Автоматика для воріт. Якій автоматіці Варто віддаті предпочтение
Отже, Ви вирішили купити автоматику для воріт. Ще на так давно роль автоматики для воріт виконувала Ваша дружина, але це не завжди зручно - іі може не бути в підходящий момент під рукою, або не візьме мобільний, чи просто буде не вгуморі. А так як автоматика для воріт вже є майже у кожного Вашого сусіда, то думки купити автоматику для воріт стали відвідувати Вас все частіше і частіше.
Купити фурнітуру для відкатних воріт
Купити автоматику для відкатних воріт
Купити автоматику для розпашних воріт
Купити автоматику для гаражних воріт
Купити автоматичний шлагбаум
Купити пульти і аксесуари
ЯК ВСЕ ПОЧИНАЛОСЬ?
Автоматика для воріт в нашій країні почала з'являтися в дев'яностих роках. Але масовим і звичним явищем в приватних будинках українців вона не стала. Причина проста - гроші. Без перебільшення можна сказати, що грошей бракувало тоді майже всім. В 90-ті середня зарплата по Україні не перевищувала 20-50 вічнозелених папірців, а вартість комплекту автоматики для воріт складала не одну тисячу цих папірців. Скажімо так, при хорошому розкладі за ціну автоматики для воріт можна було купити квартиру в столиці.
Але наш народ винахідливий - багато хто зліпив автоматику для воріт своїми руками з підходящих редукторів, тоді іх у заводів можна було купити за копійки, як металобрухт.
Автоматика для воріт своїми руками обходилася дуже дешево, але змусити її тоді повноцінно працювати в автоматичному режимі було важко, тому що крім двигуна з редуктором для нормального функціонування необхідно було купити блок управління (контролер), шестерні, зубчасту передачу, кінцеві вимикачі, фотоелементи безпеки, приймач для пультів д / у і, безпосередньо, самі пульти. Адже потужний двигун може бути небезпечним - він запросто покалічить людину чи тварину, що випадково опинились на шляху руху автоматичних воріт. Напівавтоматична автоматика для воріт, створена своїми руками, значно полегшувала фізичне навантаження на людину, але ще повністю не виконувала роль, покладену на автоматику для воріт - не виходячи з машини подарувати собі трохи комфорту.
"Прорив" стався в середині двотисячних. Автоматика для воріт все ще коштувала дорого, але масові кредити під будівництво (і не тільки) зробили автоматику незамінним атрибутом сучасних воріт. Вона поступово ставала масовим продуктом, незважаючи на високу ціну. Якщо в дев'яності автоматичні ворота могли дозволити собі тільки олігархи, то в двохтисячному вона почала з'являтися і у представників середнього класу, які брали у банках непосильні кредити на будівництво власного будинку. Вартість автоматизації воріт все ще вимірювалася в тисячах вічнозелених папірців, але при доступних кредитах ніхто на ціну автоматики для воріт не дивився - за нею стояли черги.
У двохтисячних лідерство на ринку автоматики для воріт захопила італійська фірма Nice. Від конкурентів її відрізняли більш лояльні ціни і хороша маркетингова політика. Дистриб'ютор Nice організовував для монтажних організацій постійні тренінги, що відкривали секрети монтажу автоматики. Сила цих тренінгів виявилася такою потужною, що деякі монтажники і понині рекомендують тільки автоматику Nice, оскільки встановлювати іншу автоматику їх ніхто не вчив, а розбиратися в тонкощах електричних підключень самостійно кому боязно, кому лінь.
У спину Nice дихали конкуренти з Італії FAAC і CAME. Але вони прийшли на ринок пізніше, та й маркетингова політика була не такою агресивною, як у Nice. Тому й обсяги їх продажів не дотягували до обсягів Nice.
У цю пору з'явився у італійців сильний конкурент - російська компанія Doorhan, що пропонувала автоматику для воріт за більш лояльними цінами. Саме ціною Doorhan "купив" багатьох покупців автоматики для воріт. Російська автоматика на перевірку виявилася китайською, та ще й дуже сумнівної якості, оскільки у користувачів виникали постійні проблеми з електронікою і кінцевими вимикачами.
Не можна сказати, що тільки ці компанії були присутні на ринку. У цю пору в Україну завозили автоматику для воріт італійських Genius, BFT, Roger, Key, Beninca, Life, Liftmaster, німецьких Hormann, Sommer, не рахуючи купи інших дрібних і не дуже виробників.
КРИЗА
Як Ви пам"ятаєте, наприкінці двохтисячних, економіку України вразила потужна економічна криза, в результаті якої наша національна грошова одиниця в черговий раз девальвувала, зробивши більшість населення нашої країни жебраками.
Ситуація погіршувалася припиненням кредитування будівництва і кредитування взагалі, без якого у населення виникла грошова "ломка", немов у наркомана на системі.
Доходи українців, що впали до рівня плінтуса, дуже сильно вдарили по ринку автоматики для воріт. Якщо в двохтисячному люди готові були чекати в черзі по пів року, щоб купити автоматику для воріт (тоді просто не вистачало на всіх завезеної продукції), то на порозі зміни десятиліть у італійських виробників автоматики для воріт виникла інша проблема - а кому її парити за такі бабки?
Бідне населення вже не могло і не хотіло платити тисячі зелених папірців за пристрій для автоматичного відкривання воріт. Вартість італійської автоматики для воріт значно знизилася, і ціна комплекту для воріт, вперше, стала нижче психологічної межі в тисячу американських гривень. Але це не зробило її доступною для більшості населення. З'явився неплатоспроможний попит - населення хотіло, але не могло.
ПІДНЕБЕСНА
Наприкінці двохтисячного продавці автоматики стали шукати альтернативу - інших виробників недорогої автоматики для воріт. Така альтернатива знайшлася на іншому кінці землі - у далекій країні під назвою Китай. Тоді й почалися перші пробні поставки недорогої автоматики для воріт з Піднебесної.
Продавці експериментували з багатьма заводами, яких в Китаї налічувалося кілька десятків. Але не всі вони могли дати продукцію, яка б могла скласти конкуренцію в надійності європейським брендам. Дуже часто зустрічалася дешева автоматика з полімерними редукторами і непридатною електронікою.
Але одного разу пощастило - ми взяли зразки китайської автоматики для воріт фірми Professional . Її більш висока ціна виправдовувала і більш високу якість - повністю металевий редуктор, потужний двигун і бездоганна електроніка. Стало зрозуміло, що навіть у Китаї дешеве якісним не буває. Хочеш дуже дешеве - отримаєш г@мно. Якісну річ можна купити не дорогу, але ніколи якісний товар не купиш за найдешевшу ціну. Закони економіки ніхто не скасовував - з г@мна кулю не зліпиш.
Населення нашої країни не однозначно сприйняло автоматику для воріт з Китаю. Та що говорити про покупців, якщо навіть ми не один рік придивлялися і тестували її на своїх домашніх воротах перед тим, як запустити у продаж.
Але для більшості наших співгромадян фраза "Маде ін Чіна", наче для бика червона ганчірка. Люди асоціюють низьку якість товарів саме з Китаєм.
Чому? Тому, що неодноразово стикалися з низькою якістю виробленої в Китаї продукції.
Все просто - наші бізнесмени замовляють в піднебесній найдешевшу продукцію, орієнтовану на найбідніші і голодуючі країни Африки. Дороге не беруть - продаватися не буде. І прибуток буде не той. Адже наш бізнес прагне до максимального прибутку, мало хто з них думає про майбутнє.
А чи задумувались Ви, що майже все у Вашому домі вироблено в Китаї? Мобільний телефон Iphone, ноутбук Samsung, телевізор Sony, тостер Moulinex, Philips мультиварка, пилосос LG, болгарка Makita, кондиціонер Toshiba - все це виробляється в Китаї. Навіть простий часник на базарі переважно китайський.
Якісні речі і в Китаї коштують грошей - за якість необхідно платити.
Так от, суспільство розділилося. Одні без проблем купували китайську автоматику, а інші навіть у страшному сні не наважилися б придбати китайську автоматику для воріт. Вони продовжували вимагати італійську автоматику. Але практика показала, що автоматика для воріт фірми Professional не тільки не поступається, а і значно перевершує по надійності італійську.
КУЛИК
Ви зараз скажете, що такого не може бути, що китайське не може бути краще європейського, що кожен кулик своє болото хвалить.
Про кулика заперечувати не буду - відверто мені китайська автоматика подобається. Але далеко не вся.
Я просто приведу свої аргументи, чому я вважаю китайську автоматику для воріт Professional краще італійської.
КРУТОН
Так чому ж багато установщиків та продавців рекомендують клієнтам німецькі та італійські Hormann, Nice, Faac или Came?
Що б відповісти на це питання, раджу подивитися фільм "Про що говорять чоловіки".
Мені дуже запам'яталися слова офіціанта в фешенебельному ресторані:
"...Грінка в нашому ресторані називається крутон. Це точно такий же підсмажений шматочок хліба, тільки грінка не може коштувати 8 доларів, а крутон може."
Так от, розкручені торгові марки - це крутони. Це точно така ж автоматика для воріт, але на ній можна більше заробити. Плюс клієнт буде пишатися, що він не купив якусь китайську хрєнь, а саму відому італійську або німецьку автоматику для воріт.
Плюс в ціні автоматики для воріт відомої торгової марки закладені величезні витрати на її просування - маркетинг + реклама. А ці маркетингові витрати можуть бути навіть вищі, ніж витрати на виробництво продукції.
ЄВРО
У минулому десятилітті, коли курс Євро / Долар ще не зашкалював до захмарних вершин, європейські компанії дійсно виробляли якісну автоматику.
Але під тиском - постійно зростаючого Євро по відношенню до інших твердих валют, імпорту з країн Азії, зростання вартості робочої сили, європейські компанії стали застосовувати більш дешеві рішення у виробництві автоматики для воріт. Мова йде про деталі з пластика, силуміну і порошкового металу. В європейській автоматиці це, на жаль, отримало широке поширення.
Перехід на такі технології допоміг істотно знизити виробничі витрати і дав здатність конкурувати цінами з продукцією країн Азії.
Плати управління з кожним роком стають все складнішими і складнішими, забуваючи про найголовніше призначення автоматики - відкрити і закрити ворота. Деякі системи для відкривання воріт настільки заумні, що їх не беруться монтувати навіть професіонали. Сотні непотрібних функцій, чутливість до якості напруги і висока вартість запчастин - зворотна сторона медалі прогресу.
Справа в тому, що в двохтисячному кількість виробників автоматики для воріт у самій Європі зросла в декілька разів. Тільки в Італії зараз налічується кілька сотень дрібних виробників автоматики для воріт. У невеликому італійському селі зустрічається по два - три виробники автоматики. При такій великій та жорсткій конкуренції ціна автоматики для воріт поступово почала знижуватися. Дешево купити автоматику для воріт в Європі можна навіть у великому супермаркеті, що торгує продуктами харчування та іншим шмаття. А тут ще й китайці стали ставити європейцям пальці в колеса. Виникла необхідність у значному здешевленні приводів для воріт.
ВИХІД ЗНАЙДЕНО!
Виробники в пориві знизити собівартість і відпускні ціни все частіше стали застосовувати редуктора, виготовлені із використаннім полімерних матеріалів.
Спочатку нам розповідали казки, що це викликано турботою виробника про рівень шуму, і що застосований японський полімер міцніше сталі... і іншу нісенітницю.
Реальна причина є досить банальною. Це економія виробників на матеріалах і технології виготовлення. Адже сталева шестерня повинна пройти не один десяток операцій на металообробних верстатах (порізку, расточку, нарізування зубів, шліфування, загартування, відпуск, цинкування і т.п.), а полімерна виготовляється в один прийом на прес-автоматі, тобто в тисячу разів швидше.
А там, де раніше встановлювали підшипник - пішла пластикова втулка - так дешевше. На фото кришка популярного приводу для воріт FAAC 741.
На фото, зліва - кришка з підшипником виробництва двохтисячних років, справа - знята з новенького сучасного приводу. Надійний підшипник поступився місцем полімерної втулці. Економити почали навіть на мастилі. Розбираєш той же FAAC 741 виробництва двухтисячних років - мастила достатньо.
Розбираєш сучасний - мастила майже нуль. Його рівень навіть не дістає до місця тертя черв'ячної пари. Замість мастила ми бачимо стружку, яку настругав черв'як менше, ніж за рік.
На фото ротор того ж FAAC 741. Мастила в цьому приводі - близько 5 грам. Мастило виявилось тільки на самому кінчику шестерні - черв'яка. Змащувати місце тертя через низький рівень воно не буде здатне. Зате до мастила добре прилипають продукти зносу шестерень. Добре, що хоч ротор поки ще на підшипниках обертається. Ще пару модернізацій і він буде на пластикових втулках.
І це я Вам привів у приклад автоматику для воріт FAAC 741, яку завжди вважав найнадійнішою серед європейських брендів. За десять років нічого не змінилося - ні модель, ні упаковка, ні заводський артикул. Змінився ТІЛЬКИ внутрішній зміст приводу для воріт.
Якби я не ремонтував приводи, що пропрацювали десять років і більше, то ніколи б і не дізнався, що раніше автоматика була надійнішою.
ПРОГРЕС
Але всі ці тенденції стосуються не тільки автоматики для воріт. Це повально використовується при виробництві будь-якої побутової техніки.
Наприклад, років десять тому середня ціна пральної машини була близько 500-600 американських доларів. Минуло десять років, а середня вартість аналогічних виробів впала в два рази і сьогодні становить 250-300 американських доларів. А за цей час зросла вартість сталі, міді, палива, зарплата робітників в Америці та інші складові собівартості виробу.
То де "подвох"?
Думаю у тому, що десять років тому виробник встановлював у барабанах машин надійніші і більші підшипники, здатні витримати не менше десяти років експлуатації. І сам барабан був розбірним - не потрібно було жодних зусиль для заміни підшипника, що зносився. А зараз в барабанах обертаються маленькі підшипники, за вантажопідйомністю в два - три рази менше своїх "папєрєдніков". І барабан став одноразовим - нерозбірним, паяним. Тепер, при виході з ладу одного підшипника, треба міняти пральну машину на нову, так як вартість тільки барабана перевищить вартість нової машини. А ресурс прального автомату зменшився до двох-трьох років. Зламалася машинка - купуємо нову, благо що ціна не так кусається.
Виробники спеціально обмежують ресурс побутової електроніки, стимулюючи покупця до купівлі нових виробів.
Інакше відбувається затоварення ринків. Пройшла гарантія плюс/ мінус місяць - готуйся до покупки нового виробу.
Думаєте, це випадковість? Я сумніваюсь. У відділах розробки нової продукції сидять дуже недурні інженери, які вже давно розрахували середній час використання побутової електроніки і заклали відповідний ресурс в конструкцію при проектуванні.
А МОЖЕ ПОЩАСТИТЬ?
Тобто "пощастить / не пощастить" вже не працює, ресурс закладений ще на етапі проектування виробу конструктором. Природньо, трапляється і заводський брак, що приводить до виходу деталі з ладу. Але ми говоримо про те, що Вам не вийде "вичавити" з побутової електроніки більше, ніж у неї заклав конструктор при проектуванні.
Те ж саме стосується якості сучасних автомобілів. Дуже часто ресурс високофорсованого двигуна з турбіною, алюмінієвим блоком циліндра, тонкими кільцями і підвищеними зазорами в циліндропоршневій групі не дотягує і до сотні тисяч кілометрів. А навіщо великий ресурс? Якщо автомобілі не будуть ламатися по мільйону кілометрів, то хто їх купувати буде?
А так три-чотири роки поїздив і в утиль - покупка нового двигуна економічно недоцільна. А на вторинному ринку автомобіль, який "пройшов" дев'яносто тисяч, ніхто купувати не буде - при його ресурсі в сотню.
Візьмем мийку високого тиску для автомийок Karcher - практично всі знайомі з цим обладнанням. У більшості випадків це професійні моделі, які використовують автомийки. У них алюмінієва помпа з високим ресурсом, ходять ці апарати довго - інакше їх не купували б. Але є дешеві "акційні" моделі, які раз у п'ять дешевше своїх старших братів. Там використовується пластикова помпа, якої вистачить на десяток мийок автомобіля. І ти хоч зі штанів вистрибни, такого апарату на десять років не вистачить, хіба що мити машину раз на рік.
Те ж саме і з автоматикою для воріт - якщо конструктор заклав у неї малий ресурс, то як би вона не називалася, і в якій країні б не збиралася, Ви не зможете розраховувати на те, що вона буде працювати десятиліттями.
Моя думка - 90% всієї італійської автоматики для воріт з побутового сегменту - непотріб з низьким ресурсом експлуатації. Її навіть браком назвати не можна, так як брак - продукція, яка не задовольняє всіх встановлених вимог і передача якої споживачеві не допускається, через наявність дефектів.
А тут немає дефектів, просто не буде вона довго працювати. Гарантійний термін насилу відпрацювала - і на звалище. А її місце займе нова автоматика для воріт. І монтажники автоматики раді - без хліба не залишаться.
Я не кажу, що вся італійська автоматика для воріт - погана та неякісна. Просто є професійна автоматика - у неї якраз з ресурсом все в порядку. Але вона коштує інших грошей - в два -три рази дорожче побутових моделей.
Наприклад, той же FAAC 746 и FAAC 844 - кращі приводи для воріт, які я зустрічав у своєму житті. Але вони відрізняються дуже недемократичною ціною. Хоча є й дорожчі.
ДОРОЖЧІ ЗНАЧИТЬ ЯКІСНІШІ?
У людей часто складається думка, що більш висока ціна гарантує більш високу якість товару. Такі стереотипи склалися протягом життя людини, коли вона не раз стикалась з тим, що дешевий товар виявився поганим.
Давайте розглянемо, як впливає на якість ціна автоматики для воріт.
На мою переконану думку, висока ціна автоматики для воріт взагалі нічого не гарантує і не обіцяє. Все треба дивитися в розрізі окремих моделей.
Чому?
Навіть у одного виробника автоматики для воріт можуть бути і вдалі, і геморойні моделі, які знаходяться в одній ціновій категорії.
Найяскравіший приклад - автоматика для розпашних воріт фірми італійської фірми CAME. У лінійці виробника є дві основні моделі лінійної автоматики для розпашних воріт - серія Came Krono і Came ATI. Так ось, більш дешева Came Krono рідко "просить" ремонту, чого не скажеш про Came ATI. Вся справа в тому, що в ATI пластиковий редуктор, який не може "переварити" момент, щодо потужного двигуна. Так от, якби я вибирав собі автоматику для розпашних воріт між цими двома моделями, то однозначно вибрав би Came Krono, хоч ця модель і в півтори рази дешевша.
Зовсім не факт, що більш дорогі моделі є більш надійними. Наприклад, візьмемо привід для відкатних воріт Came BX відомого італійського виробника фірми Came. Ця автоматика для воріт позиціонується виробником як "елітна". Відповідно, ціна на неї в 1,5-2 рази вище виробів конкурентів. Але при детальному розгляді ми бачимо пластикову шестерню редуктора, пластикове зчеплення, механічний кінцевий вимикач (який поставить користувача в незручну "позу" взимку) і обмежений за функціями блок керування.
У чому, скажіть мені, елітність?
Якщо я готовий заплатити за автоматика для воріт ціну, яка перевищує аналогічні вироби в півтора - два рази, то я хочу отримати і кращі властивості продукту.
Є і інші приклади. Автоматика для воріт італійської фірми Rotelli коштує не дорого, але всередині у неї потужний двигун, сталевий редуктор, підшипники, магнітні кінцевики (скажете їм ДЯКУЮ взимку) та хороший функціонал плати. Її важко назвати елітною, так як вона позиціонується виробником в нижньому ціновому діапазоні. Зате працювати буде чудово в будь-яку погоду: і влітку, і взимку.
Те ж саме про бюджетний Professional Concise. Одна з найдешевших моделей на нашому ринку, але важко знайти їй аналог. У неї дуже потужний двигун, надійний металевий редуктор, магнітні кінцевики і "розумна" плата. Навіть більш дорогі конкуренти нервово курять в стороні.
Всі розумні люди знають, що у більш модної автоматики добре розкручений бренд - відомі виробники не шкодують грошей на рекламу. Але я ніколи б не поміняв Professional Concise чи Rotelli SL1000 на Nice, Came чи BFT. Навіть, якби мені ще й доплачували.
ХОЧУ ІТАЛІЙСЬКУ!
Багато покупців, на запитання «Яку автоматику для воріт Ви хочете?» відповідають: «Італійську!».
Але це неправильний підхід до вибору, оскільки навіть в рамках одного бренду, ми можемо бачити бюджетні та професійні моделі, вартість яких може відрізнятися в два-три рази.
Рідше, але зустрічаються патріоти, які відповідають: «Українську, ту що дешевша і надійніша». Не піддавайтесь ілюзіям, в Україні автоматика для воріт не виробляється.
А чи знають прихильники Російськоі продукціі, що під виглядом російської Doorhan, вони купляють вироблену в Китаї продукцію, притому не найвищої якості.
І Україна, і Росія здатні тільки продавати землю, нафту, газ та інтереси народу.
БИТВА ПРИВОДІВ ВІДКАТНИХ ВОРІТ
Що б краще зрозуміти про що мова, ми порівняли дві популярні моделі приводів для відкатних воріт.
Давайте розглянемо ситуацію, в яку часто попадає споживач. Що йому вибрати? Недорогий якісний автомат китайського виробництва або бюджетну модель популярного розкрученого бренду? Адже мало хто з наших покупців просить хорошу дорогу італійську автоматику. Майже всі просять італійську або німецьку, але не дорогу. Для такої «класичної» ситуації візьмемо автоматику для воріт Professional Concise (виробник - Китай) і дуже популярну модель відомого італійського бренду Nice Road 400. Її вибирають, в основному, через доступну ціну.
Подивимось на характеристики вибраних моделей:
Professional Concise (Китай)
Потужність: 280Вт
Двигун: змінного струму, 220В
Максимальна вага стулки: 800 кг
Nice Road 400 (Італія)
Потужність: 210Вт
Двигун: постійного струму, 24В
Максимальна вага стулки: 400 кг
За зовнішнім виглядом Nice-роуд 400 виграє у конкурента по більш сучасному дизайну. Та й за розмірами він візуально більший - у нього більш широкий корпус.
А після порівняльного аналізу характеристик приводів бачимо, що італійський привід воріт при схожій ціні - в два рази слабкіший за китайський.
Давайте розглянемо більш детально що всередині обох приводів для управління воротами.
Насамперед зважимо піддослідних.
Навіщо? Просто коли береш в руки Nice Road 400, то виникає відчуття, що це не привід для воріт, а білосніжна повітряна цукерочка Raffaello. Електронні ваги показують 8 кг, що в точності збігається з даними, зазначеними в інструкції.
Professional Concise при менших зовнішніх габаритах важить майже в два рази більше. Хоча вага не самий основний параметр автоматики для воріт, але її не можна ігнорувати.
Майже кожен знає, що професійний інструмент дуже легким не буває. Давайте розкриємо приводи і подивимося, що там робиться всередині.
ЗНІМАЄМО МАСКИ, ПАНОВЕ!
І що ми бачимо? У італійця крихітний електромотор, трансформатор живлення і механічний кінцевик. І ... купа порожнього місця під кришкою.
Механічний кінцевий вимикач підказує нам, що буде постійний геммор при найменших снігових опадах і морозу.
У китайця все компактно через величезний двигун. Кінцевий вимикач магнітний - а це означає, що взимку проблеми виключені.
В ЧОМУ СЕКРЕТ?
У автоматики для воріт Nice Road 400 ми виявляємо трансформатор, від якого живиться двигун і всі інші елементи. Згідно таблички - його потужність складає 110 Вт.
І цими 110 Ватами живиться привід, сигнальна лампа, фотоелементи безпеки, приймач на борту, зовнішній приймач.
Тоді як зрозуміти максимальну потужність приводу в 210 Вт? Якщо тільки одна сигнальна лампа здатна зжерти 40 Вт з 110 ... ???
У китайської автоматики для воріт трансформатора для двигуна немає, так як він розрахований на робочу напругу 220В.
СЛОН І МОСЬКА
Коли два двигуни поставити разом, то закрадаються сумнів, а чи дійсно зможе італієць зрушити з місця ворота, чи перед нами просто демонстраційний зразок?
Заради спортивного інтересу я навіть зважив мотори. Дива не сталося - вага італійського приводу відкатних воріт виявився трохи більше кілограма. Якщо трохи підпиляти, то можна буде використовувати замість гирі.
А ось двигун автоматики для воріт Professional Concise відверто порадував - трохи більше восьми кілограм. Він тяжчий, ніж його конкурент, повністю зібраний, разом з пультами!
ПЛАСТИК ПРОТИ СТАЛІ
Усередині редуктора ми побачили продовження битви концепцій, згідно яких проектувалася автоматика для воріт. Відома шестерня Nice виконана з полімеру, а у Professional Concise стальна з латунним вінком.
Шестерня автоматики для воріт Nice Road 400 виявилася очікувано легка - всього 60 грам.
А вага шестерні у Professional Concise перевищила показник у один кілограм. Різниця у вазі у 18 раз!
АЛЮМІНІЙ ПРОТИ СТАЛІ
Шестерні у обох автоматик для воріт приблизно одного розміру (китайська має чуть-чуть більший), а ось матеріл- різний. Nice Road 400 хвастаєтся литою алюміневою, а Professional Concise - стальною з анодірованим покриттям.
Алюминій не може важити більше сталі - шестерні Nice має вагу в 305 грамм.
Шестерня від Professional Concise має перевагу майже в два рази - ії вага 550 грамм.
ХТО КОГО
Враховуючи різницю в габаритах і вазі автоматики для воріт, ми вирішили перевірити реальне споживання струму двигунами.
Паспортні показники це добре, але якось не віриться, що італієць може видати 210 Вт. Хіба що італійці змогли обдурити закони фізики і "пропхати" через трансформатор потужністю 110 ват заявлену потужність двигуна і сигнальної лампи.
Перша на нашому ринзі - автоматика для воріт Professional Concise. На холостому ходу споживаний струм склав 1,3А, що при напрузі 220В відповідає потужності 286 Вт, що дуже близько до паспортних даних. Природньо, під максимальним навантаженням сила струму (і споживана потужність) зросте.
А ось італієць здивував. М'яко кажучи, я давно не був так неприємно вражений.
Спочатку я подумав, що з тестером щось не те. Але перевірка споживаної сили струму на лампі розжарювання підтвердила повну справність приладу. Сила струму склала приблизно 1,2 ампера. На перший погляд здається, що раз сила струму приблизно дорівнює, то і потужність буде рівна.
Як би не так! Напруга на двигуні дорівнює 24 Вольтам. Множимо 24 В на 1,2 А і отримуємо 28,8 Вт!
Тобто різниця в потужності склала 1000%! Китаєць виявився потужнішим, чим італійська автоматика воріт, аж в 10 разів! Переконлива перемога Professional.
У мене залишилося відкритим тільки одне питання - а де обіцяні 210 Вт у Найса? Може нулик зайвий ненароком домалювали?
ЯК ГОВОРЯТЬ, З ПІСНІ СЛІВ НЕ ВИКИНЕШ: "КОНДУКТОР, НАЖМИ НА ТОРМОЗА"!
За зупинку приводу в автоматиці для воріт Nice Road 400 відповідає механічний кінцевик. По суті це звичайна пружинка, яка одним своїм кінцем впливає на два мікровимикача.
Лапка, встановлена на зубчастої рейці, натискає на пружинку, яка в свою чергу натискає на мікровимикач.
Але такий тип вимикача дуже геморойний взимку, так як сніг на зубчастій рейці буде впливати на пружинку і вимикати микрик. Без віника ніяк не обійтися! Тому, якщо Ви хочете купити автоматику для воріт Nice Road 400, то, бажано відразу купити і хороший віник, так як юзати його доведеться кожен день!
У автоматики для воріт Professional Concise справи йдуть відчутно краще - тут використовується герметичний магнітний датчик. На зубчастої рейці встановлені магніти, які впливають на магнітний датчик і повідомляють блоку управління про необхідність зупинити двигун. Купити віник можна, але тільки що б змести з приводу сніг, а то можете забути, що він у Вас є.
І ДО ЕКСТРАСЕНСІВ НЕ ХОДИ
Мене завжди дивували установники автоматики, які вже років десять ставлять тільки Nice ROBUS або Nice Road. Як правило, вони просто не вміють встановлювати іншу. Їм на початку двотисячних на семінарі розповіли, на яку кнопочку натискати і який проводок прикрутити - це вони і вміють робити. А вчитися чомусь іншому боязно і лінь.
Але завдяки їм у нас є робота! Декілька сервісників нашої компанії щодня виїжджають ремонтувати людям автоматику для воріт, і в 70-80% випадків це саме Nice ROBUS або Nice Road.
В сервісі, діалог з клієнтами звучить приблизно так:
- Доброго дня! У мене зламалася автоматика для воріт. Ви можете її полагодити?
- У Вас встановлена автоматика фірми Nice?
- А звідки Ви дізналися ???
І до екстрасенсів чи ворожки ходити не треба, що б здогадатися, яка автоматика для воріт частіше виходить з ладу. А враховуючи високу популярність цих моделей через низьку ціни і її не високу надійність, можна припустити, що в 80% випадків потрапиш "в яблучко".
Мені шкода тих людей, яким через незнання не дуже порядні установники "впарюють" дешеву європейську автоматику. Вони заручники ситуації і сподіваються на те, що установник, як фахівець, допоможе їм вибрати золоту середину.
А установник переслідує свої меркантильні інтереси. Йому сім'ю годувати треба. Звичайно, продати недорого дешеву італійську автоматику набагато легше, ніж якісну китайську чи якісну італійську.
Мета цього огляду не опустити якийсь конкретний бренд за рахунок іншого. Аж ніяк.
На місці Nice Road 400 могло б виявитися близько 80-90% італійської автоматики для воріт, і результат був би практично ідентичним.
Основна мета цього огляду полягає в тому, що при виборі автоматики краще проконсультуватися з фахівцем, а не вибирати тільки за паспортним характеристикам чи за країною виробником автоматики для воріт.
Нагадуємо важливу річ: у одного бренду може бути вдала одна модель в лінійці товарів, в іншого - інша. А ціна автоматики для воріт не завжди відображає рівень якості та ресурсу приводу для воріт - можна навести багато прикладів, коли дешевий привід для воріт має ресурс в рази вище, ніж його більш дорогий конкурент.
Більш того, багато відомих "італійських" брендів в Італію навіть не заїжджають! Вони біля Італії лежали. Бо італійські компанії замовляють в Китаї найдешевшу автоматику для воріт під своїми брендами. І з Китаю така італійська автоматика вже прямує по світу, в різні краіни, до представництв чи продавців, що іі реалізують.
Теж саме робить російський Doorhan.
Так, не вся китайська автоматика для воріт хороша. Ми вже не раз замовляли в Китаї на відомих заводах зразки автоматики для воріт, які потім відбраковуємо після детального вивчення складових.
На фото один з таких приводів для воріт, редуктора для яких робить завод Fuyang Lushan Machinery Factory (там же купує редуктора і російський Doorhan, і An-Motors). Ми його відбраковали з причини дуже низької якості електроніки і огріхів збірки механіки.
Відкриємо Вам секрет: насправді в Україні популярність має тільки одна китайська автоматика - фірми Professional, та й то, тільки в сегменті приводів для відкатних та секційних воріт. Автоматика для розпашних, наприклад, нікуди не годиться.
Коли мова заходить про якість російської автоматики для воріт, я згадую старий бородатий анекдот:
"Японська делегація приїхала в Москву. ВДНГ подивилися, на заводах побували і чомусь делегати час від часу повторювали: "Так, хороші у вас діти!" Проводжаючи гостей в аеропорту один російський набрався сміливості і запитав: "А причому тут взагалі діти?" "Хороші у вас діти ... А все, що ви робите руками - не дуже".
Росіяни купують на різних заводах різні за якістю і конструкцією китайську автоматику для воріт і ставлять на них свою електроніку, щоб б була вона сумісна з усіма приводами і пультами Дорхан. Якість цієї автоматики, м'яко кажучи, "не фонтан" - є питання і до пластиковоі шестерні, і до електроніки, і до кінцевих вимикачів.
Так що виберемо? Дешеву італійську або німецьку автоматику для воріт, яка за ціною близька до китайської? Професійну італійську, за яку доведеться викласти в 2-3 рази більше китайської? Російську (від Росії тільки назва бренду і лейбла на корпусі) - все вироблено в Китаї, але дорожче і якістю гірше?
Якщо у Вас підприємство з високою інтенсивністю відкриттів / закривання, є сенс придбати професійну італійську автоматику для воріт, розраховану на високу інтенсивність - у неї шестерні і двигун охолоджуються маслом, на відміну від побутових моделей приводів для воріт з мастилом зразок "літолу".
У випадку, якщо у Вас немає зайвих грошей, можете придбати електроприводи для воріт марки Professional (Китай). Це добротна, потужна і якісна автоматика для воріт, ресурс якої в кілька разів вищий бюджетних європейських моделей. Шалено проста в установці, із зрозумілою інструкцією і налаштуванням. Плюс наявність гарантії, сервісного обслуговування і низька вартість запчастин в пост гарантійний період - все це робить цю автоматику для воріт самою привабливою та вигідною пропозицією на сьогодні.
У багатьох людей склалося негативне ставлення до продукції китайських заводів. Але не треба забувати, що Китай виробляє продукцію різної якості. На ринку Китаю є продукція різних виробників - від підвальних виготовлювачів до професійних заводів, що виробляють продукцію для десятків країн світу, в т.ч. і Європи.
Вартість автоматики для воріт теж відрізняється в два рази, три, але ми використовуємо тільки продукцію зарекомендуваного заводу Professional, який випускає автоматику для воріт з 1989 року. Про високу якість продукції, що виготовляється на цьому заводі автоматики говорить той факт, що продукцію завода «Professional» імпортує в Україну 4 підприємства (незважаючи на широку пропозицію автоматики на ринку Піднебесної). Невисока вартість робочої сили в Піднебесній дозволяє випускати продукцію, яку можна зрівняти за якістю з європейськими зразками 90-х років. Фірма «Professional» не використовує такі європейські «ноу-хау» як легкосплавні та пластикові шестерні, усі важливі деталі виготовляються зі сталі, латуні, проходять відповідну обробку і загартування.
Спочатку ми перевіряли кожен привід воріт перед продажем і установкою на наявність дефектів, але з часом перестали.
За весь час роботи не трапилося жодного апарату, який був би бракований або неякісно зібраний. Статистика за кілька років показала, що відсоток поломок можна порівняти з найкращими європейськими брендами і він становить менше 1% на рік, що помітно нижче, ніж у недорогих європейських брендів, у яких відсоток поломок за рахунок застосування пластикових і легкосплавних шестерень, більш «ніжних» до скачків напруги плат, і трансформаторів, досягає 30-50% на рік!
А ЧИ Є СЕРВІС?
Одним з головних критеріїв при виборі автоматики для воріт є наявність сервісного обслуговування. Ви можете купити найдорожчий німецький мотор, але якщо немає на нього запчастин - він може перетворитися на купу металобрухту.
На сьогодні найкращий сервіс з ремонту та обслуговування надає фірма Professional - тут величезний склад по запчастинах, завжди є в наявності будь-яка деталь, на яку б ти не тицьнув пальцем.
По дрібним європейським виробникам автоматики для воріт я взагалі промовчу - їх завозять невеликими партіями маленькі конторки, а реальний сервіс і гарантія закінчується одразу після придбання товару, за дверима магазину ...
У нехай Вас не тішать запевнення продавця, що є сервіс і запчастини для такої-то італійської автоматики для воріт. В кращому випадку є тільки плати (а, швидше за все, і їх немає). Нам щодня телефонують люди, які шукають на свою "італійську" або "німецьку" автоматику для воріт запчастини або просто пульт для воріт. Нічого немає, так як цих приводів в Україні всього кілька штук, і сервісного центру немає, і запчастини Вам ніхто до нього не привезе.
Ви можете чекати обіцяні деталі роками але, швидше за все, у Вас увірветься терпець чекати і Ви купите інший двигун ...
Якщо хочете мати можливість купити запчастини на свою автоматику і через 10 років - купуйте автоматику для воріт Professional. Завжди все є, і ціни на запчастини дуже демократичні, в три - чотири рази нижчі за європейські.
ДОВГА ГАРАНТІЯ
У зв'язку з падінням популярності італійських марок Nice і Came для стимулювання продажів компаніями - продавцями був зроблений хороший маркетинговий хід - збільшення гарантії на обладнання до 3-х років. А німецький Hormann взагалі вирішив зі шкіри вилізти - дав 5 років.
Але не варто сильно плекати ілюзії - Вам для відмови в гарантійному ремонті автоматики для воріт дадуть одну з декількох відмазок:
При поломці шестерень, зчеплення або редуктора - "Механічний вплив на стулку", "Неправильний монтаж або експлуатація";
При виході з ладу блоку керування, двигуна або трансформатора - "Висока або низька напруга";
Деякі виробники дають гарантію до 5 років, але в гарантійному талоні дрібними літерами стоїть пункт про те, що необхідно один або два рази на рік робити профілактику (природньо, платну, вартістю під 100 € за кожну). Але це просто разводняк на гроші, так як все одно ремонт автоматики для воріт, швидше за все, Ви будете оплачувати зі своєї кишені, а винним буде "стрибок напруги" в разі виходу з ладу електричних елементів приводу для воріт або "механічний вплив на стулку" у разі поломки редуктора.
А без відмітки в талоні про проведене вчасно обслуговування ні про яку гарантію мова не може йти.
Чесно кажучи, на таких умовах я б взагалі давав довічну гарантію на привід. Якщо тобі за рік клієнт приносить по 100-200 єврейських грошей доходу, то навіть при повному зносі обладнання через п'ять років вигідно йому подарувати на шару ще один мотор. Головне, що б вчасно вносив рентні платежі.
А "обслуговування", зазвичай, складається з протирання ганчірочкою пилу з кришки приводу і пшиканням на шестерню з балончика "VD-40". Інакше, за що ж брати гроші? Треба створити хоч видимість роботи.
Посудіть самі, навіщо виробникові давати величезну гарантію, якщо він не збирається заробити на Вас? Адже гарантія дається на заводські дефекти, на брак. А брак чи дефекти вилізуть в перші дні або, максимум, тижні роботи. Все інше можна пояснити неправильною експлуатацією, нестабільною напругою або грозовими розрядами.
Так що іноді велика гарантія - є гарантією того, що справжньої гарантії у Вас, на жаль, не має взагалі.
СКУПИЙ ПЛАТИТЬ ДВІЧІ
Практично кожен день ми стикаємося з ситуацією, коли потенційний клієнт по кілька разів обдзвонює всіх гравців ринку в надії знайти дуже дешевий привід для воріт.
На наші рекомендації відповідає "дорого, я шукаю подешевше". І він знаходить. Як правило, "лівого" виробника, без сервісу і запчастин. І дуже сумнівною якістю виготовлення. А потім через місяць вже безуспішно шукає запчастини на свій фірмовий дешевий "італійський" або "німецький" привід.
Давайте порахуємо, скільки він виграв? Різниця в ціні між якісною автоматикою для воріт і найдешевшим левандосом становить близько 20-25%, а це приблизно 50 $ в залежності від типу автоматики. Але у випадку поломки левандоса Ви втрачаєте не 50 $, а всі ГРОШІ. Та й прослужить він незрівнянно меньше. Ви думаєте, що на дешевих приводах менше заробіток продавця?
Ні, все навпаки. На якісній автоматиці для воріт заробіток продавця, як правило, не перевищує 10-20%. Набагато вигідніше торгувати дешевими китайськими підробками під Італію чи Німеччину - там маржа нерідко перевищує 50-100%. Так що добре задумайтеся перед покупкою і згадайте прислів'я про скупого. Він платить двічі. Іноді тричі (якщо за перший раз не дійшло).
ТО ЯКУ АВТОМАТИКУ ДЛЯ ВОРІТ КУПИТИ?
Яку все ж таки автоматику для воріт купити? Тут немає універсальноі вірноі відповіді. Кожен випадок унікальний. Все залежить від поставлених перед автоматикою для воріт завдань і Ваших фінансових можливостей.
Правда у кожного своя - і вона голосує своєю гривнею за вподобану модель.
Але краще проконсультуватися перед придбанням у фахівця, так як в 70-80% випадків споживачі не вірно підбирають модель і бренд. Телефонуйте, і ми з радістю проконсультуємо Вас з будь-якого питання.
Також варто купити автоматику для воріт з запасом по потужності, не можна брати «впритул». Це загрожує різким зменшенням ресурсу приводів і можливими перебоями в роботі взимку, коли загустіла змазка в підшипниках роликів і приводу в парі інеєм створюють додаткове зусилля при русі.
Якщо Ви розрахували, що вага стулки 350 кг - не купуйте автоматику для воріт на 400 кг - вона довго не прослужить в наших умовах (морози + низька напруга в мережі).
СТАБІЛІЗАТОР ГРИВНЮ ЗБЕРЕЖЕ
Дуже важливе попередження - для стабільної роботи автоматики для воріт й уникнення пошкодження плат управління, трансформаторів і моторів встановлюйте стабілізатори напруги! Це в кілька разів дешевше ремонту. Беріть стабілізатор з 2-3 кратним запасом по потужності, так як пускові струми двигунів вище номінальних. Це збереже Ваші гроші, нерви, час і саме устаткування.
І управління воротами принесе Вам тільки позитивні емоції!
І, остання порада: "Бійтесь НЕ китайскої автоматики, бійтесь дешевої європейскої автоматики!"