Привід з блоком управління для воріт
Для автоматизації воріт купується привід з вбудованим блоком управління, пристрій для подачі команд і зубчаста рейка, яка зв'яже техніку зі стулкою. Все перераховане - це лише необхідний мінімум. Зазвичай додаються ще пристрої безпеки і деякі інші аксесуари.
Критерії надійності
Розбиратися з критеріями вибору будемо по ходу опису елементів системи, їх ролі та принципів роботи.
Мотор-редуктор
Електропривод являє собою силовий агрегат, в якому обертання двигуна перетвориться в обертання зовнішньої шестерні редуктора. На саму стулку кріпиться зубчаста рейка таким чином, щоб зчіплюватися з зубами цієї шестерні. Обертання останньої перетворюється в поступальний переміщення рейки, а значить, і воріт.
У мотора повинно вистачати сил працювати з даної конкретної стулкою з урахуванням зимових «довесков» і примерзання, причому без перевантажень. Вибирати треба потужну модель з запасом.
Важливо! З погано відрегульованими воротами техніка працювати не буде. Дешевше буде відразу замінити фурнітуру на якісну, ніж погубити автоматику і купувати нову.
Купуйте модель з редуктором з металу і нормальними шарикоподшипниками.
Різні полімерні шестерні і втулки погано сумісні з майбутніми умовами роботи: підвищений знос, ризик перемерзання (стають ламкими), деформація при перегріванні влітку.
Черв'ячний редуктор більш ефективний і довговічний, ніж планетарний.
Для частого відкривання купуються промислові і напівпромислові моделі, які дорожче, але розраховані на подібну інтенсивність. Побутові приводи доречні тільки в приватному секторі.
Зубчата рейка
Віддавайте перевагу сталевий оцинкованої, а не полімерної зубчастої рейки. Йде даний матеріал метровими відрізками, в загальному треба набрати довжину, трохи більше воротного отвору, щоб діставала до стоїть в стороні приводу.
Пристрій керування
Команди зазвичай подають за допомогою пульта-брелока, але популярні й інші пристрої: стаціонарна кнопка на пульті охорони, управління за допомогою мобільного телефону при підключенні GSM-модуля, з деякими моделями продаються кодові клавіатури і т.д. Вибирайте те, що зручніше Вам.
Блок керування
Керівництво процесом здійснює блок управління. Плата зазвичай вбудована в сам привід, але краще, якщо вона має додатково власну кришку і розміщується вертикально.
Саме електроніка обробляє сигнали від пристроїв управління і різних датчиків, перетворюючи їх в конкретні кроки, задані в її програмі. Включити двигун і пристрої безпеки, зупинити мотор по сигналу концевика, проконтролювати час роботи, включити реверс при спрацьовуванні фотоелементів, зупинити привід при зіткненні з перешкодою і т.д. - її обов'язки.
Блок керування лучше брать простой в настройке, чтобы были необходимые функции, но без излишеств. Лишнее вряд ли потребуется, но увеличит цену на технику и расходы на вызов мастера для программирования, при этом риск возникновения сбоев также повышается.
Кінцеві вимикачі
Кінцеві вимикачі лучше выбирать магнитные (бесконтактные), так как механические неадекватно реагируют на снег и лед, поэтому зимой техника с ними может работать некорректно.
Додаткові рекомендації
Переконайтеся, що модель підійде саме для Ваших воріт і умов роботи. Перевірте, що входить в комплектацію, дозакажіте необхідні елементи, наприклад, пристрої безпеки, додаткові пульти, відрізки рейки, альтернативні пристрої управління.
Вигідніше брати у представників виробника. Переконайтеся в наявності гарантій, інструкцій, а також сервісного центру в Україні, в іншому випадку за консультацією і запчастинами доведеться звертатися на закордонний завод.
Пропонована нами техніка - високоякісна, відправляється транспортними компаніями за наш рахунок з оплатою самого замовлення при отриманні, обслуговується в київському сервісному центрі, забезпечується керівництвом для самостійного монтажу і можливістю проконсультуватися з майстром.