельно стулці.

Подивіться на схему кріплення лінійної автоматиці до опорного стовпа (це вид зверху):


Зверніть увагу на параметр, позначений літерою «А» - це відстань від місця кріплення стулки до опорного стовпа до внутрішнього краю самої опори. Для установки моделі А 40 цей розмір повинен бути не більше 7-13см (В залежності від кута відкривання воріт).

Якщо у Вас цегельні або бетонні опори, швидше за все параметр «А» не менше 20,0см, і якщо Ви встановите на свої стовпи цю автоматику, ворота не будуть закриватися, оскільки цього будуть заважати внутрішні кути, в які упрутся приводи.

Якщо Ви поки не монтували ворота, можете врахувати цей нюанс і навішувати стулки ближче до внутрішнього краю опор (щоб витримати установчі розміри).

Деякі, зіткнувшись з цією особливістю лінійної автоматики, вирубують в опорах спеціальні поглиблення для приводів, щоб прибрати кути, які заважають:


Я не прихильник подібної практики і рекомендую замість нівечення опорних стовпів брати відповідну автоматику: хочете привід, вироблений саме компанією BFT - є моделі типу важеля (для воріт вагою до 800 кг - BFT Igea).

Якщо хочете лінійний механізм, існують такі приводи зі спеціальними кронштейнами для монтажу на широкі опори. Їх випускають два виробника: китайський завод Miller Technics, І одна така модель є у італійського бренду Rotelli.

Крім настановних розмірів слід продумати і висоту кріплення приводів. Оптимально буде встановити їх приблизно по центру, оскільки встановлена ​​нижче 50-60см автоматика взимку може опинитися в заметі.

Зверху кріпити не так небезпечно, але є ризик отримати ефект «пропелера», оскільки упори для воріт знаходяться внизу, у зусилля привід буде прикладати зверху.

Виняток становить ситуація, коли ворота відкриваються назовні, а проїзд вузький. В цьому випадку механізми можуть чіпляти проїжджаючий автомобіль, тому їх слід монтувати трохи вище, щоб машина проїздила під ними.


Елементи комплектації

На початку статті Ви бачили дві таблиці з варіантами комплектації автоматичної системи, але Ваш варіант цілком може стати третім, тобто набір елементів буде таким, який потрібен саме Вам.

Типова інсталяція автоматичних орних воріт із зазначенням необхідних кабелів і їх перетину:


Є базовий набір комплектуючих, який складається з елементів, без яких автоматика не зможе працювати, а всі інші аксесуари можна вибирати на свій розсуд.

В мінімальний комплект входять тільки два приводи з одним на двох блоком управління і одна (будь-яка) система для управління воротами.


Електропривод.

Привід кріпиться одним краєм до опорного стовпа, а другим (гайкою-кареткою) - до стулки.

Зазвичай розсувні ворота автоматизуються двома механізмами (для кожної стулки) за винятком хвірток, у яких вона одна.

Усередині приводу знаходиться черв'ячний мотор-редуктор (потужність низьковольтного двигуна 40Вт). Сам механізм живиться від змінно струму напругою 230В, як і вся побутова техніка, але движок має живлення від постійного струму 24В. Перетворення забезпечується знижувальним трансформатором, який теж знаходиться всередині приводу.


Мотори-редуктори черв'ячного типу завжди нереверсивного, тобто, при непрацюючому двигуні зубчасті передачі залишаються в зачепленні і механізм блокується.

Це означає, що відкрити ворота не включаючи привід неможливо. Якщо виникнуть проблеми з електропостачанням, автоматику можна розблокувати і відкрити ворота вручну, але механізм розташований на самому приводі, відповідно, для початку потрібно потрапити у двір.

Модель BFT Phobos A 40 завдяки низьковольтному двигуну може бути обладнана системою резервного живлення.

Резервне живлення.

Це дві акумуляторні батареї по 12В кожна, які встановлюються в шафу з блоком управління.


Якщо відключається основне джерело харчування, привід автоматично перемикається на живлення від акумулятора і так само автоматично повертається до основного джерела після відновлення електропостачання.

Якщо батареї встановлені - Ви навіть не помітите, що ворота знеструмлені. В іншому випадку рекомендую подбати про окрему хвіртки для того, щоб потрапити у двір і розблокувати автоматику вручну.

Блок керування ZARA BTL 2.

По суті, це плата, розташована в окремій шафі з ABS-пластика. Ця шафа кріпиться поруч з одним з приводів (наприклад, на опорному стовпі) і до нього підводиться електрику. Підключення всіх інших елементів здійснюється вже через блок. Сам блок оснащений знімною клемної панеллю, яка значно спрощує підключення всіх елементів до плати управління.


Технічні характеристики ZARA BTL 2

Живлення від мережі, В (50 Гц)
230
Робоча температура, ° С
від -20 до +55
Максимальний час роботи, хв
3
Вбудований радіоприймач (Clonix)
частота 433,92 МГц, Rolling Code
Максимальна кількість пультів
63

Функціональність ZARA BTL 2:

1. Вибір і настройка черговості покрокових команд. У базових налаштуваннях встановлена ​​трехшаговий логіка: кнопка пульта при кожному наступному натисканні віддає команди по колу: «відкрити» - «стоп + пауза + закрити». «Відкрити» або «закрити» залежить від положення воріт.

2. Автозакриваніе - якщо Ви забудете закрити за собою ворота, через вибраний інтервал (до 120сек) вони закриються самостійно.

3. Можливість регулювати зусилля.

4. Плавний старт / стоп (на початку і в кінці маневру швидкість зменшується, що виключає ривки і береже деталі).

5. Можливість затримати початок руху однієї стулки щодо іншої.

6. Система виявлення перешкод (якщо стулка в щось упреться, автоматика зупиниться і дасть зворотний хід).

7. Функція «пішохідний прохід» (можна відкрити стулки частково).

8. Підключення двох пар фотоелементів і можливість активації функції «швидке закривання», тобто, ворота закриються через 3сек після відновлення променя детекторів на відкриття. Що таке фотоелементи і який у них промінь - трохи далі.

9. Автоматика налаштована на спрацьовування кінцевих вимикачів, але можна налаштувати зупинку «в упор», якщо Ви встановили упори.

Блок ZARA BTL 2 оснащений вбудованим універсальним радіоприймачем Clonix, готовим розшифровувати сигнали будь-яких пультів-передавачів виробництва компанії BFT, тому в якості системи управління воротами в базовий комплект ми включили два радіопульта.

Система управління.

Радіосигнал є найпопулярнішим варіантом управління автоматикою, хоча і не єдиним.

У комплекті Ви бачите пару двоканальних передавачів з динамічним типом кодування MITTO 2, Але Вам їх може знадобитися інша кількість: по одному для кожного користувача плюс один запасний.

На кожну з двох кнопок можна прописати окрему команду або окрему автоматику, але якщо Вам потрібно більше - є чотирьохканальні моделі:


Часто клієнти беруть брелоки-радіопередавачі в якості основної системи управління, а ще одну встановлюють на випадок, якщо ворота потрібно відкрити без пульта. Це може бути кнопковий вимикач, наприклад, або ключ-вимикач:


Електрозамок.

Я писав, що приводи блокуються за рахунок зачеплення між собою зубчастих передач, але електрозамок служить скоріше для фіксації стулок - з ним можна встановити дану автоматику на більш широкий проїзд, оскільки замок запобігає розгойдування конструкції вітром.


Фотоелементи.

Це єдина система виявлення перешкод, яка запобігає удар стулками, а не зупиняє рух в результаті оного.


Фотоелементи є два детектора, які встановлюються в створі воріт парно: один направляє інфрачервоний промінь, а другий його приймає. В результаті під час роботи приводу проїзд перегороджується невидимим променем, і якщо його перервати - ворота зупиняться (якщо закривалися, почнуть зворотний рух).

Встановлюють ці датчики на висоті 50-60см від землі прямо на опорних стовпах або спеціальних стійках. На стійках можна монтувати фотоелементи на деякій відстані від воріт - так вони раніше «зловлять» перешкода і зупинять стулки. Датчики на стійках можна налаштувати «на відкривання»: коли Ви виїжджаєте, автомобіль перериває промінь і блок управління відкриває ворота.

Можна встановити дві пари детекторів: одну на стандартній висоті, а другу ближче до землі - це убезпечить маленьких дітей від удару воротами.

Сигнальна лампа.

Проблисковий маячок оранжевого кольору блимає з частотою 1 раз в секунду, попереджаючи, таким чином, про роботу в зоні доступу рухомого механізму. Встановлюється лампа таким чином, щоб її було видно і з двору, і з вулиці - в темний час доби в світлі фар не зовсім зрозуміло: рухаються ворота, чи ні. Я особисто орієнтуюся по миганню лампи.

Крім основної функції, лампа BFT RAY X обладнана вбудованою антеною, тому вона збільшує дальність дії радіопульта до 100м. Якщо ж Ви категорично не бажаєте брати сигнальну лампу - антену можна придбати окремо.


Вся продукція BFT проводиться в Італії, тому аксесуари коштують пристойно. Деякі клієнти просять запропонувати їм більш дешеві аналоги - це можливо. Повірте, що китайська лампа блимає не гірше італійської, а фотоелементи утворюють точно такий же інфрачервоний промінь. Можна навіть замінити пульти - для цього достатньо встановити зовнішній приймач, який коштує не більше одного фірмового брелока.

Якщо бажаєте за рахунок такої заміни здешевити комплект - ми можемо запропонувати надійні і перевірені моделі аксесуарів китайського виробництва.

Висновки та рекомендації

Ми розглянули привід для автоматизації розгорнутих воріт італійської компанії BFT Phobos A 40 і можемо підсумувати:

1. Максимальні габарити воріт, Зазначені виробником в інструкції по монтажу і експлуатації моделі (вага однієї стулки до 500кг і довжина до 4,0 м), не є прийнятними для установки приводу.

Межі застосування даної автоматики наведені в тій же інструкції і являють собою зворотну залежність між масою і довжиною воріт. Крім того, для установки механізму слід врахувати всі можливі додаткові навантаження, які доведеться долати приводу (вітер, сніг, лід і т.д.).

Для нівелювання впливу додаткових навантажень ми рекомендуємо подвоїти власну вагу Вашої стулки і підбирати автоматику, в межі застосування якої він вписується. Однак для габаритного глухого полотна подвійного запасу може бути недостатньо - краще множте чиста вага стулки на три, а ще краще розрахуйте консолідовану навантаження своїх воріт.

2. Phobos A 40 – привод лінійного типу, Тому уважно вивчіть його установчі розміри і зіставте з габаритами своїх опорних стовпів - якщо відстань від петель до внутрішнього краю опор виявиться більше допустимого (7-13см), Ви не зможете закрити ворота.

Для установки на широкі опори є спеціальна автоматика (важільного типу), а також лінійні приводи зі спеціальними кронштейнами кріплення, але BFT такі не виробляє.

3. Мотор-редуктор оснащений низьковольтним двигуном потужністю 40Вт. Оскільки движок харчується від постійного струму напругою 24В, він не перегрівається і може працювати з пристойною інтенсивністю - 50%. Це більше, ніж у чисто побутових моделей (до 40%), але використовувати таку техніку для автоматизації воріт підприємств і багатоквартирних будинків не варто - максимум двір будинку на кілька господарів або маленький офіс.

Однак у приводів з 24-вольтовими двигунами є суттєва перевага перед 230-вольтовими - можливість установки резервної системи харчування.

4. Магнітна система кінцевих вимикачів забезпечить коректну роботу автоматики при температурі нижче нуля градусів - механіка примерзає і ворота неможливо відкрити поки не отогреешь приводи.

5. Привід і всі аксесуари до нього зроблені в Італії, сертифіковані у відповідність до вимог законодавства ЄС і України.

6. Гарантійне і післягарантійне обслуговування обладнання виробництва BFT забезпечується брендом у власному сервісному центрі, тому перебоїв з поставками запчастин або комплектуючих не передбачається.

Якщо Ви не отримали відповідь на якесь питання - можете задати його безпосередньо фахівцеві по телефону або в письмовому вигляді.