Типи воріт

Відкатні ворота поступово витісняють традиційні орні як в приватному, так і в промисловому секторі. Даний вид ворітної конструкції зазвичай обходиться трохи дорожче орної у виготовленні за рахунок розширеного комплекту фурнітури, зате дешевше в автоматизації і зручніше в експлуатації. 

Відкатні (зсувні) конструкції зазвичай складаються з однієї стулки, зміщується в бік від проїзду. При великій ширині іноді використовують дві зустрічні стулки, тоді більш доречний термін розсувні ворота, але в цьому випадку ряд переваг в порівнянні з орними втрачається. 


Ворота відкатні дозволяють зробити зручним проїзд автотранспорту, особливо при обмеженому просторі. Далеко не завжди вдається забезпечити заїзд перпендикулярно лінії воріт - на заваді може стати вузька прилегла вулиця або необхідність згорнути одразу за лінією воріт з боку двору. Розпашні ворота ускладнюють рух при необхідності подібних різких поворотів при в'їзді-виїзді - відкриті стулки не дозволять виконати подібний маневр. Варто врахувати, що в таких умовах зазвичай потрібно ще і більш широкий в'їзд, що також зручніше організувати за допомогою відкатних конструкцій.

Основні переваги відкатних воріт: 

  • стулка зсувається убік, тому потрібно лише місце для відкату вздовж паркану (1-1,5 довжини проїзду в залежності від типу воріт); 
  • велика ступінь свободи маневру (можливий заїзд під будь-яким кутом без ризику уткнуться в стулку); 
  • відкривання не ускладнювати навіть при сильному вітрі (не потрібно докладати зусиль для подолання вітрового тиску, а значить, легше відкривати вручну і не потребують підвищених потужності дорожчий автоматики); 
  • не потрібно розчищати значні ділянки двору після снігопадів - стулка здатна рухатися крізь замети (тільки для рейкових обов'язкове розчищення направляючої);
  • необхідний лише один електропривод при автоматизації, а не два, як для розпашних воріт;
  • знижений ризик удару стулкою при вітрі (орні обов'язково фіксувати у відкритому положенні при відсутності самоблокується автоматики); 
  • не потрібні упори для стулки посеред проїзду, як для орних конструкцій.   

Недоліки відкатних конструкцій: дорожча фурнітура, ніж для розпашних воріт, неприпустимість підвищення рельєфу з боку відкату. 

Розрізняють три основних типи воріт по конструкції: консольні, підвісні і рейкові (роликові, відкатні по монорельсу).

Рейкові: Створка спирається на ролики, які курсують по зафіксованому в фундаменті рельсу, і підтримується у вертикальному положенні кронштейном з роликами бічного кочення. Відкат дорівнює отвору. Рейок порушує цілісність проїзду і вимагає регулярного чищення.


Підвісні: Створка переміщається в підвішеному стані за рахунок руху роликів по нерухомій верхньої балці. Відкат дорівнює отвору. Балка обмежує проїзд зверху.


Консольні: Створка з подовженою направляючою в основі конструкції переміщається по нерухомо закріпленим поза зоною проїзду роликовим кареток, утримуючи вертикаль за рахунок верхнього кронштейна з роликами. Відкат в 1,5 рази більше отвору. Зона проїзду нічим не обмежена. 


При виборі воріт слід врахувати такі критерії: 

  • наявність місця для відкату: на величину стулки для підвісних і рейкових і на півтори довжини проїзду для консольних;
  • обмеження по висоті у підвісних унеможливлюють використання даної конструкції в ряді випадків;
  • трудовитрати при догляді: підвісні консольні не торкаються землі, а рейкові вимагають підвищених зусиль для забезпечення чистоти проїзду (прибирання снігу, льоду, сміття в районі рейки);
  • сумарна вартість створення і експлуатації: найбільш вигідні консольні, які не потребують особливих вкладень на обслуговування, а ось спочатку дешевші рейкові в результаті виявляються найбільш витратними. 

Створення воріт будь-якого типу починається з проектування і виконання креслення конструкції і розрахунку матеріалів. Для наших клієнтів, які купують консольний комплект фурнітури, цю роботу ми можемо взяти на себе. 

 


Можна розділити відкатні ворота на види і за іншими критеріями:  

Ступінь механізації може бути різною: механічний ручний відкат в простому випадку або більш зручна робота з автоматизованими воротами завдяки установці електроприводів. Втім, автоматизувати ворота можна пізніше, але електропроводку (або хоча б капсулу для неї під проїздом) краще передбачити на етапі створення самих воріт і їх опор.


Згідно інтенсивності використання проїзду ворота можна віднести до побутових або промисловим: побутові відкриваються рідко, більшу частину часу залишаючись нерухомими, а промислові здійснюють десятки або сотні циклів протягом доби. Для забезпечення великої кількості відкриттів слід підбирати підвищену міцність фурнітури. Враховується інтенсивність і при виборі автоматики за призначенням. 

Матеріал для самих воріт може бути обраний будь-який: ковані гратчасті конструкції, одностороння або двостороння обшивка профнастилом, металом або деревом металевого каркаса, комбіновані варіанти з різною декоративною обробкою. 


Вибір матеріалу, конструктивні особливості, розміри воріт, розрахункова інтенсивність будуть впливати на комплектацію: для важких воріт або інтенсивного використання купуються посилені комплекти фурнітури і більш потужна автоматика відповідного призначення, здатні витримати підвищені навантаження. Економити на фурнітурі не варто - від неї залежить довговічність ворітної конструкції, простота експлуатації і навіть сама можливість автоматизації. 

Набір фурнітури для різних типів конструкцій воріт буде різним. Розглянемо складові комплекту і особливості пристрою кожного виду трохи докладніше. 

Рейкові відкатні ворота

Рейкові конструкції (відкатні по монорельсу) отримали свою назву завдяки нижній напрямній, вмонтованої в проїзд. Стулка спирається на ролики і рухається з їх допомогою по рейці. Зверху полотно з двох сторін притискає 1-2 пари роликів, які утримують стулку в вертикальному положенні і направляють її рух, дублюючи прокладену рейкою траєкторію. Доповнити комплект фурнітури може 1-2 уловлювача, здатні фіксувати стулку в закритому стані, щоб вітер не розгойдував стулку і деформації через натискання на край стулки не виникло.


В якості направляючої можуть братися спеціальні рейки з «робочим» перетином «V», «U» або «H», але як варіант можна замінити куточком, круглим або прямокутним металопрофілем. Довжина рейки вдвічі більше проїзду, щоб забезпечити повний відкат стулки вздовж паркану. 


Ролики в перетині повинні збігатися з формою рейки. Є готові сталеві ролики з кронштейном або без, але підійдуть навіть виконані на замовлення зі сталі або капролона елементи. Єдиного вимоги до роликів і методу їх кріплення немає: врізаються всередину стулки, кріпляться за спеціальним виступам рами, прикручуються до нижньої частини стулки завдяки кронштейну або спеціальному кріпленню і т.д. 


Для приватного будинку досить двох роликів, при великих довжині або вазі їх число можна збільшити, рівномірно розподіляючи навантаження і не дозволяючи перевищити допустиму вантажопідйомність шарикопідшипників і роликів в цілому. 


Ворота з рівним верхнім краєм зазвичай доповнюють верхнім кронштейном з парою роликів (або двома парами для важких воріт). Даний елемент кріпиться до опори з боку відкату стулки. У деяких випадках, особливо якщо є перепади висоти або декоративні елементи на верхній частині стулки, роблять дві опори по обидва боки полотна воріт, притискаючи роликами відповідну частину рами у верхній частині стулки.


Доповненням служать вловлювачі - металеві скоби, що фіксують стулку при закриванні, а також корисними буде упор для стулки, що не дозволяють воротам зійти з рейки або перекинутися, покинувши зону дії верхніх роликів. 


Роликові відкатні ворота - найбільш простий і недорогий в організації тип. Однак рейок може злегка виступати або ж бути «втопленим» в проїзд, тому дорожнє покриття виходить не цільним, а також вимагає підвищеної уваги - регулярного очищення поверхні для безперешкодного руху ролика. Наявність будь-якого сміття, бруду, снігу або льоду може не просто ускладнити рух, а й призвести до сходу стулки за допомогою ключового, заклинювання воріт або деформації. 

Перевага даного типу може віддаватися при великій величині проїзду, з дуже важкими воротами, але тільки при можливості регулярного чищення проїзду. Наші кліматичні умови роблять використання даного виду не дуже зручним, особливо в зимовий період. 

Підвісні відкатні ворота

Підвісна конструкція має на увазі наявність нерухомої балки над проїздом і місцем відкату, яка буде утримувати стулку. Тому з воротами даного типу є обмеження висоти проїзду. А ось вимог щодо ретельного догляду за проїздом найчастіше не висувається, так як стулка не торкається землі.

Доступні на ринку набори фурнітури на увазі наявність рейки (направляючого профілю), кронштейнів кріплення до нього (стельові або настінні, а також сполучні), роликових кареток різної конструкції і форми. 


Рейка кріпиться на балку (стіну або стелю виробничого приміщення), роликові каретки заводяться всередину направляючої, переміщаючись по її поличках і утримуючи на вазі прикріплену до нижнього краю стулку.


Втім, зустрічаються і інші конструктивні рішення. У тому числі і саморобні. 

 

У приватному секторі така конструкція зустрічається вкрай рідко, в основному при наявності виключно легкового автомобіля, щоб не збільшувалася надмірно відстань до верхньої балки. 


Досить надійний вид, але конструкція виходить досить громіздка, характерна більше для промислових проїздів або в'їздів в ангари, складські та виробничі приміщення, спочатку обмежені зверху і дозволяють надійно і просто розмістити балку. Останнім часом активно витісняється консольними воротами.


Вимагає підвищеної надійності опор, що само по собі може бути досить затратно - передбачається підвищена витрата матеріалів за рахунок установки верхньої балки (особливо на великій висоті).

Консольні откатные ворота

 

Консольна конструкція передбачає наявність в основі стулки спеціальної направляючої балки (несучої консолі), яка є продовженням воротного полотна і рухається по парі нерухомих роликових кареток, які встановлені зовні проїзду. Вертикаль підтримується кронштейном з верхніми роликами. У закритому положенні частина навантаження з роликових опор бере на себе пара нижній уловлювач-кінцевий ролик, а відсутність розхитування і гуркоту забезпечує верхній уловлювач. 


До недоліків відноситься збільшена консоль, довжина якої приблизно в 1,5 рази більше ширини проїзду, відповідно більше буде потрібно місця для відкату. Це пов'язано з тим, що крім закриває проїзд стулки передбачений «хвостовик» в половину довжини отвору, який спирається на розміщення в стороні ролики і врівноважує стулку при русі. Це своєрідна противага, що забезпечує рівномірний розподіл ваги стулки по кареток. У проїзді стулка рухається без опори на землю і без обмеження зверху. 


Набір фурнітури для даного типу воріт найбільш вивірений: є строгий перелік обов'язкових елементів і вимог до них в залежності від величини воріт. При цьому деякі відмінності в комплектах різних виробників все ж присутні. Вибір вітчизняних і імпортних комплектів досить широкий, цілком можна підібрати високоякісну фурнітуру за демократичною ціною. 

Консоль (рейок, направляючий профіль, напрямна) - профіль строго визначеної форми, який є основою конструкції стулки. Довжина становить 1,5 ширини проїзду. З легкими воротами (до 400 кг) купується мала консоль (перетин 60х70 мм, товщина металу від 3,5 мм), з важкими (до 800 кг) - велика (сеченіе85х94 мм, метал товщиною від 5 мм). Рейка може виконуватися з чорної або нержавіючої сталі. 


Відповідно купуються звичайний або посилений комплекти фурнітури, розраховані на легкі або важкі ворота. Одним з головних елементів є роликові каретки (опорні каретки, ролики). Вони заводяться всередину направляючої, забезпечуючи утримання і кочення стулки. 


Роликові каретки є конструкцією з закріплюється на фундаменті підстави і рухомий головки з 8-ю роликами, які заводяться всередину рейки. Стулка переміщається за рахунок кочення направляючої по парі таких опорних візків. Рекомендується купувати моделі зі сталевими роликами і надійними підшипниками, так як від якості даного елемента в чому залежить працездатність системи. 


У звичайному комплекті йде верхній кронштейн з двома роликами, але в посиленому для утримання важчій стулки від падіння використовується вже чотири ролика. Рекомендується брати прогумовані, а не пластикові ролики, щоб не залишати подряпин на полотні воріт.


Нижній уловлювач забезпечений спеціальною поличкою, на яку заїжджає кінцевий (накатної) ролик, вбудований в нижній край стулки, трохи піднімаючи цю сторону воріт при закриванні. Це необхідно для того, щоб вага воріт не утримувався постійно за рахунок роликових кареток, що значно посилить їх знос, а перерозподіляється рівномірно. Також це не дозволить стулці деформуватися під власною вагою з часом. Ролик може бути пластиковим для легких і сталевим для важких воріт, товщина металу уловлювача - не менше 3 мм.


Від розхитування, гуркоту при вітрових навантаженнях, деформації рами вберігає верхній уловлювач - металева скоба, що утримує верхній край стулки при закритих воротах. Рекомендується вибирати сталеві елементи не тонше 4 мм. В базових наборах деяких виробників відсутній, але його наявність обов'язково - будуть додаткові витрати. 


У комплект зазвичай входять ще 2 заглушки для направляючого профілю - гумові елементи закривають торці консолі, запобігають потраплянню всередину вологи і пилу, забезпечуючи захист від подібних несприятливих факторів роликовим візків і самому рейці. Якщо накатної ролик сам забезпечений захисною пластиною, то заглушка буде лише одна.


Конструкція дещо складніше, ніж в двох попередніх варіантах. До того ж потрібно обов'язкове виконання фундаменту з заставними швелером для надійної установки роликових кареток. 


Фурнітура потрібно дійсно високоякісна, встановлена ​​максимально точно. Зате в експлуатації такі ворота набагато зручніше - ніяких витрат сил і фінансів на обслуговування не передбачається, встановив - і користуйся результатом довгі роки.  


Оптимально підходить для нашого клімату. Єдиний недолік - збільшення довжини відкату. Маємо приклади застосування конструкції з розміщенням консолі зверху або посередині стулки (при можливості забезпечити надійну опору на такій висоті), але перевага віддається нижньому кріпленню направляючої з розміщенням роликів на фундаменті. 

У разі особливо широких проїздів іноді виконують дві зустрічні стулки, ворота виходять швидше розсувними. Природно, що для них потрібні два комплекти фурнітури, а також два приводи при автоматизації. 


Детальніше про правила вибору фурнітури для консольних воріт читайте тут. Покроковий опис створення стулки і монтажу фурнітури тут. Переконайтеся, що зробити і автоматизувати консольні ворота цілком можна своїми руками, без залучення спеціалізованих компаній, заощадивши при цьому як мінімум удвічі. Тим більше що ми допоможемо з персональними кресленнями і розрахунками, забезпечимо наочними інструкціями, а наші монтажники готові проконсультувати в ході робіт по телефону.

Скидка

Фурнітура для відкатних воріт Novi Vorota STANDART 500

Є в наявності

3580 грн. 3225 грн.

Переглянути Передзвоніть мені

Комплектуючі для відкатних воріт Rolling Expert 400

Немає в наявності

3950 грн.

Переглянути Передзвоніть мені

Скидка

Novi Vorota Standart 500 (4 мм)

Є в наявності

3800 грн. 3425 грн.

Переглянути Передзвоніть мені

Скидка

Novi Vorota LUX 500

Є в наявності

4880 грн. 4525 грн.

Переглянути Передзвоніть мені

Скидка

Novi Vorota STANDART 800

Є в наявності

7917 грн. 7657 грн.

Переглянути Передзвоніть мені

Скидка

Rolling Expert 800

Немає в наявності

8885 грн. 8625 грн.

Переглянути Передзвоніть мені

Скидка

Каркас воріт з Т-профілю

Є в наявності

12483 грн. 10287 грн.

Переглянути Передзвоніть мені

Скидка

«Звари сам» відкатні ворота своїми руками - комплект

Є в наявності

9637 грн. 8441 грн.

Переглянути Передзвоніть мені

Скидка

Т-профіль для воріт

Є в наявності

306 грн. 250 грн.

Переглянути Передзвоніть мені


Будь-які питання щодо конструкції воріт, вибору фурнітури, монтажу, автоматизації можна уточнити у наших фахівців. Експерти оцінять конкретну ситуацію, допоможуть підібрати все необхідне. 

При замовленні фурнітури і / або автоматики у нас, Ви можете розраховувати на оперативну відправку товарів безпосередньо з нашого столичного складу (не треба чекати поставок від виробника), відсутність ризиків (оплату можна провести при отриманні). Ви просто вказуєте відділення фірми-вантажоперевізника, а ми самі організовуємо відправку замовлення. 

Ми є представниками багатьох виробників фурнітури і автоматики, тому можемо запропонувати оптові ціни без будь-яких посередницьких націнок. Власний сервісний центр дозволяє обслуговувати рекомендовану техніку по гарантії і після. Слідкуйте за поточними акціями та спеціальними пропозиціями, щоб зробити покупку ще більш вигідною і приємною. 

Не знаєш Який комплект вібрато? Порадує з досвідченімі установником воріт!