Паркани своїми руками

У цій статті мова піде про найбільш популярних конструкціях огорож, а також про те, що доведеться виконати, щоб самостійно виготовити паркан. Велика кількість людей захищають свою територію самостійно, так як в цьому немає нічого складного, а в підсумку фінансові витрати приблизно в два рази зменшуються за рахунок економії на оплаті праці найманих фахівців.


Забір може мати цоколь і бути повністю закритий між стовпами профнастилом, цегляною кладкою або деревом. Також можна його зробити комбінований


Далі я розповім про роботи, які необхідно виконати, щоб зробити паркан. Для прикладу я взяв паркан з цегляними стовпами і цоколем, між якими є вставки з пофарбованого профнастилу.

Щоб паркан не завалився, він повинен бути розділений стовпами на секції, довжина яких не більше 2,5-3,0 м, тому потрібно розбити осі, які вкажуть, де будуть розташовані стовпи і подовжня вісь забору.

Коли осі розбиті, потрібно приступати до копання ям під стовпчасті фундаменти стовпів і стрічкові фундаменти цоколя.

Приямки під стовпи повинні бути більшого перетину в плані, ніж перетин стовпів. Ширина приямку під цоколь також повинна бути ширше нього на 5 см. Так буде зручніше класти перший ряд цегляної кладки.

Все приямки повинні бути глибиною 1,0-1,2 м, щоб підошва фундаментів перебувала нижче нормативної глибини промерзання грунту.

Перед бетонуванням, потрібно в приямки стовпів встановити квадратні труби розміром 80х80 мм, щоб можна було приварити до них закладні деталі для кріплення каркаса під профнастил. Також ці сердечники потрібні, щоб посилити цегляну кладку стовпів.

Бетонування рекомендується виконувати, коли на вулиці позитивні температури, щоб не довелося купувати протівозаморозковие добавки.

Заливаючи бетон в приямки, його потрібно вібрувати - це виключить появу пустот в тілі фундаментів, які знижують їх міцність.

Після бетонування фундаменти потрібно зверху загладити і накрити, щоб не потрапляли прямі сонячні промені.

Починати цегляну кладку можна не раніше, ніж через тиждень, так як бетон повинен набрати достатню міцність.


Цеглини потрібно класти на цементно-піщаному розчині марки М 100. Під час кладки в опорах потрібно встановлювати закладні деталі, до яких буде кріпитися каркас з профнастилу.

 

Заставна деталь являє собою равнополочний куточок 40х40 мм, з'єднаний зварюванням з арматурою діаметром 8 мм. Арматура приварюється до сердечника стовпа.


До закладних деталей приварюється рама для кріплення профнастилу, а цоколь накривається листової сталлю.


Профнастил кріпиться саморізами по металу довжиною 19 мм під головку №8.

 

На одному з відрізків забору буде проїзд, який може закриватися відкатними або орними воротами. Щоб закріпити стулки розпашних воріт, закладні деталі з трубами потрібно кріпити на гранях стовпів всередині проїзду. Якщо ворота будуть відкатними, ці елементи передбачаються на гранях з боку двору.

Заставна деталь являє собою таку ж конструкцію, як і для кріплення профнастилу в прольотах, - куточок з арматурою.

Для розпашних воріт:
Для воріт:



Детально дізнатися, як з готувати відкатні або розпашні ворота можна тут

Для воріт обов'язково потрібно купувати спеціальний комплект фурнітури.


На цьому стаття підійшла до кінця, можете звернутися до нашого фахівця для безкоштовної консультації по всіх виниклих питань.

Не знаєш який комплект вибрати? Порадься з досвідченими установниками воріт!