Сварка воріт
Доброго часу доби! У цій статті я розповім про всі елементи воріт, для кріплення яких необхідно використовувати зварювальний апарат.
АКЦІЯ!
Купуючи фурнітуру, Рекомендовану нашим фахівцем, Ви безкоштовно отримаєте розроблений креслення стулки Ваших воріт. На нього будуть нанесені всі розміри, а також подано інформацію щодо необхідної кількості матеріалів, щоб не купувати нічого зайвого.
ОТРИМАЙТЕ БЕЗКОШТОВНО ТОЧНЕ ДО ММ КРЕСЛЕННЯ І КОШТОРИС ДЛЯ ВИГОТОВЛЕННЯ ВОРІТ І ЗАОЩАДЖУЙТЕ ДО 10 000 ГРН, ЗАЗНАЧТЕ РОЗМІРИ ВАШИХ ВОРІТ ЗА 1 ХВИЛИНУ
Виберіть параметри Ваших воріт і отримаєте:
Точне креслення каркасу;
Покрокову інструкцію по їх установці;
Сертифікат на покупку фурнітури;
ЯКИЙ ОТВІР ВОРІТ (ДОВЖИНА)?
ЯКА ВИСОТА ВІД ЗЕМЛІ?
КОЛИ ПЛАНУЄТЕ РОБИТИ ВОРОТА?
Залиште свій телефон і ми надішлемо:
- Точне креслення каркаса;
- Покрокову інструкцію по їх установці;
- Сертифікат на придбання фурнітури
Матеріали прийдуть в зручний Вам месенджер:
Ще в якості подарунка ми надішлемо інструкцію по самостійному виготовленню воріт. Цей посібник розроблено нашими досвідченими монтажниками з багаторічним стажем.
Зміст:
- Елементи воріт, для виготовлення і монтажу яких використовується зварювання
- Який буває фурнітура відкатних воріт
- Що потрібно знати про автоматизацію воріт
Елементи воріт, для виготовлення і монтажу яких використовується зварювання
Перед заливанням фундаменту під роликові опори потрібно підготувати швелер, до якого необхідно приварити армокаркас. Цей каркас можна виготовити з арматури діаметром 10-12 мм. Довжину вертикальних швів можна прийняти 0,8 м, а довжина горизонтальних стрижнів повинна бути дорівнює довжині швелера. Сам же швелер повинен бути гарячекатаних №№22-24, а його довжина повинна бути дорівнює як мінімум половині ширини проїзду. Наприклад, якщо проїзд 4,0 м, швелер повинен бути довжиною 2,0 м.
Швелер потрібно встановити в приямок таким чином, щоб його поверхня знаходилася в одному горизонті з поверхнею проїзду. Виріб потрібно надійно закріпити в приямку, щоб воно не змістилося при бетонуванні.
Ще потрібно буде забетонувати квадратні труби перетином 80х80 мм або 100х100 мм для посилення цегляної кладки стовпів і кріплення заставних деталей.
Під час цегляної кладки до труби потрібно приварювати закладні деталі, Які представляють собою куточок 40х40 мм з арматурою діаметром 8 мм. Першу заставну деталь потрібно встановити після кладки трьох нижніх рядів цегли.
Всього в кожній опорі закладається як мінімум по три таких деталі. Вони повинні бути рівномірно рознесені по всій висоті стовпів.
Коли стовпи готові, до закладних деталей привариваются нащельники.
У нащельником, який ближче до роликових опор, робиться виріз 60х40 мм, щоб була можливість закріпити верхні ролики з пластиною.
Другий нащельник потрібно зверху заварити, щоб в нього не потрапляли атмосферні опади.
Щоб виготовити стулку знадобитися зварити два каркаса, які будуть зашиті полотном. Як полотна можна застосувати пофарбований профнастил.
Каркас можна зробити з прямокутних труб перетином 60х30 мм або 60х40 мм. Трикутна частина (противагу) потрібна, щоб стулка спиралася на роликові опори, що знаходяться в стороні від стовпа воріт.
Допоміжний каркас потрібен, щоб вся конструкція була жорсткою, а також щоб прикріпити до нього профнастил. Цей каркас можна зробити з труб 30х20 мм. Їх приварюють по внутрішньому периметру каркаса, а також кріплять стійки і перемичку.
Коли каркаси готові, конструкцію потрібно очистити від іржі, знежирити, прогрунтувати і пофарбувати в три шари. Далі можна прикріпити профнастил саморізами по металу довжиною 19 мм під головку №8.
Знизу готової стулки потрібно прикріпити направляючий профіль. Його з'єднання з нижньою трубою каркаса виконується зварюванням прихватками з обох сторін в шаховому порядку кроком 700 мм. Довжина прихваток повинна бути 20-30 мм.
Не можна робити суцільні шви, Так як направляючий профіль буде деформований, і ворота стануть клинить.
Після того, як готовий фундамент під роликові опори, можна приступити до їх установлення. Роликові каретки встановлюються на забетонований швелер. Між ними має бути максимальна відстань, щоб зняти з них якомога більше навантаження на відрив.
Опори можна приварити прямо до швелеру і після цього перевірити наскільки легко рухаються ворота. Якщо у них хід важкий, зварювання потрібно зрізати і відкоригувати положення роликових опор. Далі їх знову приварити, і перевірити легкість переміщення стулки. Виконувати описані дії доведеться до тих пір, поки ворота не будуть легко рухатися.
Щоб быстрее и проще установить роликовые опоры, можно использовать регулировочные пластины, которые продаются отдельно. Регулировочные пластины привариваются к швеллеру, а на их шпильки нанизываются роликовые опоры. Щоб выставить ролики в правильное положение, нужно вращать гайки на шпильках регулировочных пластин.
Верхні підтримують ролики приварюються до нащельником з боку противаги.
Щоб правильно закрепить это изделие, в нащельнике нужно сделать вырез размером 60х40 мм.
Нижній уловлювач потрібно приварити на далекому від роликових опор нащельником.
Його потрібно закріпити таким чином, щоб при закріпленні на його полку нижнього кінцевого ролика, край стулки підводився на 3-4 мм.
Нижній кінцевий ролик фіксується двома болтами всередині направляючої рейки.
Верхній уловлювач потрібно приварити на далекому від фундаменту роликових кареток нащельником. Цю скобу слід кріпити після монтажу всіх інших несучих елементів воріт.
Щоб установить гумові заглушки по торцях направляючої рейки, зварювання не потрібна. Монтаж виконується вручну.
Який буває фурнітура відкатних воріт
Якщо у стулки воріт маса до 400 кг використовується звичайна фурнітура, якщо ж стулка буде важче, потрібно встановлювати посилену.
Напрямна рейка бывает оцинкованным или из черного металла. Щоб изделие от массы створки не деформировалось, оно должно быть сделано из стали с повышенным содержанием углерода.
Для легких воріт використовується напрямна звичайного поперечного перерізу, а для важких стулок - збільшеного.
Щоб у роликовых опор не было повышенного износа, а ворота не клинили, нижние полки направляющей должны быть в едином горизонте. Места гибки изделия должны быть с минимальными закруглениями. По всей длине направляющая должна быть ровной, и на ее внутренней поверхности не должно быть окалин и раковин.
Роликові опори бувають стандартними або посиленими.
Обоймы подшипников могут быть изготовлены из полимеров или из металла. Щоб в наших климатических условиях изделия прослужили длительный срок нужно использовать только металлические, так как полимеры при низких и высоких температурах воздуха утрачивают свои прочностные характеристики и ломаются.
Підшипники бувають найдешевшими з Китаю або ж відповідними всім необхідним стандартам. Захист їх кулькового механізму буває металевою або металлорезіновой. Вироби з резинометаллическим захистом прослужать значно довше, так як вона не буде коррозировать і відповідно, підшипники будуть нормально обертатися.
У верхньої пластини бувають два або чотири ролика. Пластину з чотирма роликами використовують з воротами важче 400 кг.
Покриття роликів може бути з пластику або гуми. Краще використовувати ролики з покриттям з гуми, так як при контакті зі стулкою, що не буде здирати на полотні фарба.
Нижній уловлювач знадобитися встановлювати зі збільшеними розмірами, якщо стулка буде важче 400 кг. Якщо ж ворота легше, можна встановити уловлювач звичайних розмірів.
Звичайний нижній уловлювач: Посилений нижній уловлювач:
Нижній кінцевий ролик с полимером используется на воротах до 400 кг. Щоб изделие не сломалось под натиском более тяжелой створки, нужно устанавливать полностью металлический ролик.
Верхній уловлювач може бути зроблений з металу 4 мм або 5 мм. Виріб з потовщеними стінками встановлюють при масі стулки більше 400 кг.
Гумові заглушки повинні бути виготовлені з гуми, що не розсохнеться в спеку і не задубіє на морозі. На відкатні ворота встановлюється одна гумова заглушка, коли використовується повністю металевий нижній кінцевий ролик. Функції другий заглушки виконує приварена до ролика пластина.
Монтажні пластини в залежності від роликових опор бувають малими і великими. У великих пластин йдуть чотири додаткових регулювальних болта.
Що потрібно знати про автоматизацію воріт
Відкатні ворота можна зробити автоматичними, якщо їх обладнати:
- Приводом з вбудованим блоком управління. Він встановлюється на швелер між роликовими каретками. Мотор-редуктор потрібно розмістити на такій висоті, щоб його зовнішня шестерня опинилася в зачепленні із зубчатою рейкою.
- Кінцеві вимикачі автоматично відключать привід, як тільки стулка максимально відкриється або закриється. Система зупинки приводу буває механічною або магнітної.
- Зубчата рейка кріпиться знизу стулки болтами. За рахунок її зчеплення з зовнішньої шестерінкою приводу, стулка переміщається. Зубчасту річку не можна кріпити до направляючої рейки, так як він отримає деформацію, внаслідок чого ворота будуть туго переміщатися і клинить.
- Пристрій керування. Щоб подавать команды автоматике можно использовать кодовую клавиатуру, ключ-кнопку, кнопочный выключатель и так далее. Чаще всего люди пользуются пультами дистанционного управления.
Безпека експлуатації автоматичних воріт буде забезпечена, якщо додатково встановити сигнальну лампу і фотоелементи.
Детальніше дізнатися про автоматику для воріт можна тут.