Уловлювачі

Уловлювач - це елемент фурнітури, що відповідає за контроль над вільним краєм стулки при закритих воротах. Верхній при цьому лише не дозволяє полотну відхилятися і гриміти, а нижній є ще й третій точкою опори, частково знімаючи навантаження з рейки і роликів і усуваючи ефект «важеля».


Роль уловлювачів

Звичайний верхній уловлювач являє собою металеву скобу з трохи розгорнутими пелюстками. Йому належить притримувати стулку у верхній частині, щоб тиск вітру або цілеспрямований тиск людини не приводили до відхилення і перекосу воріт. Таким чином ворота не будуть гриміти, буде виключений ризик деформації, особливо при постійних вітрових навантаженнях. 


Нижній уловлювач - це більш широка (по висоті) скоба з нижньої перемичкою. Для спрощення заходу стулки всередину елемента також прийнято робити краю у вигляді розгорнутих пелюсток. Скажімо, невеликий люфт або сильний вітер можуть трохи відхиляти стулку, але вигнуті краю елемента направлять її куди треба.


Крім запобігання розхитування і деформації, нижній уловлювач грає ще одну роль, набагато більш значну. Саме його нижня поличка служить опорою вільному краю стулки при закритих воротах. Кінцевий ролик дозволяє закотити стулку на уловлювач з невеликим підйомом, забезпечивши опору вже на три точки і збалансувавши тим самим навантаження від воріт. 


Чому це настільки важливо? 

Консольна конструкція передбачає рух стулки «на вазі», утримуючи її за рахунок защемлення між парою опор і рейкою, який є підставою стулки. Але чим ближче стулка до закритого положення, тим сильніше навантаження буде на ролики з направляючої, так як виникає ефект важеля (і чим довше стулка, тим сильніше він буде). 


За час руху воріт з фурнітурою нічого поганого не трапиться - це звичайний робочий момент. Але якщо закриті ворота будуть стояти без третьої точки опори, то незаплановані підвищені навантаження можуть викликати розгинання рейки і поломку роликів. З невеликими легкими стулками фурнітура протримається довше, з важкими або довгими зноситься швидше, але в будь-якому випадку прослужить набагато менше, ніж могла б.  

Вимоги до елементів

Вловлювачі виконуються зазвичай зі сталі. При цьому важливо, щоб товщина металу була достатньою, а антикорозійне покриття - якісним і надійним. Саме такі елементи входять в комплекти фурнітури, Запропоновані на нашому сайті.

Ідеально, якщо товщина металу перевищує 4 мм, але далеко не всі виробники готові «розщедритися» на подібне. 


Втім, нижній уловлювач за рахунок перемички знизу має велику жорсткість, так що якщо він трохи поступається в товщині (до 3-3,5 мм) для малих комплектів, то це не страшно. А ось тонкий верхній розігне. 


Для великих воріт краще обидва уловлювача брати по 4 мм і товщі.


Ну і, само собою зрозуміло, товщина в 2-2,5 мм взагалі неприпустима - такий елемент начебто є (для комплекту, мовляв, все в наявності), але чи вистачить його ненадовго. 


Заводські елементи зазвичай йдуть оцинкованими. Неякісне цинкування може проявлятися у вигляді темних плям, що говорить про нерівномірність шару антикорозійного покриття, а значить, попереджає про уразливість деталей.

У комплектах класу Люкс йдуть поліпшені вловлювачі, забезпечені роликами-доводчиками, м'яко приймають стулку, що виключають гуркіт при закриванні воріт. 


Додаткова інформація

Звертайте увагу на повноту комплекту до того, як зробити замовлення. Деякі виробники верхній уловлювач пропонують в якості додаткового елементу за окрему плату, не включаючи його в базовий набір. Є набори з «символічними» тонкостінними уловлювачами, які зажадають швидкої заміни. Так що аналізувати необхідно все в комплексі: кожен елемент важливий, кожен повинен справлятися зі своїми обов'язками. Краще витратити трохи більше часу на порівняння комплектів, ніж потім займатися ремонтами воріт. 

Пропонована нами фурнітура йде з гарантією від 2 років на економ-варіанти до 5 і навіть 10 років на стандартні і покращені комплекти, так як ми повністю впевнені в якості продукції.